Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Sennheiser HD205 vs Sennheiser HD205 II EAST


Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za dobrymi słuchawkami w przystępnej cenie, dużo znajomych zarówno DJów jak i amatorów dźwięku poleca te słuchawki. Czy ktoś wie może czym te dwa modele się od siebie różnią? Ceną na pewno, bo te drugie są 50zł droższe, ale jeśli chodzi o parametry?

 

Czy ktoś je posiada? Jeśli tak, to mogę od Was też zebrać relacje? Ważnym pytaniem dla mnie jest niewątpliwe to, czy są duże - np. AKG K518 nie weszły mi na głowę, bo były za małe, czy tutaj regulacja jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz miec spory łeb :D !

 

Nawet jakby Ci weszły na głowę, to i tak ich nie kupuj(hd205). Kiepskie sa. Nie ma sensu, na pewno nie w tej cenie, w jakiej mozna je dostac.

 

 

Potrzebne Ci słuchawki do... słuchania muzyki, czy tworzenia, czy cu? W jakich warunkach glownie bedziesz słuchasz, na jakim sprzecie, jakiej muzyki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo ile osób pytałem, to nikt nie żałował zakupu :) myślę, że 180zł za te słuchawki to niezła cena, więc czy coś lepszego się znajdzie - tego nie wiem.

 

Do czego słuchawki - do DJki planuję Technicsy DH DJ 1200, jeśli chodzi o grę w klubie, bo jak wszyscy wiemy, na takich słuchawkach muzyki nie słucha się dla przyjemności. Potrzebuję drugą parę do domu, ofc tańsze, wygodniejsze, do słuchania/miksowania/tworzenia. Nie wymagam mega wiele, bo cały dzień w nich siedział nie będę. Cena - maks 200zł, nie więcej.

 

Jeśli jednak ktoś miałby info dot. różnicy tytułowych modeli, będę wdzięczny :)

 

Co do warunków - laptop + Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Surround, ew. za jakiś czas Pioneer DJM 700.

Edytowane przez Verico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka pewnosc co do zakupu tych technicsów? :) Słuchałeś i są Twoim marzeniem:) ? Nie mow, ze sie nie słucha dla przyjemnosci, bo tutaj wiele osob ma upodobanie do brzmienia monitorowego, ktore powinno byc bardziej dokładne. I zapewniam Cię, że te technicsy są wieelee wygodniejsze od omawianych sennheiserów(i jedne i drugie miałem w rękach). Za taką kasę co te DJ1200 wolałbym juz dopłacić do audio-technica M50. Nie rozumiem czemu koniecznie chcesz miec 2 pary, skoro jedna moze się swietnie spisywac w wymaganych przez Ciebie warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tez mówiłem o technicsach, że sa niewygodne. A senki jeszcze gorsze.

 

Jakie masz w ogóle kryterium wyboru? Czego oczekujesz, bo Ty swoje, a ja swoje. Potrzebujesz słuchawek do pracy jako DJ, dodatkowo w domu do słuchania muzyki, tworzenia, miksowania(sugerowałbym do głównego odsłuchu jednak monitory). Jakie są powody, o których nie wiemy, które skłaniają Cię do kupowania dwóch par słuchawek? Dodatkowo dajesz nam możliwość ingerencji w te tansze słuchawki, a droższe pozostały juz wybrane na podstawie niewiadomych dla mnie argumentów. Dlaczego akurat te Technicsy? One nie są jakieś super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsy odpowiadają moim wymaganiom. Podoba mi się ich wykonanie, dźwięk, izolacja. Każdy ma swoje kryteria i swoje gusta, więc tutaj się możemy nie zgadzać, tego jestem świadomy. Dodatkowo zebrałem recenzje od kilku znajomych DJów, poczytałem opinie po kilku forach. Dodatkowo "atrakcją" może być ich niższa cena, o czym już mówiłem. Fakt faktem jest to też dość popularny model, zatem zapewne jest większa szansa, że go dostanę gdzieś "na mieście", gdzie będę mógł się podłączyć pod mixer lub chociażby laptopa czy coś i sobie z nich odsłuchać, a te o których wspomniałeś na pewno dostać będzie ciężej. Chociaż podobnie jak napisałem niżej, również mógłbym rozważyć inne propozycje, ale jeśli nie będą one jakoś mega wygórowane cenowo + jakość będzie podobna.

 

Jeśli chodzi o drugą parę - tak jak wspomniałem, słuchanie muzyki z Technicsów ani ogólnie słuchawek do DJki nie należy do mega przyjemności, przynajmniej w moim przypadku. Jako, że zostanie mi trochę funduszy z pierwszych, chcę je przeznaczyć na słuchawki drugie - do prostego, zwykłego, codziennego słuchania. Jeśli chodzi o miksowanie, ofc w domu są inne warunki, słuchawki służyć mi będą tylko i wyłącznie do monitorowania dźwięku, jako master są bowiem podłączone głośniki. Jeśli masz jakieś propozycje domowych, względnie komfortowych słuchawek z regulacją, w miarę solidnym wykonaniem w kategorii cena/jakość, to chętnie rozważę Twoje propozycje.

 

Czego wymagam od tej drugiej pary? Wygody, w miarę klarownego dźwięku jak na ten przedział cenowy oraz grunt - żeby mi wlazły na łeb :D Cena tak jak wspomniałem, góra 200zł. Fajnie byłoby też, gdyby można było gdzieś je spróbować, a nie kupować w ciemno na Allegro.

 

Ewentualnie jestem skłonny zakupić jedną parę, ale musiałaby spełniać wymagania zarówno dla tej pierwszej jak i drugiej. Wielu DJów chwali sobie pracę z AKG K518, które są powiedzmy równoważne w ich opinii, ale w moim przypadku odpadają.

Edytowane przez Verico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł z wygodnych polecam panasonici RP-HTX7 (o ile nie masz ogromnych uszu, mnie wchodza mimo, że nie mam małych), sony mdr-xb500, philips shp8000.

 

 

Uważam, że jesteś w błędzie myśląc, że słuchanie muzyki w słuchawkach "didżejskich" nie sprawia przyjemnosci. Jesli słuchałeś tych technicsów to powiedz co Ci się w nich nie podoba, co by Ci przeszkadzało w uzywaniu ich na codzien, w domu ? Jesli jednak nie chcesz dac sie przekonać, to mozemy rozmawiac po Twojemu: zaproponujemy jakies tanie, gorsze słuchawki, ktorych bedziesz uzywac, zamiast wypasnych za kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród słuchawek najczesciej polecanych do 200zł są: Creative aurvana live! zwane w skrocie CAL!, panasonici RP-HTX7 oraz pioneery M390. Pierwsze są wg mnie kiepsko wykonane, a przynajmniej ja chcialbym miec dobrze wykonane słuchawki domowe. Poza tym mają małe muszle, mnie przynajmniej sie do środka nie mieszczą uszy, stąd gorsza wygoda. M390 mają je duże, wygody samoregulujący sie pałąk...ale plytkie muszle, małżowiny moga sie opierac o wnętrzne słuchawki, nie musze mowic co to znaczy... HTX7 z tej trojki są dla mnie najwygodniejsze, oraz najlepiej wykonane. No i najładniejsze. Te słuchawki w mojej opinii potrzebuja źródła, które doda im troszkę ciepła od siebie, jednak nie za dużo.

 

Dodatkowo polecane są także inne słuchawki, może minimalnie odstające poziomem dźwięku, lecz nadal dosyc dobre. Np sony xb500. Są dobrze wykonane, bardzo wygodne(za sprawą tych poduszek). Ponadto grają dźwiękiem dosyc popularnym, dużym, choc nie przesadzonym basem, reszta też dobrze brzmi. Należy raczej dobierać do przejrzystych źródeł, które nie nadmuchają dodatkowo basu, co byłoby niewskazane.

 

Philips shp8000 to właściwie nowosc, i nie ma wielu opinii na ich temat. Ale ja jako jedna z pierwszych osob mialem z nimi kontakt juz parę tygodni temu. Moge powiedziec, ze są świetnie wykonane, przepiękne! wygodne, i grają nawet ładnie. Szczerze, gdybym miał się czepiać, przydałoby im się troszkę ciepła od źródła, które na dodatek grałoby głównie środkiem(same słuchawki mają dużo basu[najwiecej z omawianej trojki] i niemało wysokich tonów).

 

Zaproponowałem takie słuchawki, bo prezentują właściwie pełne pasmo przenoszenia, są popularne i widząc Twoje podejscie(swoją drogą bardzo słuszne), wiem, ze pojdziesz ich posłuchac. A te słuchawki akurat nietrudno znaleźć. Biorąc to wszystko pod uwagę pomyślałem akurat o tych modelach ;) Na dodatek prezentują one trochę odmienne szkoły grania, więc jak nie jedne, to drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności