Skocz do zawartości

Drżenie muzyki w słuchawkach


Squesher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy więc się przywitam :)

 

Mam mały problem, mianowicie, kupiłem słuchawki JVC HA-S360 w piątek 3 dni temu (zatem nie są jeszcze zbytnio rozruszane i wygrzane), ale drażni mnie pewna sprawa. Nie mam dobrego playera więc jako odtwarzacz służy mi komórka Wave 2. Denerwuje mnie że dźwięk w słuchawkach (na razie tylko przy 2 piosenkach) przy średniej głośności i wysokich tonach zaczyna drżeć i charczeć... Nie wiem czy to kwestia rozgrzania słuchawek, ale troche mnie to niepokoi. Podłączyłem słuchawki do komputera i dźwięk wydawał się czystszy w tych krytycznych momentach, ale i tak nie był idealny, zatem gdzie tkwi problem? W komórce czy w słuchawkach? Co może być przyczyną?

 

Dodam że problem pojawia się tylko przy tych dwóch nieszczęsnych piosenkach w niektórych momentach, pozostałe odtwarzają się bez zarzutów. Może źle dobrałem słuchawki do rodzaju muzyki jakiego słucham, ale niestety nie mam jeszcze dużego doświadczenia w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość bo ja często sciągam muzyke z youtube i konwertuje z .flv na .mp3 ale nigdy z tym problemów nie było. I tak jak mówiłem, na komputerze jakość wydawała się być lepsza.

 

Teraz jak słuchałem muzyki znalazłem kolejne 2 piosenki w których można wychwycić drgania/trzeszczenie przy wysokich głośnych tonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włączyłeś na komórce jakiegoś kompresora, "systemu dynamicznej poprawy dźwięku" czy czegoś podobnego? To by wyjaśniało różnicę między komputerem a komórką.

 

Zaś czemu to w ogóle słychać? Jak sam piszesz wymieniłeś słuchawki na lepsze, w poprzednich nie było po prostu słychać takich subtelności... w tych już tak...

 

Co więcej, to co opisujesz jako "drżenie w wysokich tonach" to typowy artefakt kompresji stratnej - może po prostu doszedłeś do granicy, kiedy jakość utworów które słuchasz jest dość ewidentna (ewidentnie słychać że kompresja nie wyrabia)? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komórce bawiłem się ustawieniami np. przestrzennym dźwiękiem ale koniec końców wróciłem do normalnych ustawień :)

Heh no to są moje pierwsze lepsze słuchawki, do tej pory nie zwracałem uwagi na jakość dźwięku i prawdę mówiąc na razie nie odczuwam jakiejś znacznej różnicy w słuchawkach za blisko 150 zł a starych za 30 ;D Ale może to tylko takie złudne odczucie. Nawiasem, nie masz moze jakiś opinii na temat moich słuchawek, bo w internecie były tego niestety jak na lekarstwo (widocznie JVC ma już swoje lata świetności za sobą ;p).

Czytałem ostatnio o kompresji stratnej :) możliwe że przy kompresji ucina mi górne czestotliwości, bede musial jakoś przetestowac te felerne utwory w innej wersji. Dam znać czy cos sie zmieniło.

 

Haha faktycznie miałeś rację ;D to wina kompresji, musiało trochę poucinać, bo sciągnełem inna wersję i wszystko płynnie śmiga, zatem słuchaweczki są takie jakie być powinne ;D dzieki za pomoc :) kamień z serca ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności