Skocz do zawartości

Co robię nie tak? rb clip +


kompan58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem:

Chciałem ponownie wgrać rockboxa ponieważ obecnie zainstalowany nie działał poprawnie.

1.Podłączam do komputera clipa w trybie msc na orginalnym frimware i do katalogu głównego rozpakowany plik rozpakowany plik clipplus01.02.16 czyli clpaa.bin.

2.Następuje aktualizacja frimware. Znowu zmieniam na msc.

3.Usuwam folder rockbox

4.Za pomocą rocbox utility wgrywam rockboxa(wybieram plik clpaa.bin. który mam umieszczony na pulpicie(nie wiem czy coś to zmienia))

5.Włączam clipa następuje aktualizacja frimware. Wyłączam i włączam otwiera mi już rockboxa lecz nie działa.. file not found

Próbowałem kilka razy i ciągle tak samo...

Czy coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuj normalnie według instrukcji:

http://forum.mp3stor...ckboxa-na-clip/

 

I nie usuwaj żadnego folderu .rockbox.

 

Ogólnie to trochę nie rozumiem tych kroków, które wykonujesz, możesz jaśniej?

 

 

Folder usuwam gdyż chcę się pozbyć starej wersji rockboxa(tej niedziałającej) i wgrać świerzą. Mam rozumieć że jeśli nie wykasuje tego folderu i będę postępował zgodnie z instrukcją którą podesłałeś świeży rockobox zastąpi tego starego?

Którego dokładnie kroku nie rozumiesz bo nie wiem co objaśnić(chyba nie wszystko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny FW aktualizujesz tylko raz. Jeśli to już kiedyś robiłeś, to wystarczy.

Możesz odinstalować RB w RockboxUtility, wtedy będzie wiedział, że nic nie ma na Clipie już.

 

I wtedy użyj tej instrukcji. Powinno działać.

 

Tak tylko w rockboxutility nie można odinstalować botloadera...napisane jest że funkcja ta dla clipa + Jest niedostępna i że trzeba to zrobić za pomocą aktualizacji fw.

Więc jak wkońcu jest? Widzę że masz clipa+ i u ciebie tak nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak:

1) Wyrzuć katalog .rb,

2) Zrób update przez oficjalny program, przywróć ustawienia fabryczne, i zrób format z poziomu Clipa,

3) I teraz zastosuj się do tej instrukcji z linka, wybierając pełną wersję RB,

powinno działać, jeśli nie to pomyślimy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak:

1) Wyrzuć katalog .rb,

2) Zrób update przez oficjalny program, przywróć ustawienia fabryczne, i zrób format z poziomu Clipa,

3) I teraz zastosuj się do tej instrukcji z linka, wybierając pełną wersję RB,

powinno działać, jeśli nie to pomyślimy. ;)

 

Nie pomogło.

Mam pytanko co do puntu 4. Pobierasz oryginalny firmware z forum SanDiska (tutaj).

Czy ma znaczenie gdzie zapisze plik?

 

Jakieś inne pomysły co robię nie tak lub co jest zrąbane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie zapiszesz plik.

 

Zrób tak:

Jeśli już masz najnowszy FW i wgranego bootloadera i masz to "file not found" to:

W RB Utility zamiast clipa wybierz jakąś partycję i katalog. On pomyśli, że to clip, zrób pełną instalację, więc będziesz miał ten katalog /.rockbox tam wtedy. Przełączasz Clipa w tryb USB-> MSC podłączasz na oryginalnym FW i kopiujesz do najwyższego katalogu(jak ci się otworzy clip to tam) cały ten katalog /.rockbox z tamtego wcześniejszego katalogu. Nie zapomnij, żeby to był ".rockbox" z kropką.

I wtedy reset i zobacz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder usuwam gdyż chcę się pozbyć starej wersji rockboxa(tej niedziałającej) i wgrać świerzą.

Dobrze że usuwasz.

Potem tylko klikasz w RButility "instalacja rockboxa na twoim urządzeniu"->"instaluj" i masz całkiem świeżego RB.

Nawiasem cała ta gimnastyka z OF dotyczy bootloadera którego zmieniamy tylko raz, żeby RB się uruchomił zamiast OF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie zapiszesz plik.

 

Zrób tak:

Jeśli już masz najnowszy FW i wgranego bootloadera i masz to "file not found" to:

W RB Utility zamiast clipa wybierz jakąś partycję i katalog. On pomyśli, że to clip, zrób pełną instalację, więc będziesz miał ten katalog /.rockbox tam wtedy. Przełączasz Clipa w tryb USB-> MSC podłączasz na oryginalnym FW i kopiujesz do najwyższego katalogu(jak ci się otworzy clip to tam) cały ten katalog /.rockbox z tamtego wcześniejszego katalogu. Nie zapomnij, żeby to był ".rockbox" z kropką.

I wtedy reset i zobacz czy działa.

 

Próbowałem

 

Folder usuwam gdyż chcę się pozbyć starej wersji rockboxa(tej niedziałającej) i wgrać świerzą.

Dobrze że usuwasz.

Potem tylko klikasz w RButility "instalacja rockboxa na twoim urządzeniu"->"instaluj" i masz całkiem świeżego RB.

Nawiasem cała ta gimnastyka z OF dotyczy bootloadera którego zmieniamy tylko raz, żeby RB się uruchomił zamiast OF.

 

Próbowałem

 

I nic.. Ściągałem także starszą wersję clppa.i też nic. Może problem leży gdzieś głębiej i trzeba usunąć coś więcej niż tylko botloadera i .rocboxa... albo poprostu robię jakiś głupi błąd tylko wsumie nie wiem gdzie by to mogło być. Pierwsza instalacja rockboxa przebiegała bez problemu.. miał ktoś podobny problem? ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

trzeba usunąć coś więcej niż tylko botloadera i .rocboxa

Niby jak? Lutownicą???

poprostu robię jakiś głupi błąd

Raczej tak, a w zasadzie to:

...

4.Za pomocą rocbox utility wgrywam rockboxa(wybieram plik clpaa.bin. który mam umieszczony na pulpicie(nie wiem czy coś to zmienia))

5.Włączam clipa następuje aktualizacja frimware. Wyłączam i włączam otwiera mi już rockboxa lecz nie działa.. file not found

A powinno być tak:

1. Za pomocą rockbox utility wgrywam bootloadera (wybieram plik clppa.bin) - wystarczy raz go wgrać (w trybie usb MSC ofc).

2. Za pomocą rockbox utility wgrywam rockboxa (RB utility sam pobiera najnowszą wersję z sieci i wypakowywuje) - ten punkt po usunięciu z odtwarzacza folderu ".rockbox" wystarczy do jego świeżej instalacji jak i aktualizacji. Do aktualizacji nie trzeba usuwać folderu ".rockbox" ani wgrywać bootloadera (pomijasz pkt. 1).

Paniał???

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

trzeba usunąć coś więcej niż tylko botloadera i .rocboxa

Niby jak? Lutownicą???

 

Nie no na pewno da się jeszcze coś usunąć np: skąd clip "wie że ma zainstalować softa w języku polskim itp.

 

A co do tego: 2. Za pomocą rockbox utility wgrywam rockboxa (RB utility sam pobiera najnowszą wersję z sieci i wypakowywuje)

to tak próbowałem na początku teraz też na wszelki wypadek i dalej wyświetla komunikat file not found, conect usb.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wyczyść tego Clipa i mi go prześlij, nawet za przesyłkę powrotną nie zapłacisz. Bo ja już nie mam pojęcia co robisz źle... :ph34r:

 

Mam w sumie jeszcze jednego clipa w pobliżu wgram tam rb jak pójdzie bez problemu/albo i nie to wtedy się może coś wymyśli...

 

Łoot da.. file not found na drugim czystym clipie... czyli robię coś źle.. albo wina kompa ale mało prawdopodobne chyba... sprawdzę na innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“File Not Found”

If you receive a “File Not Found” from the bootloader, then the bootloader cannot find the Rockbox firmware. This is usually a result of not extracting the contents of the .zip file to the proper location, and should not happen when Rockbox has been installed with Rockbox Utility.

 

To fix this, either install Rockbox with the Rockbox Utility which will take care of this for you, or recheck the Manual Install section to see where the files need to be located.

 

Zrób manualną instalację chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności