Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] "Przeźroczyste" IEMy


daroq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem z zawodu wokalistą i ostatnio udało mi się kupić w świetniej cenie system dousznego monitoringu bezprzewodowego Sennheiser EW 300. Owa cena była spowodowana głównie tym, że sprzęt był powystawowy [choć przez rok nikt go nie testował...] i nie było w zestawie doków IE-7.

 

Dlatego poszukuję do zestawu właśnie IEMów, jednak muszą one być przeźroczyste (łącznie z kablem, o co naprawdę ciężko). I teraz jedna uwaga- wierzcie lub nie, ale na scenie jakość dźwięku nie jest aż tak bardzo ważna, dla przykładu używam SM PL30 i dźwiękowo spisują się doskonale, więc same niuanse związane z dźwiękiem są raczej drugorzędne. Mam preequalizer w mikserze na torze monitorowym, lekko zbijam dół, żeby nie było zbyt dużo dudnienia i to wystarcza- plus 10 pts. dla twoich skillsów wokalnych :P Najważniejsza jest oczywiście izolacja (i tu również PL30 się nadają), no i budowa słuchawek pozwalająca na "puszczenie" kabla nad uchem.

 

Same Soundmagic mi nie pasują właśnie ze względu na kolor- zbyt bardzo rzucają się w oczy, nawet przy słabym oświetleniu sceny, poza tym trochę odstają od ucha przez te pokrętła nie wiadomo do czego :D

 

Ważna jest dla mnie cena- tak jak napisałem, jakość dźwięku do tego zastosowania nie jest aż tak istotna, gdybym się uparł i zaufał mojemu realizatorowi, to teoretycznie mógłbym i w EP-630 wyjść, do użytku pozascenicznego mam nauszne no i.. PL30, tak więc propozycje typu Westone, ACS czy UE 10.fi odpadają z wiadomych względów.

 

W thomannie znalazłem coś takiego: http://www.thomann.de/pl/the_tbone_ep_4.htm

 

Pierwszy raz słyszę o tej firmie, ale słuchawki w bardzo niskiej cenie i w miarę przeźroczyste, no i wyglądają na dość anatomiczne. Może ktoś wie coś o dźwięku? Gdyby były na poziomie SM, byłoby super.

Kiedyś na allegro były też jakieś M-Audio IE 10 za ok. 400 zł z przeźroczystym kablem i słuchawkami, ale teraz nigdzie ich nie mogę znaleźć. No i nie wiadomo jak to gra.

UE 5.fi chyba też były w transparentnej wersji, o ile dobrze pamiętam (sam miałem kiedyś czarne), ale obecnie też chyba nigdzie tego nie sprzedają.

 

Używane też wchodzą w grę, a co mi tam :D

Pzdr, Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Trochę ciężko kupić w Polsce którykolwiek z tych modeli w wersji CL, no i właściwie tylko w RMS je mają. A 215stki CL są bardziej przeźroczyste, niż myślałem, podpasowałyby mi.

 

 

EDIT: Jednak znalazłem wersje CL na Allegro. Jak one mają się dźwiękowo i jakościowo do UE fi.3/ M-Audio IE-10?

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności