Skocz do zawartości

Zen Sleek Photo - Usb Problem


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam od niedawna odtwarzacz Zen Sleek Photo. Od kilku dni mam problem z podlaczeniem go do swojego kompa. Przez pierwsze 2 tygodnie bylo ok, ale potem przy kazdym podlaczeniu pojawia sie komunikat o nierozpoznanym urzadzeniu i odtwarzacz sie zawiesza. Podlanczalem go do innego kompa i dziala poprawnie. Podlanczalem tez inne urzadzenia do swojego kompa i tez dzialaja poprawnie. Nie bardzo wiem juz w czym moze tkwic problem. Moze ktos wie jak poradzic sobie z ta uciazliwoscia?

 

PROBLEM ROZWIAZANY - PATRZ: POST #9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 opcje:

 

1. Złe oprogramowanie. Przeinstaluj. Jak nie podziała, zainstaluj nowe ze strony Creative'a

 

2. Coś z portem USB. Spróbuj na wszystkich portach na kompie.

 

Oprogramowanie przeinstalowalem i dalej to samo. Dziala za to na innym kompie.

 

Sprawdzilem pod wszystkimi portami USB na swoim kompie. Inne urzadzenia dzialaja - odtwarzacz nie. :(

Troche to bez sensu bo odtwarzacz niby sprawny - dziala z innym kompem i porty USB sprawne - dzialaja z innymi urzadzeniami. Ja tego nie rozumiem.

 

Zaczynam sie zastanawiac powoli nod fomatem, ale czy to cos pomoze? Moze jeszcze jakies inne rozwiazania. Ja juz opadam z sil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie Creativa też go nie wykrywa na tym kompie. Przeinstalowałem też firmware na drugim kompie... i nadal to samo. Podłańczam odtwarzacz pod USB w swoim kompie i zawieszka i przymusowy restart odtwarzacza. Mam nadzieje, że jego ciągłe restartowanie nie ma też na niego negatywnego wpływu. Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to wciąż proszę o pomoc. Chciałbym w końcu powgrywać swoje nowe mp3... bo chyba po to go kupiłem, żeby mieć na nim na bieżąco muzykę której słucham. ech... Też tak sobie myślę, że może jakis błąd na windowsie, albo wirus jakiś... może format dysku? Co prawda inne urządzenia chodzą pod USB, ale może jakaś blokada na Creativa? No i czemu się za każdym razem się zawiesza odtwarzacz? Co może mieć na to wpływ? Może coś z poziomem napięcia czy co? Nie znam sie na tym, ale każda podpowiedź może być istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A wiec tak:

Format c: i pełna świeża instalka (świeży soft) - nie pomogło

Sformatowanie odtwarzacza - sytuacja bez zmian

Zastosowanie przedłużacza USB - także bez zmian

Podłaczenie odtwarzacza do wyłączonego kompa i uruchomienie od początku - to samo

Ctrl+Alt+Del po podłączeniu odtwarzacza (i info o błędzie), wyłączenie explorer.exe i uruchomienie od nowa - także bez skutku

Za to inne urządzenia USB działają bez zarzutu. Odtwarzacz także łączy się wciąż na innym kompie. Błędny soft chyba odpada, takie jest moje zdanie, być może się mylę, ale wydaje mi się, że tu jest chyba jakiś konflikt sprzętowy. Przez pierwszy okres (2 tygodni) działało wszystko bez zarzutu, może potem nastąpiło jakieś spięcie, może uszkodziło się coś na płycie głównej, może odtwarzacz otrzymuje przez port USB błędny sygnał (bo bez powodu by się przecież nie zawieszał za każdym razem). Co robić? Zainwestować w nową płytę, względnie próbować z kartą PCI z portami USB (czy w ogóle jest szansa, żeby to pomogło?), a może jenak coś z odtwarzaczem i próbować go reklamować, mimo, że poza tym działa bez zarzutu i z innymi kompami się normalnie łączy. A może jest coś w BIOSie co można zmienić?

 

Aha coś jeszcze: gdy jeszcze działał normalnie na moim kompie to połączenie po jakimś czasie potrafiło "gasnąć". Przy ściąganiu większej parti plików, musiałem czasem rozłańczać i podłańczać na nowo. Ostatnio po formacie odtwarzacza, wysłałem mu sporą dawkę plików z innego kompa i nic nie przerwało ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PROBLEM ROZWIAZANY!

 

Problem wcale nie tkwił w sofcie ani odtwarzacza, ani komputera tak jak sugerowało mi parę osób (nie tylko tutaj). Chociaż nie uważam się za wielkiego znawce to okazało się, że intuicja dobrze mi podpowiadała, że coś musi być z napięciem, bo bez powodu odtwarzacz nie zawieszałby się po podłączeniu go pod USB na moim kompie. Właściwie nie o napięcie tu chodziło, a o wytworzone pole magnetyczne. A sugestię taką i skuteczne rozwiązanie znalazłem na oficjalnym, międzynarodowym forum Creative'a:

http://forums.creative.com/creativelabs/bo...=200399#M153630

 

Rozwiązanie to jest banalnie proste, wręcz kuriozalne, a wygląda ono krop po kroku tak:

1. wyłączyć komputer

2. odłączyć komputer od źródła zasilania - wyciągnąć wtyczkę z gniazdka

3. poczekać około 30 minut

4. podłączyć komputer do zasilania

5. teraz można już komputer włączyć, a po uruchomieniu powinno wszystko działać

 

W moim przypadku metoda ta okazała się bardzo skuteczna B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności