Skocz do zawartości

Zew/wew karta dźwiękowa do pc 200-300[zł]


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Była mowa o Miditech Audioface, a ma ktoś zdanie o Audiolink II?

Ciekawe jak wypada przy 0202.

Audiolink ma zasilanie phantom, na którym by mi zależało.

Nowa z gwarancją kosztuje jakieś 240zł...

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłali 30.01 dotarła dzisiaj rano (2.02) bez dodatkowych opłat. Jestem bardzo zadowolony z niej. Właśnie testuję.

Btw. jestem zdumiony, że nie trzeba za wiele zmieniać w equalizerze, a i tak gra świetnie.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuć od razu wszystkie creativy. Słuchalem Creative Sound Blaster X-Fi HD. Nie wiem nawet czy jest warto się wypowiadać na temat dźwięku jaki produkuje. Podłączone pod nią głośniki Genius SW-HF5.1 5000 grały jak telefon wrzucony do kartona. Pełna porażka ! Wiele osób polecało mi audiotrak prodigy cube. Nie znam reszty dokładnie więc nie będę się wypowiadał. Btw. szukam czegoś takiego jak ty. Więc myślę, że sobie na wzajem pomożemy.
Jak ze sobą połaczyłeś tę kartę z Geniusami?

Nie widzę w Geniusach możliwości wprowadzenia sygnału po kablu optycznyam, a z SB X-Fi HD tylko tak wyprowadzisz 5.1! Podłączenie via RCA zrobi downgrade do stereo. Także następnym razem, zanim przykleisz dobremu produktowi fatalną łatkę, upewnij się czy właściwie jest podłączony.

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście, pod warunkiem adekwatności zastosowań i podłączeń. Założyliście opony szosowe do terenówki i narzekasz, że zakopała się w pierwszej lepszej kałuży. Niech kolega podłączy to do sprzętu hi-fi lub home theater z prawdziwego zdarzenia, a nie pyrkawek do konsoli i niech nie pomyli wyjść,a zagra mu to jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuć od razu wszystkie creativy. Słuchalem Creative Sound Blaster X-Fi HD. Nie wiem nawet czy jest warto się wypowiadać na temat dźwięku jaki produkuje. Podłączone pod nią głośniki Genius SW-HF5.1 5000 grały jak telefon wrzucony do kartona. Pełna porażka ! Wiele osób polecało mi audiotrak prodigy cube. Nie znam reszty dokładnie więc nie będę się wypowiadał. Btw. szukam czegoś takiego jak ty. Więc myślę, że sobie na wzajem pomożemy.
Jak ze sobą połaczyłeś tę kartę z Geniusami?

Nie widzę w Geniusach możliwości wprowadzenia sygnału po kablu optycznyam, a z SB X-Fi HD tylko tak wyprowadzisz 5.1! Podłączenie via RCA zrobi downgrade do stereo. Także następnym razem, zanim przykleisz dobremu produktowi fatalną łatkę, upewnij się czy właściwie jest podłączony.

 

Jeżeli chcecie porównywać Majkę/Cube i X-Fi HD to należy zrobić to na wyjściach analogowych (w ten sposób ocenicie walory DAC'a danej karty). X-Fi HD faktycznie można podpiąć jako 5.1 wyłącznie poprzez optyka, ale w takim przypadku karta służy jako transport (USB->SPDIF Toslink) sygnału cyfrowego do DAC'a i ocenić można najwyżej brzmienie np. home theater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie nie było moją intencją. Chciałem tylko sprostować błędne lub niepełne informacje przekazane przez WSK Kluczyk, które wprowadzają ewentualnych zainteresowanych Sound Blasterem w nieuzasadnione przeświadczenie o niskiej jakości karty. Posiłkowanie się informacjami od przysłowiowych bab z magla lub kreowanie opinii bez znajomości wszystkich uwarunkowań towarzyszących odsłuchom jest lekko mówiąc niepoważne i może być wręcz szkodliwe (w najlepszym przypadku dla portfela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

Szukam karty zewnętrznej która będzie obsługiwać wiele urządzeń

Mam ps3 i x360 i dekoder tv n

Zależy mi by te urządzenia byly podłączone optykiem i by uzyskać dźwięk 5.1

a do laptopa po usb i komputer stacjonarny tez usb

Głośniki to już leciwe gigaworksy s750 7.1 ale wciąż ładnie dają

Teraz mi wszystko chodzi na SB Extigy

i jesli chodzi o sygnal z optyka jest ok

Stacjonarny na systemie xp tez pykał ok

a z laptopem na visicie niestety z braku sterownikow sa kłopoty często sie wiesza i trudno ja wogole odpalic na viscie

Czas wymienić Extigy na coś nowszego Myślałem o Maya U5 lub SB X-Fi sorround 5.1 pro

Tylko trafiłem na opinie ze na SB xfi 5.1 pro na optyku uzyskam tylko stereo i sie troszkę zmieszałem

Nie znam sie na tym wiec zapytam co polecacie czy któraś z tych dwóch czy może coś jeszcze innego?

Fajnie by bylo zmieścić sie w kwocie tak do 280 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem w extigy tez tak mam po prostu przeskakuje kabelkiem

konsole i dekoder stoją obok siebie na stoliczku wiec nie ma problemu a laptop i stacjonarka na biurku obok

teraz sobie radze z jednym wyjściem usb i jednym optykiem wiec nadal dam rade

chodzi mi o to czy ta maya u5 bedzie dobrym wyborem i czy może cos innego a jesli tak to co i czy ten sb xfi 5.1 faktcznie ma stereo na optycznym ???

ogólnie coś muszę zrobić bo stary extigy juz nie dość ze problemy z vista to jakoś tak zaczął brzydko grac sam nie wiem ale jest taki wytłumiony

ze nie wspomnę ze jak zmienię lapka na cos z win7 to juz w ogóle klapa bo nie pójdzie wcale

potrzebuje karty która da mi dzwiek 5.1 na optycznym do filmów i gier a z kompa do muzy (co prawda slucham muzy w stereo ale wiadomo czasem filma na kopie tez sie obluka z dvd)

nie potrzebuje wypaśnych kart do słuchawek mikrofonów itp

cos co ladnie bedzie pykac na moich creativach s750 i połączę z wymienionymi wyżej urządzeniami uzyskując żądany efekt

tak jak zaznaczylem wczesniej chce sie zmieścić w 280 zeta

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności