Skocz do zawartości

Fy-500 - Jakość Dźwięku


markac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ten model odtwarzacza po przeczytaniu wielu opinii, w większości pozytywnych, o ile nie wszystkie były pozytywne :)

 

Wcześniej posiadałem (nadal posiadam) Walkman SONY WM-FX123. Ale kto dziś słucha kaset?

Do czego zmierzam? Otóż jakość dźiwęku, a w szczególnośi basów w SONY jest powalająca.

Walkman jest już dość stary, dlatego myślałem, że nowe playerki mp3 nie bedą gorsze (markowe), ale się pomyliłem :(

Tak jak w Walkmanie po odsłuchaniu Faithless - God is a DJ przechodziły mi ciary po plecach, tak w MPIO jest to zwykłe pykanie, w miejscu gdzie powinny być basy. Nie pomaga zmiana słuchawek na te od Walkmana (nauszne) SONY. Różnica żadna.

Mamy do wyboru Pop, Classic itd. W większości na różnych sprzętach słucham właśnie ustawienia Classic, gdyż ma podbicie na basach i sopranach, tutaj soprany ucina. Przy ustawieniu Dynamic Bass dźiwęk jest stłumiony, soprany ucięte, słuchać się tak nie da. Pozostaje Groove i Pure Studio...

W Walkamnie miałem tylko jeden przycisk Mega Bass i wystarczał żeby pięknie grały basy i słyszalne były soprany.

Nie wspomnę o tym, że przy słuchaniu radia możemy zapomnieć o jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia dźwięku.

 

Moje pytanie, czym tak wszyscy się zachwycają? Czy nikt nigdy nie miał porządnego grajka, czy wszystkim stanął słoń na ucho?

Z opinii wynika, że jest on lepszy od Creative... nawet nie chcę wiedzieć jak one grają, jeśli są gorsze od tego.

 

Kolejna wada, ograniczenie długości piosenki do 45 minut. Po tym czasie następuje odtworzenie następnej piosenki (w najlepszym wypadku) lub zapętlenie się (gra piosenka od początku a czas odtwarzania leci dalej...).

Większość moich zbiorów mp3 to sety po 60 min i 120 min. Teraz musze je dzielić na mniejsze pliki za pomocą Cue Splitera ;/

 

Dodatki dodane do odtwarzacza sa fajne (na razie ich nie uzywam) ale niestyety ja nie slucham dodatkow a playera...

 

Może byłem zbyt brutalny w ocenie, nie wiem jak grają inne odtwarzacze mp3. Moje porównanie odnosiło się tylko do wymienionego Walkmana. Być może wszystko już zeszlo na psy i gra tak samo kiepsko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednka jakies lepsze słuchawki? bo ani te od walkemna ani te od mpio sie nie nadaja do niczego w tym wypadku.

 

Oba sprzęty były testowane na tych samych słuchawkach dość dobrej jakości. Jeśli odtwarzacz A gra lepiej na słuchawkach Z niż odtwarzacz B na słuchawkach Z, to zmiana słuchawek nie spowoduje, że odtwarzac B zacznie grać lepiej niż odtwarzacz A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu markac twoja wypowiedz troche mnie zmartwiła, jestem już prawie zdecydowany na model FY-500 i też lubie posłuchać muzy z dobrym basem. A wspominając czasy walkmanów to również posiadam Sony tylko model WM-EX ale przycisk Mega Bass też jest ;) .

 

Ale wracając do Mpio to czy jest aż tak źle. Ja mam zamiar zmienić słuchawki na AKG albo Sennheiser.

 

A i jeszcze jedno masz model silver czy blue. Jak masz blue to jak mniejwiecej ten kolor wygląda w rzeczywistości?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos chyba masz nie tak z tym playerem odtwarzanie pierwszych 45min to dziwne ograniczenie może pomoże zmiana Firmware, jakby tak wszyscy mieli ciąć utwoty na mniejsze to nikt by tego nie kupił. Jesli chodzi o bas to nie powinno byc nic gorzej niż na tych starych kasetowcach chociaz tam to raczej było wszystko przesadzone i nie naturalne.Player ten dostał bardzo dobre oceny wystarczy zobaczyc TUBenchmark

Inna przyczyna może byc taka że ten twoj utwór MP3 jest w jakiejs kiepskiej jakości a na kasecie ma za bardzo podbite basy. A poza tym gdzieś czytałem ze trzeba uważać gdzie sie kupuje Mpio bo występują tez podrubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, mam model Silver. Uważam, że jest najładniejszy. Jeśli wcześniej miałeś Soniaka, to najprawdopodobniej się zawiedziesz :) Basów większych nie będzie.

Podejrzewam, że jest to wina ograniczenia mocy 6mW. W Walkmanach ta funkcja nazywa się AVLS. Nawt w instrukcji do SONY była inforomacja, że włączenie tej funkcji znacząco zmniejsza podbicie basów. W niedzielę będę instalował nowy Firmware bez tego limitu, może wtedy wycisne max możliwosci z tego Playerka.

 

Inna przyczyna może byc taka że ten twoj utwór MP3 jest w jakiejs kiepskiej jakości a na kasecie ma za bardzo podbite basy.

 

Przesłuchałem kilka godzin muzyki!

Nie chodzi tylko o kasety, radio równie dobrze grało. W przypadku MPIO bass jest realizowany programowo, więc o zmianie dzwięku podczas słuchania radia możemy zapomnieć. Bass działa tylko przy słuchaniu mp3.

Obawiam się, że jest to w większości playerków, nie ma tam typowego przedwzmacniacza, a wszystkie ustawienia dziwięków realizowane są programowo, czyli dziala to tylko na muzyce cyfrowej. Radio jak wiemy jest analogowe. Nikt nie bedzie kodował radia do poziomu cyfrowego żeby potem programowo zmienić dźwięk i spowrotem przekodowywać na analog.

 

Może mam pecha, ale ikonka "total track" posiada teraz tylko połowe tła :) Wyświetlacz jest raczej sprawny, bo jak zmienie np. powtarzanie utworów na inny tryb to ikonka zaczyna wyświetlać się już prawidłowo!! Może to Firmware...

 

Moja rada. Nie warto kupować Playerka z radiem jeśli nie można ustawić w nim basów. Lepiej dozbieraj na jakiegoś Soniaka bez radia. Wada Soniaków to te oprogramowanie konieczne do wgrywania muzy. Opinie na jego temat mnie odstraszyly :)

 

Teraz nawet spodobał mi się dźwięk, ale przeżyłem mały szok przesiadąjac się z SONY. Podłaczyłem słuchawki typowo HI-FI (32 ohm) i grało bardzo ładnie :)

 

Po zmianie Firmware w niedzielę napisze coś więcej o dzwięku. Jeśli ta ikonka dalej bedzie się źle wyświetlała, chyba oddam na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.

 

Zakupiłem ten model odtwarzacza po przeczytaniu wielu opinii, w większości pozytywnych, o ile nie wszystkie były pozytywne :)

 

Wcześniej posiadałem (nadal posiadam) Walkman SONY WM-FX123. Ale kto dziś słucha kaset?

Do czego zmierzam? Otóż jakość dźiwęku, a w szczególnośi basów w SONY jest powalająca.

Walkman jest już dość stary, dlatego myślałem, że nowe playerki mp3 nie bedą gorsze (markowe), ale się pomyliłem :(

Tak jak w Walkmanie po odsłuchaniu Faithless - God is a DJ przechodziły mi ciary po plecach, tak w MPIO jest to zwykłe pykanie, w miejscu gdzie powinny być basy. Nie pomaga zmiana słuchawek na te od Walkmana (nauszne) SONY. Różnica żadna.

Mamy do wyboru Pop, Classic itd. W większości na różnych sprzętach słucham właśnie ustawienia Classic, gdyż ma podbicie na basach i sopranach, tutaj soprany ucina. Przy ustawieniu Dynamic Bass dźiwęk jest stłumiony, soprany ucięte, słuchać się tak nie da. Pozostaje Groove i Pure Studio...

W Walkamnie miałem tylko jeden przycisk Mega Bass i wystarczał żeby pięknie grały basy i słyszalne były soprany.

Nie wspomnę o tym, że przy słuchaniu radia możemy zapomnieć o jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia dźwięku.

 

Moje pytanie, czym tak wszyscy się zachwycają? Czy nikt nigdy nie miał porządnego grajka, czy wszystkim stanął słoń na ucho?

Z opinii wynika, że jest on lepszy od Creative... nawet nie chcę wiedzieć jak one grają, jeśli są gorsze od tego.

 

Kolejna wada, ograniczenie długości piosenki do 45 minut. Po tym czasie następuje odtworzenie następnej piosenki (w najlepszym wypadku) lub zapętlenie się (gra piosenka od początku a czas odtwarzania leci dalej...).

Większość moich zbiorów mp3 to sety po 60 min i 120 min. Teraz musze je dzielić na mniejsze pliki za pomocą Cue Splitera ;/

 

Dodatki dodane do odtwarzacza sa fajne (na razie ich nie uzywam) ale niestyety ja nie slucham dodatkow a playera...

 

Może byłem zbyt brutalny w ocenie, nie wiem jak grają inne odtwarzacze mp3. Moje porównanie odnosiło się tylko do wymienionego Walkmana. Być może wszystko już zeszlo na psy i gra tak samo kiepsko.

 

Pozdrawiam.

 

Kolego,odtwarzacz mp3 nie jest wieża,dwa nie jest twoim maluchem z zamocowana tuba o takim wzmocnieniu ze jest w stanie zagluszyc jego silnik.trzy,kup sobie dobre sluchawki.Na koniec napisze ze jesli ktos slucha lomotu typu techno to nie poczuje sie jak na dyskotece,cala reszta powinna byc zadowolona.Ja sluchalem na fy500 doslownie wszystkiego ,od mahlera,przez coltranea do rolling stonesow i bylem zadowolony.Zero szumow ,sama muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A propos mocy i czystości dźwięku - chipset ALI jest obecnie chyba najlepszym chipsetem w gamie Mpio a dźwięk np. na AKG 26p potrafi czynić cuda, nie zapominaj, że to nie "analog" - tu są różnice w zależności od słuchawek, EQ,

typu muzyki i firmware'u. Na ten chipset wrzucane są pierwsze wersje firmware więc dopiero za trochę będzie wiadomo co potrafią z niego wycisnąć a Fy 500 gra obecnie najklarowniej ze znanej mi palety odtw. tej firmy. Dobierz słuchawki, jakość mp3 (np. dobry VBR) i zainwestuj trochę cierpliwości - preferencje masz wyrobione po "walkmenie", ucho się przestawi.. ja też

nie byłem zachwycony, ale to chyba głównie dlatego, że chciałem żeby mnie "powaliło i wdeptało w ziemie" a tego nie robi nawet sprzęt za 20 tyś... naprawdę można docenić tego grajka zwłaszcza, że jest obecnie w tak przystępnej cenie ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przed chwilą po upadku z 2m padły oba i... biorę pilnik, kropelkę, jakiś mocniejszy plastik, i zabawa w modelarza - kilka chwil i znów trochę potrzyma, naprawiam 3-ci raz w roku (playerka nie oszczędzam, wędruje wszędzie w kieszeni z kluczami). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIH

Oczywiscie cena jest przystepna (byc moze dlatego,ze zrezygnowano z drogiego chipa samsunga ;P) Plejerek FY 500 jest naprawde dobrze wykonany i nie obawiam sie,ze mi sie rozpadnie albo polamie. Ale jednak spodziewalem sie czegos lepszego, zwazywszy, ze poprzednie chipy stosowane w mpio zyskaly takie uznanie. Chip M5661 jest juz stosowany nawet w tzw. noname'ach. Jest co prawda szybki, bo az 120 Mhz, ale ja sie, jesli chodzi o jakos dzwieku zawiodlem. Nie chodzi o to, ze dzwiek jest zly, jest czysty i ok (sluchawki dolaczone do odtwarzacza nalezy wymienic:) ) ale nieporownywalny z orchestrowym fy 500. Poczekam na nowy firmware a jak sie nie doczekam lub bede nadal rozczarowany ( zadziwiajace, ze na glownej stronie mpio o chipie Ali ni hu hu, cisza) to zamienie go na Meizu E3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności