Skocz do zawartości

Rodzaj Plików A Długość Grania


geralt18

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy od tego, jaki procesor i firmware ma odtwarzacz...

 

dla przykładu seria iFP grała "normalnie długo" pliki MP3 i WMA, ale pliki OGG odgrywała "tylko" 2/3 normalnego czasu grania plików MP3/WMA

 

za to seria T i H10 Jr. mają zupełnie nowy procesor i firmware, co skutkuje jednakowym (długim) czasem odgrywania zarówno plików MP3/WMA jak i OGG :)

 

---

 

co do samych plików WMA - ponoć "żrą" one zauważalnie więcej prądu, jeżeli mają ponad 192kbps... ale z tego co pamiętam nikt tego "naukowo" nie sprawdzał... ;]

 

---

 

inny przykład to H100 - standardowy firmware gra nieco krócej, niż (w tym momencie już) zoptymalizowany Rockbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacze iriver potrafią odtwarzać pliki ASF - oczywiście odgrywają jedynie dźwięk ignorując obraz :) a przynajmniej umiały to: iMP, iFP, H100 i H300 :)

 

nie wiem czy pliki WMV potrafią potraktować w ten sam sposób, nie wiem też co się stanie po zmianie rozszerzenia WMV->ASF bo struktura pliku jest nieco inna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rodzaj pliku nie bedzie mial znaczenia.

a co z bitrate'em??? tez nie ma wplywu na dlugosc grania???

czy moze mniej stratna kompresja np 320kbs gra dłużej???

 

i jeszcze jak ustawienia EQ wpływają na długość grania w serii T??

czy SRS gra krócej niż np. UserEQ. czy wszystko jest na tyle zblizone

że nie zobacze różnicy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze inne ustawienia niz normal zzeraja wiecej baterii. Tak samo jest z plikami 320kbps czy VBR napewno zezre wiecej 128kbps. Ale czy to robi duza roznice to nie wiem. Chyba nie kupujesz zwyklych bateri by sie tym przejmowac :D? Wez poprostu ze soba zapasowy dodatkowy akumulatorek, a nie bedziesz sobie zalowal jakosci czy EQ :lol:. Chyba po to kupiles taki odtwarzacz a nie inny, gorszy by sluchac muzyki w gorszej jakosci aby dluzej bateria trzymala :blink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z bitrate'em??? tez nie ma wplywu na dlugosc grania???

 

im bitrate wyższy, tym bardziej męczy procesor (napisałem już o tym przy WMA, ale dotyczy to każdego formatu, tylko w mniejszym bądź większym stopniu)

 

czy SRS gra krócej niż np. UserEQ. czy wszystko jest na tyle zblizone

 

najdłużej gra "normal", potem EQ, potem SRS WOW... ale nie wiem czy różnice idą w godziny czy minuty...

 

---

 

jak chcesz żeby odtwarzacz grał jak najdłużej to:

- wyłącz podświetlenie

- nie baw się odtwarzaczem w czasie odtwarzania, daj mu grać

- kup jedną baterię więcej :)

 

---

 

odtwarzacz będzie grał tyle ile pisze u producenta, kiedy spełnisz te warunki:

- pliki MP3 128kbps

- wyłączone podświetlenie

- głośność 20

- nie dotykasz odtwarzacza

- dobra bateria alkaliczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności