Skocz do zawartości

Modowanie Superlux HD660


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że dużo osób zmienia w swoich słuchawkach pady ze skóropodobnych na welurowe głownie ze względu na wygodę użytkowania. Sam wcześniej o tym myślałem ale pady do moich HD660 są trochę drogie - 80zł za welurowe pady od Beyerdynamica.

Ale wszystko zmieniło się dzisiaj rano kiedy mnie olśniło - mam przecież dwie pary połamanych Philipsów SHP2500. Szybka przymiarka - pady pasują do moich Superluxów idealnie. W porównaniu z oryginalnymi padami jest teraz dużo wygodniej, pomimo że te od Philipsa są trochę cieńsze ale za to uszy mogą oddychać. Poza walorami użytkowymi zmienił się także dźwięk słuchawek, po zmianie średnica stała się dużo bardziej wyeksponowana i słuchawki z delikatnej V zrobiły się teraz bardziej neutralne, basu jest trochę mniej ale dalej schodzi nisko i jest równie szczegółowy. Bardzo poprawiła się także scena, w porównaniu ze stockowymi padami teraz jest dużo większa. Za cenę ok. 50zł czyli mniejszą od ceny nowych padów możemy mieć Philipsy SHP2500 których użyjemy jako dawcy. W najbliższym czasie planuję także recabling kablem Canare StarQuad L-4E5C, relację zdam także w tym temacie.

Zdjęcia uzupełnię kiedy znajdę aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te od shp sa z tego co pamiewtam materiałowe na siatce, a te od bayera to velur.

Różbnica duza nie jest ale jest na + tych velurowych, mam w akg takie materiałowe.

Ujme to tak

stockowe z SL sa na minus

materiałowe akg na 0

velurowe AKG sa na plus, bardzo przyjemne, gdy je sie zakłada.

 

Jedynie co mnie zastanawia czy napewno chce hd330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są też welurowe z Chin, na eBayu, za ok. 52zł z przesyłką.

 

Dobra opcja, jak myślicie?

 

ja bym sobie dal siana, szkoda nawet 5 dych. Oryginalne welury akg ostatnio po 80 zl. byly chyba nowe na allegro, a tak to gdzies ze 100 zl. kosztuja. Takie pady zawsze mozesz wrzucic pozniej na wiekszosc SL czy AKG, wiec to nie wydatek tylko pod te jedne sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności