Skocz do zawartości

Odtwarzacz mp3 najlepszy dla Monster Turbine?:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowa, tak że bardzo proszę o odrobinę wyrozumiałości - dopiero się uczę pewnych rzeczy :D .

Jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek Monster Turbine. Jak dla mnie są rewelacyjne - jeszcze nigdy nie odtwarzałam muzyki w tak doskonałej (jak dla mnie) jakości.

Teraz nadchodzi czas na pytania - który odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtwarzać także pliki w formacie FLAC, pasowałby do moich słuchawek? Zależy mi na doskonałej jakości dźwięku, pozostałe tzw "udogodnienia" czyli odtwarzanie filmów i inne bajery w ogóle mnie nie interesują.

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, bo nie mam punktu odniesienia ani możliwości porównawczych. Ale z tego co zauważyłam - iPody mimo że są "kombajnami", nie powalają na kolana jakością dźwięku, a na tym mi szczególnie zależy, jak już podkreślałam. O Iriverach są baaardzo zróżnicowane opinie, co sądzicie o takim odtwarzaczu jak Vedia Muzzio Vibro albo o Creative Zenach? Cowon x7, następca x5 - czy warto w niego zainwestować, czy jest tam za dużo kaszany typu pierdółki, a muzyka na dalszym planie?

Bardzo bym była wdzięczna za fachową pomoc :) Cena też nie gra wielkiej roli, po prostu chcę sobie w końcu zapewnić przyjemny sprzęt, który ucieszy mój zmysł słuchu ;)

Aha - jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to: są różne, najczęściej jednak słucham hip hopu, instrumentalnego hip hopu, jazzu, różnych alternatywnych mieszanek.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asiuleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sam początek jednak warto określić cenę jaką chce się przeznaczyć na player :D no chyba że 2500 zł za colorfly dla Ciebie to nic, to w takim razie pomińmy kwestie finansowe. Co do ipod'ów, niektóre grają naprawdę dobrze :D Masz tutaj dzial testy, gdzie napewno znajdziesz coś, co Cie zainteresuje. Tu masz link http://forum.mp3store.pl/forum/39-testy-odtwarzaczy/

Ja bym na twoim miejscu zwrócił uwagę na iriver s100, mamy tu na forum bardzo fajny test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sam początek jednak warto określić cenę jaką chce się przeznaczyć na player :D no chyba że 2500 zł za colorfly dla Ciebie to nic, to w takim razie pomińmy kwestie finansowe. Co do ipod'ów, niektóre grają naprawdę dobrze :D Masz tutaj dzial testy, gdzie napewno znajdziesz coś, co Cie zainteresuje. Tu masz link http://forum.mp3stor...ty-odtwarzaczy/

Ja bym na twoim miejscu zwrócił uwagę na iriver s100, mamy tu na forum bardzo fajny test.

 

Wojtku1111 - jeśli chodzi o kwestię finansową - byłabym w stanie zapłacić 2500zł za powalającą jakość, jednakże musiałabym być naprawdę przekonana, że taki odtwarzacz to cudo + współpracowałby idealnie z moimi słuchawkami :D

Przeczytałam recenzję Iriver s100 - niestety brakowało mi w niej istotnych opinii na temat dźwięku, jak wygląda przestrzeń, separacja instrumentów, basy... A szkoda.

 

A ja na Sony z tego co pamiętam użytkownik Anarchist ma te słuchawki to możesz go podpytać jak się zgrywają z Sony

Hmm Sony mówicie? :D Ale tych odtwarzaczy jest multum i nie wiem co z czym, może jakieś podpowiedzi? :) Tak na szybko to zorientowałam się, że często nie obsługują formaty FLAC, a na tym akurat by mi bardzo zależało. No chyba że trafiłam akurat na takie modele? (S764, A865, B162, S765, E463).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takim budżetem kupił bym Colorfly C4.

Test tego odtwarzacza jest tutaj:

http://pclab.pl/art44335-16.html

Myślę, że się fajnie zgra z bez problemu z Twoimi słuchawkami i wygląda obłędnie!

Colorfly wygląda faktycznie imponująco, ale niestety - nie odtwarza plików FLAC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On - C4 - najlepiej gra ze słuchawkami mającymi troszkę więcej niż 32 ohm. Do tych sluchawek raczej iT4G, SonyX, Zune HD lub Cowon J3.

Problem to oni mają z głową nie z flac w tej redakcji. Znajdź na forum gazetke forumowa w jednym z numerów był duzy test C4!

 

http://forum.mp3store.pl/topic/71102-boom/ - tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iT4g to Ipod 4g touch?

http://pclab.pl/art42498-35.html - 3g sprawował się całkiem nieźle, ale jakoś czy faktycznie Ipody są dobrej klasy odtwarzaczami? Może ktoś z Was testował te słuchawki na różnych odtwarzaczach? Bardzo chętnie posłucham opinii :)

Edytowane przez Asiuleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowa, tak że bardzo proszę o odrobinę wyrozumiałości - dopiero się uczę pewnych rzeczy :D .

Jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek Monster Turbine. Jak dla mnie są rewelacyjne - jeszcze nigdy nie odtwarzałam muzyki w tak doskonałej (jak dla mnie) jakości.

Teraz nadchodzi czas na pytania - który odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtwarzać także pliki w formacie FLAC, pasowałby do moich słuchawek? Zależy mi na doskonałej jakości dźwięku, pozostałe tzw "udogodnienia" czyli odtwarzanie filmów i inne bajery w ogóle mnie nie interesują.

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, bo nie mam punktu odniesienia ani możliwości porównawczych. Ale z tego co zauważyłam - iPody mimo że są "kombajnami", nie powalają na kolana jakością dźwięku, a na tym mi szczególnie zależy, jak już podkreślałam. O Iriverach są baaardzo zróżnicowane opinie, co sądzicie o takim odtwarzaczu jak Vedia Muzzio Vibro albo o Creative Zenach? Cowon x7, następca x5 - czy warto w niego zainwestować, czy jest tam za dużo kaszany typu pierdółki, a muzyka na dalszym planie?

Bardzo bym była wdzięczna za fachową pomoc :) Cena też nie gra wielkiej roli, po prostu chcę sobie w końcu zapewnić przyjemny sprzęt, który ucieszy mój zmysł słuchu ;)

Aha - jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to: są różne, najczęściej jednak słucham hip hopu, instrumentalnego hip hopu, jazzu, różnych alternatywnych mieszanek.

Pozdrawiam.

 

O ktorej wersji Monster Turbine mowa? Bo jezeli o zwyklych to parowanie ich z C4 i uzywanie flacow jest kompletnie bez sensu. Rozroznienie flac'a od dobrego aac/ogg bedzie praktycznie niemozliwe. Do Turbinek polecam sony (X, 6xx, 7xx, 8xx) -ze wszystkim z ktorymi go slyszalem zgrywal sie dobrze. Z iP4/iT4 dla niektorych moze brzmiec zbyt sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowa, tak że bardzo proszę o odrobinę wyrozumiałości - dopiero się uczę pewnych rzeczy :D .

Jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek Monster Turbine. Jak dla mnie są rewelacyjne - jeszcze nigdy nie odtwarzałam muzyki w tak doskonałej (jak dla mnie) jakości.

Teraz nadchodzi czas na pytania - który odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtwarzać także pliki w formacie FLAC, pasowałby do moich słuchawek? Zależy mi na doskonałej jakości dźwięku, pozostałe tzw "udogodnienia" czyli odtwarzanie filmów i inne bajery w ogóle mnie nie interesują.

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, bo nie mam punktu odniesienia ani możliwości porównawczych. Ale z tego co zauważyłam - iPody mimo że są "kombajnami", nie powalają na kolana jakością dźwięku, a na tym mi szczególnie zależy, jak już podkreślałam. O Iriverach są baaardzo zróżnicowane opinie, co sądzicie o takim odtwarzaczu jak Vedia Muzzio Vibro albo o Creative Zenach? Cowon x7, następca x5 - czy warto w niego zainwestować, czy jest tam za dużo kaszany typu pierdółki, a muzyka na dalszym planie?

Bardzo bym była wdzięczna za fachową pomoc :) Cena też nie gra wielkiej roli, po prostu chcę sobie w końcu zapewnić przyjemny sprzęt, który ucieszy mój zmysł słuchu ;)

Aha - jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to: są różne, najczęściej jednak słucham hip hopu, instrumentalnego hip hopu, jazzu, różnych alternatywnych mieszanek.

Pozdrawiam.

 

O ktorej wersji Monster Turbine mowa? Bo jezeli o zwyklych to parowanie ich z C4 i uzywanie flacow jest kompletnie bez sensu. Rozroznienie flac'a od dobrego aac/ogg bedzie praktycznie niemozliwe. Do Turbinek polecam sony (X, 6xx, 7xx, 8xx) -ze wszystkim z ktorymi go slyszalem zgrywal sie dobrze. Z iP4/iT4 dla niektorych moze brzmiec zbyt sucho

 

Mowa o tych "zwykłych" Monster Turbine. Dzięki za info :) A dlaczego bez sensu? Nie są na tyle dobre, żeby przy użytkowaniu nie rozróżniać tychże formatów? Faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz drogie popularne i dizajnerskie słuchawki - ale czy dobre? Ja się nie znam, słuchałem ich ledwie kilka razy i dla mnie to co najwyżej średniaki. Nadal podtrzymuje to co napisałem: On - C4 - najlepiej gra ze słuchawkami mającymi troszkę więcej niż 32 ohm. Do tych sluchawek raczej iT4G, SonyX, Zune HD lub Cowon J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowa, tak że bardzo proszę o odrobinę wyrozumiałości - dopiero się uczę pewnych rzeczy .

Jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek Monster Turbine. Jak dla mnie są rewelacyjne - jeszcze nigdy nie odtwarzałam muzyki w tak doskonałej (jak dla mnie) jakości.

Teraz nadchodzi czas na pytania - który odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtwarzać także pliki w formacie FLAC, pasowałby do moich słuchawek? Zależy mi na doskonałej jakości dźwięku, pozostałe tzw "udogodnienia" czyli odtwarzanie filmów i inne bajery w ogóle mnie nie interesują.

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, bo nie mam punktu odniesienia ani możliwości porównawczych. Ale z tego co zauważyłam - iPody mimo że są "kombajnami", nie powalają na kolana jakością dźwięku, a na tym mi szczególnie zależy, jak już podkreślałam. O Iriverach są baaardzo zróżnicowane opinie, co sądzicie o takim odtwarzaczu jak Vedia Muzzio Vibro albo o Creative Zenach? Cowon x7, następca x5 - czy warto w niego zainwestować, czy jest tam za dużo kaszany typu pierdółki, a muzyka na dalszym planie?

Bardzo bym była wdzięczna za fachową pomoc Cena też nie gra wielkiej roli, po prostu chcę sobie w końcu zapewnić przyjemny sprzęt, który ucieszy mój zmysł słuchu

Aha - jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to: są różne, najczęściej jednak słucham hip hopu, instrumentalnego hip hopu, jazzu, różnych alternatywnych mieszanek.

Pozdrawiam.

 

O ktorej wersji Monster Turbine mowa? Bo jezeli o zwyklych to parowanie ich z C4 i uzywanie flacow jest kompletnie bez sensu. Rozroznienie flac'a od dobrego aac/ogg bedzie praktycznie niemozliwe. Do Turbinek polecam sony (X, 6xx, 7xx, 8xx) -ze wszystkim z ktorymi go slyszalem zgrywal sie dobrze. Z iP4/iT4 dla niektorych moze brzmiec zbyt sucho

 

Mowa o tych "zwykłych" Monster Turbine. Dzięki za info A dlaczego bez sensu? Nie są na tyle dobre, żeby przy użytkowaniu nie rozróżniać tychże formatów? Faktycznie tak jest?

 

To sa bardzo przyzwoite sluchawki ale do czolowki co nieco im brakuje. Zreszta nawet na najwyzszych modelach Monstera odroznienie flac'a od dobrych formatow stratnych jest bardzo trudne jesli nie niemozliwe. Roznice miedzy dobrym aac/ogg jest trudno wychwycic na dowolnym sprzecie a wychwycenie jej przy normalnym sluchaniu ( bez analizy szczegolow) jest awykonalne. Podaruj sobie flac'a, kup jednego z soniaczy i ciesz sie muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro Dawindyk, który jak mniemam słuchał tych Monsterów, pisze, że nie ma sensu inwestować w nie wiadomo jak wypasiony odtwarzacz to bierz Sony (któryś z powyższych modeli)! Naprawdę będziesz zadowolona! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego Soniaka byście najbardziej polecali? Który by się sparował najlepiej?:)

 

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj nowa, tak że bardzo proszę o odrobinę wyrozumiałości - dopiero się uczę pewnych rzeczy .

Jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek Monster Turbine. Jak dla mnie są rewelacyjne - jeszcze nigdy nie odtwarzałam muzyki w tak doskonałej (jak dla mnie) jakości.

Teraz nadchodzi czas na pytania - który odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtwarzać także pliki w formacie FLAC, pasowałby do moich słuchawek? Zależy mi na doskonałej jakości dźwięku, pozostałe tzw "udogodnienia" czyli odtwarzanie filmów i inne bajery w ogóle mnie nie interesują.

Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć, bo nie mam punktu odniesienia ani możliwości porównawczych. Ale z tego co zauważyłam - iPody mimo że są "kombajnami", nie powalają na kolana jakością dźwięku, a na tym mi szczególnie zależy, jak już podkreślałam. O Iriverach są baaardzo zróżnicowane opinie, co sądzicie o takim odtwarzaczu jak Vedia Muzzio Vibro albo o Creative Zenach? Cowon x7, następca x5 - czy warto w niego zainwestować, czy jest tam za dużo kaszany typu pierdółki, a muzyka na dalszym planie?

Bardzo bym była wdzięczna za fachową pomoc Cena też nie gra wielkiej roli, po prostu chcę sobie w końcu zapewnić przyjemny sprzęt, który ucieszy mój zmysł słuchu

Aha - jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to: są różne, najczęściej jednak słucham hip hopu, instrumentalnego hip hopu, jazzu, różnych alternatywnych mieszanek.

Pozdrawiam.

 

O ktorej wersji Monster Turbine mowa? Bo jezeli o zwyklych to parowanie ich z C4 i uzywanie flacow jest kompletnie bez sensu. Rozroznienie flac'a od dobrego aac/ogg bedzie praktycznie niemozliwe. Do Turbinek polecam sony (X, 6xx, 7xx, 8xx) -ze wszystkim z ktorymi go slyszalem zgrywal sie dobrze. Z iP4/iT4 dla niektorych moze brzmiec zbyt sucho

 

Mowa o tych "zwykłych" Monster Turbine. Dzięki za info A dlaczego bez sensu? Nie są na tyle dobre, żeby przy użytkowaniu nie rozróżniać tychże formatów? Faktycznie tak jest?

 

To sa bardzo przyzwoite sluchawki ale do czolowki co nieco im brakuje. Zreszta nawet na najwyzszych modelach Monstera odroznienie flac'a od dobrych formatow stratnych jest bardzo trudne jesli nie niemozliwe. Roznice miedzy dobrym aac/ogg jest trudno wychwycic na dowolnym sprzecie a wychwycenie jej przy normalnym sluchaniu ( bez analizy szczegolow) jest awykonalne. Podaruj sobie flac'a, kup jednego z soniaczy i ciesz sie muzyka

Dziękuję Dawindyk, bo już się zaczynałam dołować opiniami innych ;) To są moje pierwsze słuchawki, bardzo długo je wybierałam, jak do tej pory jestem zadowolona z ich użytkowania i nie narzekam :) Wiem, że nie jestem żadnym audiofilem i z biegiem czasu też pewnie będę w stanie powiedzieć "Aaaa te Monstery to takie średniaki" hihi :D Ale póki co cieszę się tym, co mam :)

 

Myślę, że skoro Dawindyk, który jak mniemam słuchał tych Monsterów, pisze, że nie ma sensu inwestować w nie wiadomo jak wypasiony odtwarzacz to bierz Sony (któryś z powyższych modeli)! Naprawdę będziesz zadowolona! :)

No właśnie - tych modeli jest tyle, że aż mnie głowa rozbolała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie wiele głosów kup cos serii X - nie słuchaj nikogo idź do centrum sony - słuchaj sony, idź do jabłka słuchaj ipodów. Porównaj sobie, posłuchaj, na spokojnie zastanów sie - to przecież Tobie ma sie podobać :) Cokolwiek wybierzesz będzie dobre, oprócz najtańszych sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie wiele głosów kup cos serii X - nie słuchaj nikogo idź do centrum sony - słuchaj sony, idź do jabłka słuchaj ipodów. Porównaj sobie, posłuchaj, na spokojnie zastanów sie - to przecież Tobie ma sie podobać :) Cokolwiek wybierzesz będzie dobre, oprócz najtańszych sony.

Dziękuję :) Myślę że tak właśnie zrobię :) W końcu każdy ma jakieś swoje własne preferencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak mówi WojtekC i na pewno wybierzesz coś co Ci będzie odpowiadało w 100%.

My możemy Cię naprowadzić w jakich kręgach warto szukać czegoś (np. touch lub Sony seria X lub S) ale to Ty musisz dokonać wyboru! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że w nowszych sony nie zdejmiesz ograniczenia głośności. Maks co z nich wyciągniesz to 5mW. Jeśli potrzebujesz więcej, to musisz dokupić wzmacniacz i nosić dwa pudełka.

 

Sony to jedna z nielicznych firm, które nie pozwalają zdjąć ograniczenia. Jadą w autobusie jest problem z usłyszeniem własnej muzyki. Z tego powodu sporo ludzi rezygnuje z sony

Edytowane przez pswitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności