Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki z możliwie najlepszym bassem (do 400zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie napiszę, że jak dotąd moimi najlepszymi słuchawkami były Sennheiser'y HD 202. Po mojej (bardzo dobrej) przygodzie z tym słuchawkami nadszedł jednak czas w którym potrzebuję czegoś o lepszych parametrach :)

Idąc dalej dodam, że słuchawki które chciał bym kupić, MUSZĄ posiadać potężny bass, słucham bardzo bassowych typów muzyki takich jak dubstep, electro czy house, także na prawdę solidny bass jest dla mnie absolutnym priorytetem

Póki co muzyki słucham w głównej mierze na komputerze, bez porządnej kart dźwiękowej, aczkolwiek tego zakupu także planuję dokonać w niedalekiej przyszłości, nie omieszkam również słuchać z komórki (nokia X-3)

Poza tym było by dobrze, gdyby były one dosyć wygodne nawet przy bardzo długich odsłuchach ponieważ lubię sobie po prostu włączyć muzykę położyć się i słuchać jej przez parę godzin.(niestety po jakimś czasie słuchania muzyki w HD 202 uszy zaczynały boleć)

Suma jaką mam póki co na wydanie to około 400 zł.

Tutaj pojawia się pytanie, jakie słuchawki patrząc na moje wymagania polecacie?

Polecano mi słuchawki Sony mdr XB 700, aczkolwiek nie ma ich w żadnym sklepie w Polsce, a jeżeli już są to po 400-450zł... (jeżeli wiesz gdzie kupić ów soniacze, to będę wdzięczny za informacje)

Mogę dodać, że ciekawie wyglądają dla mnie te trzy pary słuchawek :

- Audio-Technica ATH-PRO5MK2

- Audio-Technica ATH-AD500

- Sennheiser HD 428

Serdeczne dzięki za pomoc w dobraniu odpowiednich słuchawek, ponieważ od jakiegoś czasu po prostu nie mogę żyć bez muzyki także będzie to dla mnie bardzo ważny zakup :)

p.s. jeżeli można to prosił bym o podanie słuchawek z różnych progów cenowych, nie tylko tych które będą się zamykać w 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyś o Denon ah-d1100 w Polsce za 699 zł ale na Amazonie uk są za 380 zł Bass jest potężny dzisiaj je odebrałem to wiem co mówie ;)

http://www.amazon.co...28911870&sr=8-1

Przesyłka za Free do polski DHL nie ma cła itd tylko 3% vatu bo w Uk jest 20% a w PL jest 23%

Co do wygody to nie narzekam całe ucho wchodzi w suchawke więc nic nie uciska ;)

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mdr XB 700

http://www.amazon.co.uk/Sony-MDRXB700-Giant-Headphones-Driver/dp/B001UE6PE0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1328912416&sr=8-1 tylko 64 funty ale chwilowo niedostępne ;/

czyli za 320 zł

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w każdym sklepie jest taki że XB 700 są cały czas niedostępne.....

Wracając do tych denków, poczytałem o nich trochę, przeczytałem trochę recenzji i powiem szczerze, że zaintrygowały mnie z lekka :)

Czy rzeczywiście bas w tych słuchawkach jest tak dobry jak mówił kolega wyżej? I jak wypadają w porównaniu z tymi od Audio Technic'i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass jest mocny według mnie ,ale niech lepiej napisze ci ktoś kto ma bardziej obiektywne spojrzenie bo ja mam tylko wspomniane wyżej Denony i CALe :) Ja gdy kupowałem miałem dylemat między denonami ah-d1100 a Audio-Technica ATH-M50 czytałem o nich same pozytywne opinie ale nie wiem jak grają więc nie mam porównania ;/ A tak ogólnie to mam je od 10 h i są niewygrzane wiec nie wiadomo jak bedą grać po wygrzaniu :)

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat xb700 mam takie samo zdanie jak kolega powyzej. Uderzenia w perkusje brzmia jak by perkusiata uderzal w beben pluszowym misiem ;-)

AD500 - od razu odrzuc, to bardzo dobre sluchawki, ale basu maja malutko.

rozwaz jeszcze SHR 750DJ, cena chyba minimalnie powyzej 400zl, ale maja naprawde dobry bass i pomimo tego nadal maja bardzo dobre inne pasma (wygoda kwestia gustu, dla mnie sa przecietne akurat pod tym wzgledem, chociaz 4h spokojnie w nich wytrzymuje, a dla porownania CAL! sciagam po gora pol godzinie, a to chyab konstrukcja analogiczna do denonow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deonony to nie konstrukcja analogiczna do CALi to są Denony ah-d1100 a nie 1001 (które są takie jak CALe). W 1100 całe ucho wchodzi do muszli i opiera się wokół uszu są według mnie wygodne.

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popatrzyłem trochę w necia za tymi SHR'ami, ale najtańsze jakie udało mi się znaleźć był za 540zł wiec chyba jednak kupię te Denony ad-d1100.

Aczkolwiek mam tylko dwa pytania. Po pierwsze jak wypadają ów denki z porównaniu z ATH ws 55 ?

I drugie pytanie, jak zamawiam słuchawki z amazona, to muszę płacić przy odbiorze w funtach, czy mogę płacić w złotówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ;) ja miałem darmową przesyłke bo wpłaciłem pieniądze przelewem a za pobraniem to nie wiem jak jest ;/ A na pierwsze pytanie tobie nie odpowiedem bo nie mam porównania. Wiem że Ath-m50 też są fajne i mają lepsze opinie niż denony ale są za to droższe ;/

Edytowane przez Endemit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie nie ma możliwości płatności przy odbiorze. Tylko kartą albo przelewem(choć w to wątpię), u mnie dostępna tylko płatność kartą. Dodatkowo masz wysyłkę za darmo powyżej £25 na wybrane artykuły, na te słuchawki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio postanowilem zakupic sobie sluchawki do sluchania w domu. Mierzylem sie na Sony XB500, ale nie byly dostepne, a teraz ich cena poszła dość znacznie do góry. Z racji tego, ze mieszkam w Anglii postanowilem zakupić cos na Amazonie. Wstepnie, zeby cos mieć kupiłem Sennheisery HD201, jednak jestem z nich srednio zadowolony - nie sa zle, ale chcialbym czegos wiecej. Glownie chyba pod wzgledem basowym.

 

W domu slucham muzyki bezposrednio z laptopa lub poprzez amplituner Onkyo. Jesli sluchawki zagraja dobrze bezposrednio przez laptopa - tym lepiej. Jesli musza byc napedzane przez amplituner - jakos przezyje ;) Dobrze, gdyby tez smigaly sprawnie z Clip+, gdyz posiadam go i nie wykluczam uzywania jako zrodla.

 

Muzyka - najwiecej prawdopodbnie hiphopu, duzo DnB i pochodnych, choc musza sie tez spisywac w innej muzyce - ostatnio np. mecze Pink Floydow. Tak wiec bas mocno wskazany, jednak najwazniejsze zeby graly dobrze calym pasmem i w kazdym gatunku. Niestety doswiadczen ze sluchawkami nie mam za duzych i ciezko mi ocenic co moglo by być ok.

 

Co rozwazam (poza oczywiscie odeslaniem HD201 i zamowieniem czegos lepszego):

- Denon AHD1100 - wspomniane powyzej - £72,70

- Philips SHP8000 - podobno niezle, ale jakos srednio jestem do nich przekonany - £64,36

- Sony XB700 - niektorzy narzekaja na zbyt duza ilosc basu, oceniajac Denony jako lepsze - £63,79

- Sennheiser HD380 Pro - pozytywne opinie, tyle ze w UK sa nieco drozsze - ponad £100, nie wiem czy warto w porownaniu do zastosowan i AHD1100.

 

Cena w zasadzie nie ma az takiego znaczenia, wiadomo ze te za £50 lepiej bo sie zaoszczedzi, jak warto to £100 tez moge dac. Denony wydaje sie wlasnie takim dzwiekowym i cenowym kompromisem. Jak mowie, doświadczenia ze słuchawkami nie mam, jednak troche obsluchany jestem i czy w HiFi czy Car Audio lubie basowe brzmienie, nie przeslaniajace jednak calosci.

 

Za wszelkie porady i uwagi bede bardzo wdzieczny. Jutro przejde sie tez po sklepach, zeby co nieco posluchac, ale jakos srednio z tym jest u mnie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jade na rio karmie i ath-ws55, i musze powiedziec ze to bardzo mile polaczenie. Bass unormowany, nie natretny, nie przykrywa reszty. Pytales o porownanie aat i denon. Ne jestem w stanie ci tutaj pomoc, bo denonow nie sluchalem, a ath-ws55 mam od kilku dni dopiero, jeszce nie wygrzane w pelni. Choc jesi po wygrzaniu zagraja jeszce glebiej ,to tylko sie cieszyc. A najlepiej pofatygowac sie do sklepu, pokatowac sprzedawce, zalozyc i posluchac 20 modeli i wtedy ocenic.

 

 

W domu slucham muzyki bezposrednio z laptopa lub poprzez amplituner Onkyo. Jesli sluchawki zagraja dobrze bezposrednio przez laptopa - tym lepiej. Jesli musza byc napedzane przez amplituner - jakos przezyje Dobrze, gdyby tez smigaly sprawnie z Clip+, gdyz posiadam go i nie wykluczam uzywania jako zrodla.

 

w tym wypadku moze lepiej zainwestowac w dac i amp, np. E10 fiio lub e7. Moze okazac sie, ze posiadany sprzet odzyje i nie trzeba bedzie dumac nad wyborem nowego. E10 posiada jeszcze podbicie basu. Moze to byc alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności