Skocz do zawartości

Telefon Jako Mp3?


lowirder

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/search.php?string=ad-46&...4&country=1

 

Ok 60-70zł. Tyle też kosztują w sklepach firmowych Nokii, widziałem je też w jednym Media Markcie. Takie cuś ma jednak jedna wadę: kabel ma ponad pół metra co powoduje plątaninę :/ Dodatkowo ma wbudowany mikrofon, dość dobrze spełnia swoje funkcje np. w samochodzie, przycisk do odbierania i zakańczanie połączeń, regulację głośności. W Nokiach bez Symbiana przycisk do odbierania/zakańczania połączeń pozwala również na przeskakiwanie utworów do przodu i zmianę stacji radiowych. Z Symbianem go nie sprawdziłem :/

 

Ja bym jednak mocno polecał zestaw HS-20, kosztujący 80-90zł, który formę ma identyczną z poprzednim, ale ma również normalne przyciski do sterowania muzyką (do przodu, do tyłu, play/pause, stop, blokada klawiszy). Jest kompatybilny z E50. Dołączają do niego słuchawki dokanałówki Nokii (słabiutkie).

http://allegro.pl/search.php?string=hs-20&...0&country=1

 

Najtańszym oryginalnym rozwiązaniem jest AD-15, z króciutkim skrawkiem kabla, bez przycisków, mikrofonu. Cena ~30zł

http://allegro.pl/search.php?string=hs-20&...0&country=1

 

 

BTW przedwczoraj w Media Markcie kupiłem zestaw przejściówek na minijacka do telefonów. W zestawie były przejściówki do SE, Samsungów (starszych i nowszych), Nokii (pop-port, czyli większość współczesnych Nokii włączając w to E50), Motoroli, Siemensów i 2,5mm->3,5. Są przyzwoitej jakości, stereofoniczne, mają króciutkie kabelki i kosztowały razem 25zł :)

 

 

Dodam jeszcze do tematu opinię o Samsungu D900. Gra trochę gorzej od nowszych Nokii (również z Symbianem), albo może inaczej. Bas i dolna średnica są trochę podbite. Góra taka sobie, średnica nijaka. Ogólnie słychać poprawę w stosunku do D600, i dźwięk ten uznałbym jako zjadliwy. W przypadku braku odtwarzacza wystarczy. Przynajmniej jak dla mnie. Dodatkowo odtwarzacz można zminimalizować, co jest rzadkością w Samsungach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

MICha, Publius_Enigma - dzięki za info :) teraz przynajmniej wiem czego szukam... :)

 

podoba mi się ten zestaw w wersji "pełen wypas" (nawet słuchawki są dokanałowe O_o ) ale pewnie skończy się na tym, że kupię najtańszą "przelotkę" i kartę pamięci ;)

 

[edit]

 

no, już wiem gdzie się zaopatrzę: http://allegro.pl/my_page.php?uid=3175433

 

co ciekawe byłem tam ostatnio... i nie zwróciłem uwagi na ten sklepik O_o a szkoda, bo bym miał już to wszystko załatwione... poproszę żeby mi dali przejściówkę na 5-cio minutowy odsłuch, a potem wezmę albo AD-15 (żeby mieć) albo AD-41 ze słuchawkami (jak mi się takie słuchanie spodoba :] )

 

... no i kartę pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie kabelek (wersja najprostsza, nie będe przecież słuchał muzyki z telefonu mając Karmę... ;] ), jestem właśnie w trakcie odsłuchu i przygotowywania recenzji...

 

 

BTW polazłem do tamtego sklepu i o ile mają do komórek chyba wszystko, o tyle - mówiąc szczerze - widziałem już przyjaźniejszych sprzedawców... poczułem się trochę jaby sprzedawca chciał mi powiedzieć: "wybieraj, płać i znikaj"... nie wiem czy słusznie, ale takie odniosłem wrażenie

 

niemniej jednak ze względu na zaopatrzenie polecam ;]

 

---

 

recenzja nokii e50 jest tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=19559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem- HPM70 = ex71

 

W żadnym wypadku... już Douglaz wielokrotnie pisał, że HMP-70, a EX71 to całkiem inny świat. Wczoraj miałem okazję potestować HPM-70 i cóż mogę powiedzieć... bass, bass i jeszcze raz bass... środek oraz góra (której dużo w nich nie uraczymy) są bardzo mocno cofnięte tak jakby grały drugie skrzypce. Na pierwszym planie bezapelacyjnie dominuje bass... natomiast tłumienie podobnie jak w innych dokanałówkach.

Takie miałem wrażenia odsłuchowe w porównaniu do Ep-630, które w związku z powyższym są dużo lepsze od HMP-70. Słuchawki podpięte były do iRivera T10 (na różnych ustawieniach EQ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku... już Douglaz wielokrotnie pisał, że HMP-70, a EX71 to całkiem inny świat. Wczoraj miałem okazję potestować HPM-70 i cóż mogę powiedzieć... bass, bass i jeszcze raz bass... środek oraz góra (której dużo w nich nie uraczymy) są bardzo mocno cofnięte tak jakby grały drugie skrzypce. Na pierwszym planie bezapelacyjnie dominuje bass... natomiast tłumienie podobnie jak w innych dokanałówkach.

Takie miałem wrażenia odsłuchowe w porównaniu do Ep-630, które w związku z powyższym są dużo lepsze od HMP-70. Słuchawki podpięte były do iRivera T10 (na różnych ustawieniach EQ)

 

Właśnie, miło, że ktoś mnie czyta. Ale zgadzam się, grają samym basem i najniższym środkiem, a góry to już tam wogóle nie ma. Są to "najbrudniejsze" słuchaki jakie słyszałem. Ten bas jest tak potwornie mocny i zamulony, że słuchać tego nie idzie. Imho lepsze są już HPM-20 z K700i.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku... już Douglaz wielokrotnie pisał, że HMP-70, a EX71 to całkiem inny świat. Wczoraj miałem okazję potestować HPM-70 i cóż mogę powiedzieć... bass, bass i jeszcze raz bass... środek oraz góra (której dużo w nich nie uraczymy) są bardzo mocno cofnięte tak jakby grały drugie skrzypce. Na pierwszym planie bezapelacyjnie dominuje bass... natomiast tłumienie podobnie jak w innych dokanałówkach.

Takie miałem wrażenia odsłuchowe w porównaniu do Ep-630, które w związku z powyższym są dużo lepsze od HMP-70. Słuchawki podpięte były do iRivera T10 (na różnych ustawieniach EQ)

 

Właśnie, miło, że ktoś mnie czyta. Ale zgadzam się, grają samym basem i najniższym środkiem, a góry to już tam wogóle nie ma. Są to "najbrudniejsze" słuchaki jakie słyszałem. Ten bas jest tak potwornie mocny i zamulony, że słuchać tego nie idzie. Imho lepsze są już HPM-20 z K700i.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Mam hpm-70 i ep-630, powiem tyle, że ep'ki podpięte do w810i grają dużo bardziej nienaturalnie jak dla mnie niż hpm-70, owszem, ep'ki są dużo lepsze i grają o niebo lepiej na każdym iRiver'ze czy innym dobrym playerze, ale jeśli chodzi o mój telefon, to bass płynący z ep'ek był zbyt duży, eq nie pomogło, a przy odpowiednim ustawieniu eq i hpm-70 jest bardzo dobrze x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hpm-70 i ep-630, powiem tyle, że ep'ki podpięte do w810i grają dużo bardziej nienaturalnie jak dla mnie niż hpm-70, owszem, ep'ki są dużo lepsze i grają o niebo lepiej na każdym iRiver'ze czy innym dobrym playerze, ale jeśli chodzi o mój telefon, to bass płynący z ep'ek był zbyt duży, eq nie pomogło, a przy odpowiednim ustawieniu eq i hpm-70 jest bardzo dobrze x)

 

Po 1. Przecież to co pisał flash608 było porównywane na T10, a nie na SE.

Po 2. Ja również porównywałem na playerze. Ale na telefonie też i w obu przypadkach EX71 wypadały o wiele lepiej niz HPM-ki :)

Po 3. To, że EP-ki mają miażdzący bas, to nie znaczy, że HPM-ki nie mają go bardzo mocnego. Powiem wiecej. Maja go też potwornie mocnego, ale schodzi nizej, anieżeli w EPkach (które najbardziej mają podbity górny bas). Dlatego m. in. bas w HPM-70 jest wolnijszy i mniej precyzyjy niż w 630. I nie zmienia to fakty, że prawie nie mają środka, o gorze już nie wspominając xD

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nic lepszego niż PowerMP3 chyba na symbiana nie ma, przynajmniej do 6630. Mozesz próbować z Jukeboxem od Lonely Cat Games, a najlepiej zainstaluj oba i sobie potestuj. Reszta typu UltraMP3, WMAPlus to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sony Ericson w980i z walkmanem 3.0-

miałem takiego przez pół roku gra naprawde przyzwoicie jak na telefon.

0gólem można też jakis inny sony np w980 lub z uiq3 zakupić na ktory jest dostępny walkman w wersji 3.0 npw 950 w

porownaniu do orginalnego walkmana jest niewielka lecz co ważne zauważalna poprawa dźwięku

w polączeniu z lepszymi sluchawkami daje fajny rezultat orginalne hpm70 tylko basują.

 

nokie- to tylko z symbianem i lcg jekebox mnie przekonały

 

samsung-hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności