Skocz do zawartości

1 rca - 2rca


szablix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę z następującym tematem (zapytaniem)

 

Posiadam daca wzorowany na układzie msfalcon czyli pcm2702 na ad8066 również posiadam dwa wzmacniacze jeden wykonany przez dariusza kulesze oraz hybryde micszu to tak wstępem.

 

Pytanie mam następujące czyt można wykonać kabelek 1rca - 2rca aby równocześnie były podłączone do daca dwa wzmacniacze ?? żonglowanie kablami trochę mnie wkurza, czy jest taka możliwość i czy po takim podłączeniu coś się zmieni ??

 

Jeśli jest taka możliwość to czy na forum znajdzie się jakaś osoba, która by wykonała mi taki rozdzielacz ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się tego zwykłym kablem. Potrzebujesz selektora wejść, który przełączałby sygnał z jednego wzmaka na drugi. Na audiostereo były wątki na temat takiego urządzenia, na elektrodzie także powinieneś coś znaleźć. Sam układ powinien być dość prosty do wykonania ale jeżeli nie czujesz się na siłach możesz popytać na w/w forach, czy ktoś by Ci takiego selektora nie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty dzięki za odpowiedź, hmm a czy selektor wejść nie ma na calu wybrania źródła sygnału po jakim dochodzi do daca ?? czy to po ic czy to po coaxial ?? czy po optyku ?? jeśli to miałeś na myśli to niestety nie o to mi chodziło jednak jeśli ja Ciebie źle zrozumiałem to kolejne urządzenie na małym biurko będzie trudne do zrealizowania. Czy orientujesz się jakie są może koszty wykonania takiego prostego selektora ??

 

Zamiarem dokładnie moim było powielenie wyjść rca z daca z pojedynczego na podwójne i w zależności pod jaki wzmacniacz są podpięte słuchawki ten poprostu uruchamiam. Hmm a dlaczego nie można takiego rozdzielacza wykonać zwykłym kablem ?? Z czego to wynika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić selektor wyjść, w sumie to to samo tylko odwrotnie. Na wejście podajesz analogowy sygnał z DAC'a, a na wyjściu masz przełącznik do jednego bądź drugiego wzmaka. W najprostszej formie koszt jaki będziesz musiał ponieść to cena za gniazda + parę złotych na inne elementy (potencjometr np.). W wersję na przekaźnikach trzeba pewnie będzie więcej włożyć ale nie sądzę, żebyś przekroczył 50 zł.

 

Takie selektor nie musi być jakimś wielkim urządzeniem, coś takiego znalazłem w google: http://irek.fratu.pl/?selektor-wejsc-v1,47. W rezultacie będzie potrzebna powierzchnia kilku cm kwadratowych, więc myślę że dasz radę.

 

Akurat teraz zacząłem mocniej rozmyślać nad Twoim pomysłem i doszedłem do tego, że jeżeli połączyło by się wszystkie sprzęty kabelkiem jaki wymyśliłeś to mogłoby to działać pod warunkiem, że jednocześnie byłby włączony tylko jeden wzmak. Jeżeli miałbyś włączone oba wzmaki na raz sygnał z DAC'a byłby dzielony na pół (w najlepszym wypadku), przez co na wejściach wzmaków miałbyś niski poziom tego sygnału i nie wiadomo co jeszcze by się z nim działo. Ale jeżeli włączałbyś tylko jednego wzmaka to chyba ma to sens.

 

Długi ma być ten kabel? Mam jakieś kawałki StarQuada - mógłby się znakomicie nadać. Wszystkie połączenia to RCA, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie selektor nie musi być jakimś wielkim urządzeniem, coś takiego znalazłem w google: http://irek.fratu.pl...tor-wejsc-v1,47. W rezultacie będzie potrzebna powierzchnia kilku cm kwadratowych, więc myślę że dasz radę.

 

To samo również znalazłem i nawet daca rozkręciłem czy mi się zmieści i niestety nie :/

 

Akurat teraz zacząłem mocniej rozmyślać nad Twoim pomysłem i doszedłem do tego, że jeżeli połączyło by się wszystkie sprzęty kabelkiem jaki wymyśliłeś to mogłoby to działać pod warunkiem, że jednocześnie byłby włączony tylko jeden wzmak. Jeżeli miałbyś włączone oba wzmaki na raz sygnał z DAC'a byłby dzielony na pół (w najlepszym wypadku), przez co na wejściach wzmaków miałbyś niski poziom tego sygnału i nie wiadomo co jeszcze by się z nim działo. Ale jeżeli włączałbyś tylko jednego wzmaka to chyba ma to sens.

Akurat właśnie o takie coś mi chodziło :) i W zależności, który wzmacniacz ma chodzić ten jest uruchamiana a inny jest wyłączany.

 

 

Długi ma być ten kabel? Mam jakieś kawałki StarQuada - mógłby się znakomicie nadać. Wszystkie połączenia to RCA, tak?

Tak, dac ze wzmacniaczami ma podpięty za pomocą wyłącznie 2rca - 2rca bo innych gniadzek nie posiadają :) Długość kabla hmm kilka cm z wtyczkami 10-15 :) chodzi tylko by były dwa wyjścia z dac'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypas. Te moje kawałki StarQuada powinny się nadać, bo mają po kilkanaście cm. Wieczorkiem sobie przysiądę i zobaczę jak wszystko mogłoby wyglądać. Wolałbyś wtyki takie: http://allegro.pl/neutrik-nys352bg-wtyk-zlacze-rca-cinch-f-vat-sklep-i1990339196.html czy takie: http://allegro.pl/neutrik-rean-rca-cinch-nys373-9-bialy-gumka-4-szt-i2027202865.html? Te drugie IMO lepiej wziąć, bo mają kolorki, więc wiadomo który prawy, który lewy. Cenami się nie sugeruj. Później napiszę Ci jeszcze PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności