Skocz do zawartości

karta dźwiękowa do 300zł


maciek9898

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, chce kupic karte dzwiekowa pod sprzecior. sprzet to miedzy innymi mikser denon dn1000 wzmacniacz Technics SA-AX720 gramofon oraz equalizer. Chcialbym zeby karta umozliwiala integracje w muzyke oraz dobrej jakosci dzwiek, moje fundusze to max 300zl i szukam dobrej karty ktora umozliwi jaka kolwiek produkcje, dodam ze nie mam pojecia na temat tego typu sprzetu

Edytowane przez maciek9898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę i kup używaną E-mu 1212m

nie mam tyle pieniedzy, dodam ze karte chce miedzy innymi pod robienie muzyki, sprzet to mikser denon dx-400, wzmacniacz technics sx-720, equalizer kenwood, no i gramofon, chce pod to kupic karte dzwiekowa max to 300zł

 

na co pozwala taka karta jak emu 1212m?

 

mam mozliwosc kupic ta karte za 250zl, nie wiem natomiast czy asus xonar dx nie bedzie lepszy, w emu jest wbudowany mixer a ja takowy posiadam zewnetrzny

Edytowane przez maciek9898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, nie doczytałem że ma być do miksowania, ale akurat ten DAC wejście liniowe ma. Oczywiście do miksowania to tylko sprzęty typu E-mu, ESI, RME czy M-Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sygnał chyba puszcza z niego na RCA, a nie do komputera, żeby można było to jakoś zapisać?

 

Najprawdopodobniej tak. Jest to przetwornik stricte cyfrowo-analogowy i w drugą stronę raczej nie konwertuje, a co za tym idzie do rejestracji dźwięku się nie przyda. Do 300 PLN można dostać np. ESI Maya 44 na PCI(używka), którą z powodzeniem można wykorzystać na początku przygody w home-recording. Polecany wcześniej E-mu 1212m też jak najbardziej.

 

teraz to juz wogole nie wiem co kupic, karta ma wykorzystac jak najlepiej moj sprzet i sluzyc do produkcji muzyki

 

Posiadasz sprzęt audio (wymieniłeś segmenty zestawu) oraz posiadasz mixer Denona. Sam mixer analogowy na nic Ci się przyda przy tworzeniu muzyki bez możliwości jej rejestracji, a takiej dokonywać chcesz poprzez sprzęt PC, czyli cyfrowo. Sprzęt(y) pokroju EMU, ESI, M-Audio itp. to karty dźwiękowe/interfejsy audio pozwalające na zarządzanie (przesyłanie, rejestrowanie, mixowanie itp.) dźwiękiem przy użyciu komputera/laptopa. Zanim zaczniesz jakąkolwiek przygodę z home-recordingiem proponuję poczytać także inne fora tematyczne np. estrada i studio, elektroda. Zastanów się także jak wyobrażasz sobie skompletowany zestaw (począwszy od mikrofonu/instrumentu, skończywszy na uzyskanym odsłuchu oraz zarejestrowanej ścieżce), co chcesz osiągnąć/uzyskać. Jeżeli masz pytania/wątpliwości to proszę zadawaj je w sposób precyzyjny i dokładnie przedstawiony (im więcej szczegółów w pytaniu, tym dokładniejsza odpowiedź).

 

Innymi słowy twój mixer pozwoli na podłączenie do niego instrumentów, następnie sygnał analogowy z mixa trzeba wprowadzić do kompa (tutaj zaczyna się rola karty/interfejsu), gdzie poprzez odpowiednie oprogramowanie (rejestratory/mixery itp.) i sterowniki (np. ASIO - eliminacja opóźnień) można dokonać rejestracji ścieżki(ek) audio. Natomiast twój wzmacniacz, gramofon i korektor to elementy zestawu audio, które z recordingiem mają niewiele wspólnego. Oczywiście nie wyklucza to możliwości wykorzystania ich w zestawie do słuchania muzy z kompa (interfejsy audio/karty w większości dają dobrej jakości dźwięk, więc nie ma się czego obawiać).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sygnał chyba puszcza z niego na RCA, a nie do komputera, żeby można było to jakoś zapisać?

 

Najprawdopodobniej tak. Jest to przetwornik stricte cyfrowo-analogowy i w drugą stronę raczej nie konwertuje, a co za tym idzie do rejestracji dźwięku się nie przyda. Do 300 PLN można dostać np. ESI Maya 44 na PCI(używka), którą z powodzeniem można wykorzystać na początku przygody w home-recording. Polecany wcześniej E-mu 1212m też jak najbardziej.

 

teraz to juz wogole nie wiem co kupic, karta ma wykorzystac jak najlepiej moj sprzet i sluzyc do produkcji muzyki

 

Posiadasz sprzęt audio (wymieniłeś segmenty zestawu) oraz posiadasz mixer Denona. Sam mixer analogowy na nic Ci się przyda przy tworzeniu muzyki bez możliwości jej rejestracji, a takiej dokonywać chcesz poprzez sprzęt PC, czyli cyfrowo. Sprzęt(y) pokroju EMU, ESI, M-Audio itp. to karty dźwiękowe/interfejsy audio pozwalające na zarządzanie (przesyłanie, rejestrowanie, mixowanie itp.) dźwiękiem przy użyciu komputera/laptopa. Zanim zaczniesz jakąkolwiek przygodę z home-recordingiem proponuję poczytać także inne fora tematyczne np. estrada i studio, elektroda. Zastanów się także jak wyobrażasz sobie skompletowany zestaw (począwszy od mikrofonu/instrumentu, skończywszy na uzyskanym odsłuchu oraz zarejestrowanej ścieżce), co chcesz osiągnąć/uzyskać. Jeżeli masz pytania/wątpliwości to proszę zadawaj je w sposób precyzyjny i dokładnie przedstawiony (im więcej szczegółów w pytaniu, tym dokładniejsza odpowiedź).

 

Innymi słowy twój mixer pozwoli na podłączenie do niego instrumentów, następnie sygnał analogowy z mixa trzeba wprowadzić do kompa (tutaj zaczyna się rola karty/interfejsu), gdzie poprzez odpowiednie oprogramowanie (rejestratory/mixery itp.) i sterowniki (np. ASIO - eliminacja opóźnień) można dokonać rejestracji ścieżki(ek) audio. Natomiast twój wzmacniacz, gramofon i korektor to elementy zestawu audio, które z recordingiem mają niewiele wspólnego. Oczywiście nie wyklucza to możliwości wykorzystania ich w zestawie do słuchania muzy z kompa (interfejsy audio/karty w większości dają dobrej jakości dźwięk, więc nie ma się czego obawiać).

 

Po primo odnośnie interfejsu audio to jestem zdecydowany na e-mu 1212m, można ją kupić za malą cene, posiada ładny dźwięk oraz może konkurować z o wiele droższymi kartami, na początek napewno bedzię to dobra karta. Co do robienia muzyki to nie chce jej dosłownie robić, do takich rzeczy są programy typu cubase itd. również nie chce robić żadnego recordingu (ewentualnie kiedyś w przyszłości podlącze mikrofon a wiem że z tym akurat nie bedzie problemu, gramofon wiem już jak moge wykorzystac doslowniej to kupic plyte timecoding tzwn. analogowa i gramofon bedzie juz w jakis sposob elementem do miksowanie muzy poprzez scratch). Jeszcze odnosnie karty czyli interfejsu to chcialem sie zapytac o taka karte ktora pozwoli mi na mixowanie muzyki w taki sposob ze wlacze muzyke i podczas odsluchu bede sie nia bawil, wyobrazalem sobie to w taki ze karta bedzie miala latwy w obsludze interfejs ktory pozwoli mi na np. zapisanie muzyki i w latwy sposob przemixowanie go, lub nawet bez zapisu chodz watpie ze taki bezposredni mixing jest mozliwy. Zastanawialem sie jeszcze nad taka klawiatura na ktorej przez program programuje sie dany dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po primo" - rozwaliłeś tym. Lepiej nie używaj słów, których do końca nie rozumiesz i nie umiesz zastosować.

 

Co do tematu - to co napisałeś w ostatnim poście oznacza, że nie potrzebujesz profesjonalnej karty do nagrywania i EMU to tylko takie twoje "widzimisię". Miałem jednego przedstawiciela serii EMU i uważam, że jeśli oczekujesz "łatwego w obsłudze interfejsu" to mocno się zdziwisz. Efekt jaki chcesz uzyskać jest możliwy nawet na karcie zintegrowanej i nie widzę potrzeby zaprzęgania do tak banalnej czynności PatchMixa i spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności