Skocz do zawartości

Dlaczego odtwarzacze MP4 to SYF


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item178556895_nowy_i...rec_fm_8gb.html czy to jest noname? Mam problem gdyż każda piosenka trwa mi tylko 1o sek...Możecie coś poradzić?

 

Ipod to nie jest na pewno, ponieważ na środkowym kółeczku w oryginalnych Ipod'ach nie ma nic, a tutaj widać Play/Pause, zresztą i cena nie jest "normalna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta rozmowa jest niekonstruktywna i oczywiście bezsensowna. Niepotrzebnie udzielałem się na tym forum i rozumiem swój błąd od kiedy zauważyłem że to jest forum przyległe do sklepu z firmowymi odtwarzaczami. Wiadomo, że nawet kiedy kupiłem słuchawki Sennheisera CX-300 i na nich porównywałem mojego MPowera i iPoda Video mojego kumpla (na tych samych kawałkach) i nie zauważyłem żadnej różnicy w jakości dźwięku, ani tego co powiedział "polaczek" - "noname grają cicho i płasko" (ja przy głośności 24/31 nie mogę znieść kilku sekund słuchania, a dynamika nie pozwala mi zasnąć słuchając muzyki) to i tak usłyszę, że nie mam racji, że nie jestem na tyle wprawiony co eksperci tego forum, albo że iPod gra do dupy. Wniosek: nic do was nie dociera bo jesteście głęboko przekonani, że iAudio czy inny Cowon albo iRiver jest o niebo lepszy i już... Do tego generalizujecie i wrzucacie wszystkie "chinole" do jednej beczki a różnice między jednym iRiverem a drugim są dla was istotne. W związku z tym nie mam nic więcej do powiedzenia. :ph34r:

 

Nauki wielu osób, które mi mówiły, że z ludźmi takimi jak niektórzy z was się nie dyskutuje chyba do mnie nie dotarły. <_< A co do nietrwałości noname'ów to: poczekamy i zobaczymy, wtedy znowu się odezwę i albo przyznam wam rację albo nie.

 

Dzięki za konwersację. Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta rozmowa jest niekonstruktywna i oczywiście bezsensowna. Niepotrzebnie udzielałem się na tym forum i rozumiem swój błąd od kiedy zauważyłem że to jest forum przyległe do sklepu z firmowymi odtwarzaczami. Wiadomo, że nawet kiedy kupiłem słuchawki Sennheisera CX-300 i na nich porównywałem mojego MPowera i iPoda Video mojego kumpla (na tych samych kawałkach) i nie zauważyłem żadnej różnicy w jakości dźwięku, ani tego co powiedział "polaczek" - "noname grają cicho i płasko" (ja przy głośności 24/31 nie mogę znieść kilku sekund słuchania, a dynamika nie pozwala mi zasnąć słuchając muzyki) to i tak usłyszę, że nie mam racji, że nie jestem na tyle wprawiony co eksperci tego forum, albo że iPod gra do dupy. Wniosek: nic do was nie dociera bo jesteście głęboko przekonani, że iAudio czy inny Cowon albo iRiver jest o niebo lepszy i już... Do tego generalizujecie i wrzucacie wszystkie "chinole" do jednej beczki a różnice między jednym iRiverem a drugim są dla was istotne. W związku z tym nie mam nic więcej do powiedzenia. :ph34r:

 

Nauki wielu osób, które mi mówiły, że z ludźmi takimi jak niektórzy z was się nie dyskutuje chyba do mnie nie dotarły. <_< A co do nietrwałości noname'ów to: poczekamy i zobaczymy, wtedy znowu się odezwę i albo przyznam wam rację albo nie.

 

Dzięki za konwersację. Pozdrawiam. ;)

 

Może nie czujesz różnicy, twoja sprawa, większość osób tutaj jednak odczuje różnicę i to znaczną więc takie posty jak twój nic nie zmienią. Swoją drogą żeby nie odczuć różnicy między iPodem a no-name to naprawdę trzeba mieć dębowa ucho. A może po prostu twoje cxy to podróbki i to one grają kiepsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie czujesz różnicy, twoja sprawa, większość osób tutaj jednak odczuje różnicę i to znaczną więc takie posty jak twój nic nie zmienią. Swoją drogą żeby nie odczuć różnicy między iPodem a no-name to naprawdę trzeba mieć dębowa ucho. A może po prostu twoje cxy to podróbki i to one grają kiepsko?

 

Własnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. <_<

Ta twoja większość pewnie testowała wszystkie noname'y. (znowu generalizowanie)

To ja mam dębowe ucho a nie ty... Mistrzu ucha. :ph34r:

Miałem milczeć, ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta rozmowa jest niekonstruktywna i oczywiście bezsensowna. Niepotrzebnie udzielałem się na tym forum i rozumiem swój błąd od kiedy zauważyłem że to jest forum przyległe do sklepu z firmowymi odtwarzaczami. Wiadomo, że nawet kiedy kupiłem słuchawki Sennheisera CX-300 i na nich porównywałem mojego MPowera i iPoda Video mojego kumpla (na tych samych kawałkach) i nie zauważyłem żadnej różnicy w jakości dźwięku, ani tego co powiedział "polaczek" - "noname grają cicho i płasko" (ja przy głośności 24/31 nie mogę znieść kilku sekund słuchania, a dynamika nie pozwala mi zasnąć słuchając muzyki) to i tak usłyszę, że nie mam racji, że nie jestem na tyle wprawiony co eksperci tego forum, albo że iPod gra do dupy. Wniosek: nic do was nie dociera bo jesteście głęboko przekonani, że iAudio czy inny Cowon albo iRiver jest o niebo lepszy i już... Do tego generalizujecie i wrzucacie wszystkie "chinole" do jednej beczki a różnice między jednym iRiverem a drugim są dla was istotne. W związku z tym nie mam nic więcej do powiedzenia. :ph34r:

 

Nauki wielu osób, które mi mówiły, że z ludźmi takimi jak niektórzy z was się nie dyskutuje chyba do mnie nie dotarły. <_< A co do nietrwałości noname'ów to: poczekamy i zobaczymy, wtedy znowu się odezwę i albo przyznam wam rację albo nie.

 

Dzięki za konwersację. Pozdrawiam. ;)

 

hmm ja sie tylko zastanawiam nad celowoscia takich postow....ie wiem, ale to jakis kompleks albo co..?

 

moze przyjmij do wiadomosci:

1/ dla wiekszosci na forum jest kolosalna roznica miedzy chinolami a markowymi playerami - moze wez pod uwage,ze troche playerow przez nasze rece (i uszy) przeszlo :)

2/ dla Ciebie nie mosi miec to znaczenia - uznajemy to - ale nie proboj "na sile" forsowac swojej opinii i to jeszcze w taki dosc pejoratywny sposob; nawiasem mowiac, miescami nie bardzo wiesz o czym piszesz - mieszasz glosnosc z dynamika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne moje CX'y to podróbki... <_<

Ogólnie: mam zły słuch, do d*py odtwarzacz i lewe słuchawki. A także pojęcia też wielkiego nie mam... inteligencja kuleje... w d*pie byłem g*wno widziałem...

Może jakbym miał Cowona to by mi się polepszyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne moje CX'y to podróbki... <_<

Ogólnie: mam zły słuch, do d*py odtwarzacz i lewe słuchawki. A także pojęcia też wielkiego nie mam... inteligencja kuleje... w d*pie byłem g*wno widziałem...

Może jakbym miał Cowona to by mi się polepszyło...

 

o inteligencji nikt nic nie pisal - ale takim postem dobrego swiadectwa o sobie nie dajesz. kuleje raczej wiedza - taki juz urok polemiki, ze jesli sie szermuje jakimis pojeciami, dobrze jest wiedziec co sie pod nimi kryje - inaczej nie wyglada to szczegulnie budujaco...

 

btw. chyba nie bardzo rozumiesz slowo pisane...masz prawo nie slyszec roznicy o ktorej piszesz, masz prawo miec swoja opinie nt.covonow, chinoli, iriverow - nic nam do tego.

 

natmiast boje sie po lekturze Twojego postu ze zaden Covon tego nie poprawi...z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, flashowe Cowony dają +3 do inteligencji, + 2 do szybkości +2 do charyzmy, HDD są trochę lepsze bo dają +4 do inteligencji +3 do siły +3 do charyzmy, ale za to -1 do szybkości.

 

Za to na pewno dodają wiedzę +999pkt na temat wszystkich noname'ów i ich badziewiastej elektroniki (odrzuconej zresztą z taśmy produkcyjnej) ~ 999pkt i przekonanie (potwierdzone przeciez opinią (bliżej nie podanej większości) o tym że elektronika markowych mp3 jest lepsza (zupełnie jak w reklamie - podział na Vizir i "zwykły proszek"), analityczny umysł i genialny słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz odczuwać róznicy w jakości dźwięku - takie masz uszy i już. Ale jeżeli zdecydowana większość osób pisze / mówi że róznica jest zdecydowana, w dodatku są to eksperci od odtwarzaczy, to coś chyba w tym musi być, nie uważasz??

 

A dlaczego moje uszy są gorsze od waszych?

Chciałbym zobaczyć jakieś formalne potwierdzenie ich kompetencji eksperta i zapewnienie, że ich wiedza nie opiera się na emocjach związanych z posiadaniem firmowych odtwarzaczy, ktore prowadzą do odradzania zakupu noname'ów innym ludziom i twierdzenia, że wszystkie są crap'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czujesz sie urazony tym ze odradzamy no-namy?

szczerze, rok temu tez nie widzialem roznicy miedzy iaudio u3 a no-name`m\ creativem muvo...ale jak ktos mowi ze jest roznica to sie jej szuka...ja znalazlem ta roznice

 

(edit) wiesz...zydzi tez mieli Jezusa za dziwaka bo mowil o tym czego oni nie mogli widziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu nie wiesz czego słuchac w piosence?

wyodrebnij sobie kilka szczegółow,a potem sluchaj kilka razy ten samej piosenki na różnych konfiguracjach

może dojdziesz ze czasami bas to nie tylko łup tylko zazwyczaj jakiś instrument np.bęben

 

Co ty nie powiesz.

Slucham muzyki na przenosnym sprzęcie od 1997 roku (mam 21 lat). Miałem styczność z różnymi walkmanami, discmanami, mp3 i całą masą słuchawek. Słucham muzyki klasycznej, filmowej, bluesa, rocka, metalu... itd. i rzempolę na gitarze elektrycznej. Więc mi chyba nie powiesz, że nie odrózniam instrumentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedynym wytłumaczeniem jest to,że podpisalismy cyrograf z diabłem,

o to aby rozróżniać dźwięk pomiedzy no-name a markowymi odtwarzaczami

 

jedyne co mi przychodzi do głowy to własnie to,

tak wiec teraz to juz wszystko jest jasne czemu nie

slyszysz róznicy

 

btw. każdy może miec swoją opinie, nie próbuj przekonac na siłe ze róznicy nie ma,

to my cie nie bedziemy przekonywac na siłe ze róznica jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. każdy może miec swoją opinie, nie próbuj przekonac na siłe ze róznicy nie ma,

to my cie nie bedziemy przekonywac na siłe ze róznica jest

 

Nie chodziło mi o przekonywanie tylko przystopowanie ogólnego twierdzenia, że wszystkie noname'y są do dupy i że "mp4 to syf" itd. Bo jednak wiele osób ich używa (i nie można powiedzieć, że to są ludzie bez słuchu i nie słyszeli iRiver'a albo iPoda - bo to by była megalomania) i są zadowoleni z kolei inni mieli z nimi złe doświadczenia i uważają że to szajs. Na stronach Opiniuj.pl i Skąpiec.pl można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat markowych odtwarzaczy i wiele pozytywnych opinii o noname'ach. Dlatego ten topic nie powinienbył powstać bo jest mało obiektywny jak artykuł jakiegoś gościa do którego link jest na wikipedii pod hasłem "odtwarzacz mp4". Wypowiadam się tutaj bo trafiłem na te forum i poczułem się zażenowany takim uogólnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz- większość forumowiczów zgadza się z poglądami zawartymi w tym temacie. Większość miała 'przyjemność' słyszeć różnice, sporo osób ma też na koncie sprawienie, że ich znajomi również mogli ją usłyszeć.

To nie jest wymysł.

Co do ludzi zadowolonych z no name'ów- z większością jest tak, że nie słyszała niczego innego. Dopiero jak ma się porównanie uwidaczniają się różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy to OK. Takie jest twoje zdanie. Ja tam widzę różnicę nie tylko pomiędzy no-namamem a dobrym sprzętem, ale np. pomiędzy Creatinem Zen Nano a iriverem. Tylko nie próbuj innym udowadniać, że jej nie ma.

Jak nie widzisz różnicy to po co przepłacać :lol: Używaj no-nama i ciesz się słuchaniem muzyki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności