Skocz do zawartości

Pilot do Touch 3G, Nano 6G, etc inny niż słuchawkowy


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zna ktoś jakieś dedykowane piloty sterowania dla iPodów/iPhonów, które nie są umieszczone na kablu słuchawek, tylko jako adapter? Posiada coś takiego Belkin, niby dedykowane do Shuffle, ale bardzo krótkie. Czy jest jeszcze coś innego?

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chodzi Ci o pilot do sterowania gdy ipod leży sobie gdzieś dalej od Ciebie czy o adapter z pilotem, który możesz podpiąć pod słuchawki?

 

Widzę, że na kabelku. Ten co kolega Rybak-17 poleca zbiera pozytywne opinię. :)

Edytowane przez reverpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zainwestowałem w słuchawki z pilotem, a te pilociki krótkie do shuffle to trochę są jednak krótkie. Chyba nic innego na rynku nie ma, jedynie DIY, który imho jakoś trudno zrobić nie jest.

Na razie zainwestowałem w słuchawki z pilotem, a te pilociki krótkie do shuffle to trochę są jednak krótkie. Chyba nic innego na rynku nie ma, jedynie DIY, który imho jakoś trudno zrobić nie jest.

I trzeba by dodać że bardzo słabo wykonane, a częste wymiany słuchawek nie służą portfelowi. :( Lepszy jednak adapter lub coś bezprzewodowego jak KHRoN mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu z pilotem przy słuchawkach jest proste:

1. kupujemy wybrane słuchawki

2. kupujemy słuchawki apple z pilotem na kablu (albo wyciągamy z pudełka jeśli mamy nowego iPoda)

3. obcinamy kable w obu słuchawkach i albo wymieniamy cały kabel albo tylko fragment z pilotem

4. et voilà

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN nie jest to takie łatwe, jak Ci się wydaje. Weźmy na stół słuchawki Apple. Pilot jest na kablu sygnałowym prawego kanału. Czyli do pilota wchodzi prawy kanał, wychodzi prawy kanał plus sterowanie, łączy się to w całość w rozgałęzieniu i idzie do wtyczki. Są one moim zdaniem nie przerabialne w taki sam sposób jak oryginał, opierając się na oryginalnych kablach innych słuchawek.

 

Inaczej wygląda sprawa z pilotami takimi jak ma np. Klipsch. Pilot na przewodzie głównym, więc tylko zmieniamy kable od słuchawek.

 

Z adapterów chyba tylko to krótkie co ma Belkin i iLuv.

Edytowane przez MetalBoy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się faktycznie zainteresował tematem, to byś się dowiedział, że sterowanie w słuchawkach apple opiera się na "trzecim kanale" czyli na mikrofonie (jeśli mnie pamięć nie myli, wciskanie odpowiednich przycisków to odpowiednie zmiany rezystancji, które mierzy i interpretuje iPod - np. wciśnięcie środkowego przycisku to zwyczajne zwarcie masy i sygnału mikrofonu) :)

 

Więc odcięcie oryginalnego kabla przy słuchawkach (wtyczkę zostawiamy w spokoju) i dolutowanie do innych słuchawek nie różni się niczym od zwykłego rekablingu... w obu przypadkach masz dwa kabelki do dolutowania per słuchawka (sygnał i masa) i tyle :)

 

Czyli co najwyżej przesadziłem pisząc "fragment z pilotem" bo w tym konretnie przypadku jest to prawie równoznaczne z "cały kabel" (chyba że kabel jest już czterożyłowy)

 

[dopisek]

 

o, znalazłem, strona która wyjaśnia wszystko: http://david.carne.ca/shuffle_hax/shuffle_remote.html

 

[dopisek2]

 

przypomniałem sobie jeszcze takie starocie, podłączane do szerokiego złącza: http://www.dealextreme.com/p/for-ipod-remote-control-video-5g-85

 

... do tego można dostać je za grosze z darmową przesyłką z chin ;)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku masz rację, tj. dolutowując kabel do słuchawek da się to prosto zrobić, jeśli tylko jest jak dostać się do wnętrza słuchawki. Ja natomiast pisałem cały czas o opcji nie ingerowania w obudowę słuchawki, tj. połączenie ich bezpośrednio z pilotem i resztą. Jest to wykonalne w przypadku słuchawki prawej, jednak w lewej raczej nie, chyba, że łącząc dwa kable w jeden ;) Oczywiście to wszystko na starym kablu sygnałowym apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie rozumiem problemu... odcinasz więc kable poniżej starej słuchawki (żeby w nie nie ingerować) i - w przypadku słuchawek apple - powyżej pilota... stare kable mają dwa przewody (sygnał i masa) przy każdej słuchawce, zaś kable apple (prawy dopiero powyżej pilota) również mają dwa przewody...

 

... jak dla mnie dwa do dwóch daje działające słuchawki :)

 

chyba że chodzi o dodatkowe założenia - np. lewa słuchawka ma jakiś nietypowy kabel czy coś O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam estetycznego rozwiązania tego problemu :D Z prawą słuchawką da się to zrobić podpinając ją bezpośrednio pod pilot, z lewą już nie, trzeba łączyć dwa kable i jakąś termoskurczkę do tego. Trwałość takiego połączenia też chyba nie będzie wieczna. Ale da się to w ten sposób zrobić.

 

Samego pilota natomiast chyba nie da się zaaplikować do innych słuchawek, nawet jeśli mają 3 przewody sygnałowe. Musiały by być o takiej samej konstrukcji jak słuchawki Apple. Albo jeszcze inaczej kombinować - czy wogóle warto? Trzeba być naprawdę zdesperowanym albo mieć niecodzienne umiejętności, aby przysiąść do tego i zrobić to naprawdę solidnie. Już lepiej kupić słuchawki albo ten mikro pilot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności