Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 450 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Z zestawem E2 + Audeo wytrzymałem 4 miesiące :) Było fajnie ale zamówiłem Xearsy i bez żalu sprzedałem Audeo. Zamiast K370 lepiej Silver Bullet, serio :) No chyba, że ktoś lubi jak jest mało basu to K370 bo Fischery mają go ze 2x więcej. Mają też wyraźną górę a nie zapiaszczoną jak AKG oraz większą i lepszą scenę.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej popytać na forum czy ktoś z twojej miejscowości ma takie słuchawki i umówić się na odsłuch :)

 

Myślę, że większość pytających co kupić robi błąd opisując czego słucha np. rock, czego oczekuje od dzwięku (najcześciej bas :) ), nie pisząc na czym wczesniej słuchali (do czego przyzwyczaił się ich prywatny "DAC" ....mózg). Jak ktoś przez całe życie miał styczność z kolumnami typu bass-reflex.....najzwyczajniej w świecie nie zaakceptuje audeo, które grają baaardzo nisko ale jak dobre zestawy zamknięte. Druga sprawa , lubisz słuchać tak jak twórca razem z realizatorem wymyślił.....audeo są dla Ciebie....niestety lwia część płyt jest kiepsko nagrywana (znany problem posiadaczy dobrych zestawów stereo) i na PFE to słychać, jak ciągle mieszasz w EQ.....nie bierz audeo.

Zaryzykuję stwierdzenie,że audeo to słuchawki dla ludzi ze sporym doświadczeniem i sprecyzowanymi wymaganiami z całym dobrodziejstwem tego inwentarza :) (masz dobrze zrealizowane płyty będziesz zadowolony, masz górę płyt odsłuchanych na mini wieży....będziesz rozczarowany, bo usłyszysz ich słabość ).

Co do nudy PFE, pełna niezgoda !, one grają tak jak płyta jest nagrana...nudna realizacja, nudne słuchanie :)

 

Jestem (byłem) głownie słuchaczem stereo z dużych głośników, ale ostatnimi czasy sytuacja zmusiła mnie do używania słuchawek, miałem jakieś sportowe senki px60, 100 , jakieś kossy , senki hd 570 więc osłuchanie słuchawkowe raczej małe, za to w dużym stereo całkiem dobrze :). Audeo nokautują w/w słuchawki w każdym aspekcie brzmienia.....tyle że ja słucham basu z głośników w obudowach zamkniętych :)

 

podsumowując:

1. umów się z kimś na odsłuch

2. lubisz bass-reflex NIE bierz audeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używane Triple. grają ładnie ze wszystkim.

Nie bój się słuchawek z mikrofonem. Z HTC, Blackberry, ajfonami itp itd będą grały ok, ze starszymi Samsungami i Nokią - dokupujesz kabelek od Fiio za 15PLN i gro i bucy. Ja Tripli używam na co dzień z Wave i mikrofon śmiga. Guzik tylko nie działa.

Dalej: masz odpinany kabel- możesz go wymienić na taki bez mikrofonu, ew. na taki ze srebra :D

Jak Ci się ten kabelek zepsuje, to dzwonisz/piszesz do Logitech Polska i Ci wysyłają nowy za free, nawet jak kupiłeś słuchawki z drugiej ręki, bez dowodu zakupu itp itd.

Tacy są fajni.

 

Jedyny minus powyższych, są wielkie jak murzyński.. zespół pieśni i tańca... i jak wkładasz, a nie masz dużych uszu, to może nie być za wygodnie.

 

Reasumując: nie demonizujmy słuchawek z mikrofonem.

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałem, że to tylko ja tak późno odpisuję ;)

 

no dobra ale do rzeczy podsumowując wszystkie wypowiedzi po mojej nocnej tak by zrobić jasność i klarowność tematu (a może i mi coś to da jak to sobie spiszę :D)

 

słuchawki dokanałowe w kwocie max 450 zł (oczywiście +/-) poszukuję tak by mi wytrzymały ponownie ze 3 lata i bym był zadowolony z zakupu bo dla mnie jednak to spore pieniądze (tak wiem, dla wielu to są groszowe, jednak ja nie jestem profesjonalistą i nie potrzebuję czegoś za tysiąc i więcej)

 

sprzętem docelowym jak na razie było by HTC Desire HD (z dolby digital) oraz iRiver Clix 2

 

aktualnie przyglądam się Audeo PFE (choć już coraz mniej przez opinię o nudzeniu się słuchawek oraz w sumie przerostem formy nad treścią), Sennheiserom IE6 oraz CX400 II Precision, coraz bardziej ciekawi mnie też Fischer Audio Silver Bullet

 

wcześniej (i w sumie aktualnie) dokanałowo miałem sanki CX55 które brzmieniem bardzo mi pasowały (a zmieniam bo ledwo zipią), oraz posiadam HD555 które także mi pasują

 

co do samego dźwięku to na pewno ciepły, z dobrą dozą basu (ale nie za dużo bo nie lubię dudnienia ani rozsadzania mózgu) oraz o ile to możliwe dobrą szeroką sceną - nie wymagam wysokiej analityczności bo pewnie bym się tym zmęczył

 

i na koniec tak jak już pisałem niestety problem mam z możliwością odsłuchu z uwagi na dziwne godziny pracy - precyzując lokalizację to Wawa - i niestety muszę się opierać jak na razie na porównaniach i recenzjach :(

 

PS nie spodziewałem się, że temat aż tak urośnie no ale w końcu i ja sam też sporo się nauczyłem więc bardziej mogę precyzować no i pojawiło się kilka opcji dodatkowych - najgorsze jest to, że nadal nie wiem co kupić :D

Edytowane przez TriPax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja również mogę polecić triple.fi aktualnie ich używam, przerobiłem dziesiątki IEMów a jakoś triple.fi odpowiadają mi najbardziej.

Do desire hd nie potrzebujesz przejściówki bo mikrofon i przycisk będą współpracować. Słuchawki bardzo uniwersalne, można na nich posłuchać zarówno drum'n bassu jak i spokojnego rocka, nie są w ogóle wybredne co do źródła, byle dawało dosyć dużo prądu. A i wygoda jest przyzwoita jeżeli nie masz małych kanałów w uszach.

 

Co do wersji .vi czyli z mikrofonem to wydaje mi się że kabel nie jest w nich zbyt dobry. Mam wrażenie że przez mikrofon są straty(prawie niezauważalne ale jednak) i w najwyższych rejestrach grają mi one nierówno, po przepięciu kabla z prawej do lewej efekt przechodzi na drugą słuchawkę więc 100% wina kabla i najprawdpodobniej montowanego na nim mikrofonu. Przez 2 tygodnie tego nie słyszałem ale później sobie to ubzdurałem i mnie drażni dlatego czkam już praktycznie na nowy kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "wersji pro". Pełna nazwa to Ultimate Ears Triple.Fi10Pro (ewentualnie z vi na końcu jak majka mają). Każde triple są duże, fajnie grają, mają odpinany kabel i jak wygrasz walkę z dopasowaniem ich do ucha to masz genialne IEMy (nie odstają jakoś strasznie od topu typu W4 czy PFE232, owszem są gorsze ale nie na tyle na ile taniej można je wyrwać). No i warto kabel wymienić bo standardowy sztywnieje i jack trzyma się siłą woli. Ale potrafią na prawdę sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz już całkiem zgłupiałem ;)

 

z jednej strony Audeo PFE 012 (z kompletem filtrów, narzędziem do wymiany i piankami), z drugiej Triple.fi (choć chyba tu z ceną nawet powiększoną nie zmieszczę się za chiny z nowymi a tylko takie wchodzą w grę), z kolejnej znowu Sennheiserom IE6 (z uwagi na to, że ucho do sanek przywykło no i zestaw solidny za 420 zł) oraz CX400 II Precision, z kolejnej znowu Fischer Audio Silver Bullet oraz ostatnio Monster Turbine (znalazłem za 420 zł nówki)

 

jak rozpoczynałem wątek na forum wszystko było takie proste bo albo jedno albo drugie, a teraz sporo opcji i żadnego rozwiązania

 

PS - skoro UE mają tylko pro to co to jest za wynalazek http://www.amazon.co...m=ATVPDKIKX0DER ?

Edytowane przez TriPax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - skoro UE mają tylko pro to co to jest za wynalazek http://www.amazon.co...m=ATVPDKIKX0DER ?

Ominięty człon nazwy. ;)

Tak jak z Audeo nie każdy pisze pełne "Phonak Audeo PFE111 Perfect Fit Earphones"

 

A... brać Triple za ich pełną cenę (do 1600zł sięga) to IMHO pomyłka. Ja bym wtedy zdecydowanie Westone 4 wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBA-02 są podobnież bardzo jasne i ostre w górnych rejestrach. W tej okolicy lepiej Brainwavz B2... niby to samo ale ciut bardziej dopracowane i odrobinę taniej. Ale to nadal inna szkoła grania niż TF10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z TF problem jest taki że w PL niedostępne i pozostaje czekać na używane

 

przy wyższej cenie tak do 600 zł wówczas albo Sanki IE6 albo audeo PFE 112 albo owe fischery

 

tak jak pisałem potrzebuję czegoś ciepłego ze sporą sceną ale nie za mocno analityczne i nie walące straszliwie po uszach basem (choć bas mające) a bardziej w stylu sanek cx55 czy hd555 - no i czegoś co mi przetrwa kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ciepłe to olej Audeo, DBA-02 i B2...

 

Edit:

Ewentualnie może Westone 1... ale nie wiem jak to gra. Patrząc po 3 i 4 to pewnie dość ciepło. Albo skocz do Audiomagic odsłuchać albo poczytaj i popytaj.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli oferują odsłuch to chyba faktycznie się przejadę bo właśnie tam chciałem robić zakup ;)

szkoda że B2 na razie nie mają no ale DBA są podobne brzmieniowo itd wg opinii

Skontaktuj się (GG, mail, telefon), ale testówki W1, W2, W3, W4 Patryk miał...

A B2 są ogólnie podobno mniej ostre od DBA-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że temat spadł kilka stron dalej nie edytuję posta a dodaję nowy ;)

 

ostatecznie do wyboru wyszły DBA-02 oraz B2 i Audeo - do wyboru bo na dniach idę ponownie do audiomagica i przesłucham co i jak jako że ostatnio nie było nic testowego

 

po wyborze i zakupie dam znać o zamknięciu tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności