Skocz do zawartości

iPod video 5.5g + rockbox a bateria .


90lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem sobie niedawno iPoda Video 5.5g i po zainstalowaniu rockboxa mam pewien problem z baterią i ciekawi mnie czy jest to jedynie mój problem czy ogólna dolegliwość przy tym oprogramowaniu.

Otóż na rockboxie wył/wł odtwarzacza zjada mi bardzo dużo baterii , według wskaźnika (obrazka) ok 15 % potem słucham muzyki ok 2h i wskaźnik nawet nie drgnie . Wyłączę iPoda , włączę za ok 2-3h i znowu - 15-20% baterii :/ A że włączam go 4-5 x dziennie wieczorem pokazuje mi, że nie ma już baterii :/ Oczywiście nie zdarzyło mi się jeszcze żeby mi się wyłączył z braku mocy ... dlatego nie wiem czy bateria mi się tak rozładowuje czy jest to problem z miernikiem poziomu mocy ... Jeżeli to drugie to czy można coś z tym zrobić ? Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć jak mój video stoi z baterią w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na RB wyłącz pod rząd 7 razy, lub aż do samo wyłączenia licząc ile razy wyłączysz. Analogicznie po np 5, 15 minutach grania, ile razy wyłączysz.

 

Może korektor i inne dopalacze na RB tyle jedzą, a RB przy każdym włączeniu odczytuje stan na nowo nie czekając na sygnał "sprawdź baterie".

 

Na koniec przeinstaluj RB, mogło się coś napsocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa banalna RB wyłącza całkowice ipoda wraz z dyskiem, soft appla tylko go uspypia wiec nie ma rozruchu.

 

Moj lapek potrafi ponad 2 dni być uspiony tak mało zjada jak na lapka. Praca i rozruch włąsnie najwiecej zjada.

 

Ato włąsnie rozruch tak zjada aku, ew jak bedziesz miał flacki i bedzie sporo chodził po folderach wiec wymuszał sporą ilość pracy dysku wiec poboru prądu.

 

 

 

 

Co mozna? mod CF lub ładowarka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

ja mam ten sam problem, ale już przywykłem, wymiana baterii w sumie nic nie dała, może przeinstaluje RB bo tego nie robiłem :P tak czy inaczej, ja zbieram na CF moda, bo mam dużo FLAC'ów a nie chce mi się tego konwertować :P zawsze jeszcze można wymienić tył na wersję od 60/80GB i wtedy bateria też była pojemniejsza wtedy :P to już taki max co da się chyba wyciągnąć z żywotności na jednym ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niezle :D jak narazie na cf moda mnie nie stac ale zauwazylem cos.. gdy zmienilem na oryginalny soft to bateria dlugo trzyma a na rockboxie o 40% mniej a na mrozie to juz calkiem klapa i na rockboxie jest taka dziwna rzec gdyz zostawilem ipoda na caly dzien i sluchalem muzy to gral tak 8-10 godzin a w zakladce " informacje" i "stan baterii" czy cos takiego to pisalo ze maxymalnie odtwarzacz gral 20 godzin i iles minut haha jsk to mozna naprawic zeby prawidlowo wyswietlal ?

 

co daje w sumie sam cf mod ? oporcz lepszej baterii i zmianie pamieci z dysku na karte flash ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co daje w sumie sam cf mod ? oporcz lepszej baterii i zmianie pamieci z dysku na karte flash ?

 

Soft appla tylko usypia ipoda, RB całkowicie wyłacza wiec i włacza od 0.

U mnie ponowny rozruch systemu wiec i dysk sporo pracuje zajada sporo aku, ok 7 takich restartów i nie mam aku. Ale to chwilowy pobór pradu, wraca no ale nie do stanu poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym rzecz ! dlatego juz chybz wole oryginalnego softa bo zawsze marzylem o odtwarzaczu co pogra mi te kilka dni po kilks godzin dziennie a nie po 1 dniu -.- wie ktos jak to mozna naprawic ? I dalby ktos jakiegos fajnego linka do poradnik do obslugi itunesa ? bo ja nie ogarniam tego programu a juz duzo sie naczytalem i dalej mi cos nie wychodzi :D na oryginalnym sofcie i na rb tez nie mam lagow :P a ten cf mod poprawia cos dzwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie zrozumiec ze RB jako nieoficjalny soft ma pewne ograniczenia... nie da sie 'uspic' ipoda jak na applowskim sofcie, trzeba odcinac od dysku prad, ale ponowne wlaczenie zzera troche, na mrozie nie wiem, bo CF mam juz od jakiegos czasu, ale przedtem z HDD spokojnie ipod trzymal mi +15h ciagleglo grania, wiec liczmy nawet te 10 przy kilkurazowym wlaczeniu i wylaczeniu, nie jest zle, zazwyczaj amp siada wczesniej

 

mrozy sie za tydzien koncza, ma byc +5-7stopni, wiec jakos przebolec albo zaopatrzyc sie w karte CF i adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym rzecz ! dlatego juz chybz wole oryginalnego softa bo zawsze marzylem o odtwarzaczu co pogra mi te kilka dni po kilks godzin dziennie a nie po 1 dniu -.- wie ktos jak to mozna naprawic ? I dalby ktos jakiegos fajnego linka do poradnik do obslugi itunesa ? bo ja nie ogarniam tego programu a juz duzo sie naczytalem i dalej mi cos nie wychodzi :D na oryginalnym sofcie i na rb tez nie mam lagow :P a ten cf mod poprawia cos dzwiek ?

 

ad1 po co sie meczysz z ipodem ? wez jakiegos sony lub irivera e30 ,e300 (deklarowane 50h grania)

ad2 j.w.

ad3 tak tylko musisz użyć super drogich audiofilskich kart CF i adaptera z pokryciem złotem na stykach bo bedzie strata na bitach i juz na wstepie bedziesz miał błędy i okrojne pasmo czestoliwości do takiego 50Hz -15kHz :lol: :lol: :lol: :lol: :D joke :P tylko że irvery też czesto maja slot na karty SD wiec uwarzaj :D.../ oj za duzo oparów PB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz :) wlasnie zastanawialem sie nad kupnem irivera e40 ale czy on sie gra z calami ? Jedynym odtwarzaczem jakim slyszalem ze sie zgrywa z calami to video :P btw usunalem rb i mam oryginalny soft i bateria teraz dziala ok , gralo dzisiaj kilks godzin i jest prawie cala bateria hehe :) a na mrozie sie nie wylacza jak na rockboxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności