Skocz do zawartości

Cowon iAUDIO 9 + słuchawki czy Cowon J3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

 

Pomimo, iż jestem świeżakiem na forum, to od 3 miesięcy cały czas śledzę to forum w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Z racji, iż nie znalazłem odpowiedzi, pozwoliłem sobie na założenie takowego tematu.

 

Chciałem wymienić swojego Creativa na playera ze stajni Cowon-a, którego w 95% będę używał ze słuchawkami nausznymi.

Jednak nie mogę się do końca zdecydować na konkretny model. Waham się między nowymi playerami: iAUDIO 9, J3 i ewentualnie D2.

Każdy z nich ma inny design, zwolenników i przeciwników.

Bardzo prosiłbym o radę znawców tematu, czy pod względem dźwięku iAUDIO 9 bardzo ustępuje J3, słuchając go na dworze, w autobusie, szkole, ale również w zaciszu domowym? Ponieważ cena J3 jest praktycznie dwukrotnie wyższa i czy przy założeniu, że playera potrzebowałbym tylko do słuchania muzyki czy warto doinwestować do J3? Pomijam tu również niuanse związane ze sterowaniem i9 :D

 

Z racji, iż mój budżet jest ograniczony puki co do 1000 zł mam następujące opcje:

1. Cowon J3 i na razie muszę pozostać przy SONY MDR-XB700 (wymiana ewentualnie za kilka miesięcy)

2. Cowon iAUDIO 9 + jakieś słuchawki nauszne za ok 600 zł

 

Rozważam jeszcze zakup D2, dlaczego? ponieważ ma wysoką moc wyjściową 2 x 37mW, gdzie pozostałe Cowony mają między 29 a 30.

I tutaj jeszcze mam do Was pytanie, czy te 25% większej mocy wyjściowej w przypadku D2 będzie aż tak widoczne, przy słuchaniu na słuchawkach nausznych???

 

Dodam, iż w 80% będę słuchał Flac-zków, natomiast gatunek muzyczny to od HH, przez dance, rock a na muzyce klasycznej i poważnej kończąc.

 

Bardzo dziękuję za pomoc w moich rozterkach.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

 

Nie wiem skąd wynika brak zainteresowania tematem, przypuszczam, że nie tylko ja mam taki dylemat, jednak chyba już zdecydowałem się na j3, dlaczego?

Ponieważ do tej pory obserwowałem go na allegro i tam cena za 8gb nie schodziła poniżej 899 zł. Natomiast właśnie zobaczyłem, że na mp3store jest za 779 zł, także nawet jak bym lekko nadszarpnął mój budżet to dał bym rade przeznaczyć jeszcze ok 600 zł na jakieś słuchawki.

Zatem kieruje do Was pytanie, czy ktoś kupował j3 na mp3store :D Z całym szacunkiem dla serwisu, ale czy (jak ktoś tu go kupował) to czy towar był nowy i nie używany?? Nie żaden powystawowy? :D

 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności