Skocz do zawartości

microlab solo7c rozstawienie


poku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem głośniki microlab solo 7c, proszę o pomoc w możliwie prawidłowym rozstawieniu głośników w pokoju, rysunek pokoju w załączniku.

 

rozstawienie.png

 

Myślałem np o przedłużeniu biurka od ściany do szafy i ustawieniu głośników po bokach biurka, stały by wtedy ok 2m od siebie, ale stały by w kątach i ciężko by było je oddalić od ściany, głównie słuchałbym z kanapy bądź biurka. Jakieś pomysły co by tu można wykombinować?

 

Mam jeszcze jedną prośbę, głośniki dojadą do mnie w rzyszłym tygodniu, zestaw jest bez kabli, potrzebuje dokładnej informacji jakie kable kupić żeby podłączyć je do komputera, mile widziane linki, najlepiej żeby to były gotowe kable, bo mam lewe ręce do jakichkolwiek prac z wykorzystaniem lutownicy.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko, ze kable od 7c sa jednak krotkie. rozstaw glosniki tak, aby byly w miare na jednej wysokosci - najlepiej jak bedzie je dzielila odleglosc 2 metry. 7c sa dosc spore, u mnie leza na bocznej sciance. ale lepszy efekt bylby gdyby staly pionowo. staraj sie nie umieszczac ich wysoko pod sufitem. mi najbardziej przeszkadza dlugosc kabla ktory doprowadza sygnal. czyli zalezy jak dalego bedzie stalo źródło dzwieku np. pecet. ten kabel ma gdzies na oko. 1.5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej kup kable tak aby starczyly na cala dlugosc pokoju - chodzi o polaczenie prawego i lewego ze soba. od lewego do zrodla musisz sam obliczyc ile potrzeba i dodaj dla pewnosci z pol metra. lepiej ciutke dluzszy niz za krotki, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Solo7C to już całkiem spore, podłogowe paczki. Należy im dać dużo miejsca, bo będą się dusić. 2 metry między obiema mogą wystarczyć ale ja bym dał odrobinkę więcej, zresztą sam posłuchasz jak Ci lepiej grają.

 

Optymalne rozstawienie według mnie: http://forum.mp3stor...86_346_9412.png.

Paczki przy oknie, min. 2m między nimi, 30-40 cm od ściany (posłuchaj jak jest lepiej). Na oknie gruba i ciężka zasłona, kotara. Łóżko i biurko dosunięte do tylnej ściany, przy drzwiach szafa. Jaka to szafa? Ma jakieś półki? Jakbyś nawalił na nią książek to by pełniła rolę absorbującą energię akustyczną.

 

Sweet point jest w punkcie oznaczonym przez mnie zielonym kółeczkiem. Tam mógłbyś sobie siadać w fotelu czy jak chcesz. Ważne, żeby tweetery były na wysokości Twoich uszu. Podaj dokładnie długość, szerokość i wysokość pokoju to policzymy gdzie pomieszczenie ma mody i które częstotliwości będą gorzej słyszalne.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądne wymiary pokoju to 4.5 x 3x 2.5. To ustawienie które podałes, jest świetne, już wszystko pomierzyłem, szafa ledwo wchodzi ale wchodzi :) Szafa jest duża bez półek, z drzwiami i lustrem po środku,szafa od podłogi do sufitu.

 

Edit. nie wiem czy to jakos oddziałuje, ale przy tym ustawieniu głośniki będą stały przy kaloryferach.

Edytowane przez poku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi częstotliwościami będzie największy problem: http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_346/gallery_23086_346_7810.png o ile wymiary podane przez Ciebie są dokładne. Oczywiście możesz sobie sam wygenerować co trzeba używają programiku ze strony realtraps.com ale nie pamiętam gdzie go linkowali.

 

W skrajnej sytuacji może być tak, że w sweet poincie dana częstotliwość będzie znacznie mniej słyszalna niż te, na które pomieszczenie ma mniejszy wpływ, lub będzie się wybijać poziomem ponad wszystkie inne. Ogólnie jeżeli nie robisz pomiarów akustycznych to warto stosować domowe, sprawdzone i ogólne metody na poprawę akustyki. M.in. okno zasłonić grubą i ciężką zasłoną, na podłogę położyć dywan czy grubą wykładzinę, sufit jakby był wyłożony np. nieregularnymi w fakturze kasetonami to też by było fajnie. Szafa nie ma półek, więc możesz coś na niej powiesić, żeby nie stanowiła powierzchni odbijającej.

 

Apropos kaloryferów - dopilnuj tego, żeby paczki i kable nie otrzymywały od niego za dużo ciepła. Przewody nie mogą zwisać na kaloryferze, a głośniki powinny być w takiej odległości, żeby obudowa nie była nagrzewana. Akustycznie to pewnie coś tam wpłynie ale bardziej pozytywnie niż negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności