Skocz do zawartości

Mp3 z duza pojemnoscia do 1200zl.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam juz troche czasu jakiegos zastepcy mojego Cowon S9.

 

Potrzebuje:

-Pamieci kolo 100GB, czym wiecej tym lepiej.

-Gloscny/ duza moc. Taka abym mogl wykorzystac Shure SRH750DJ ( moc/glosnosc podobna do Cowon S9.)

-Super by bylo gdyby mozna na nim bylo zmieniac piosenki nie wyciagajac go z kieszeni. ( czyli na 'HOLD' wszystko zablokowane oprocz przyciskow muzyki i glosnosci.)

-Format FLAC by byl mile widziany.

-Dobra bateria.

 

Testowalem IPod Classic 160GB, i choc nie przepadam za Apple, mogl by byc. LEcz na mych sluchawkach jednak jest zacichy i przemieszczajac sie komunikacja miejska , przydalo by sie cos mocniejszego.)

Bajery typu gry , internet itp mnie nie obchodza.

No i cena tak do 1200zl

Edytowane przez exiProx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Ipod Video jaka ma najwieksza pamiec? Bo widzialem tylko 30GB.

 

Cowon X7 byl by fajny lecz jest zaduzy, i nie miescil by sie w kieszeni razem z kablem od sluchawek.

 

Kiedys mi sie obil o oczy jakis Zune chyba.. z duza pamiecia tez. Ale nie pamietam jak dokladnie sie nazywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Classic by byl ok gdyby nie ten "slaby" glos. A wzmaczniac to tez chyba pdpada bo sporo miejsca w kieszeni zajmie. A musze w niej schowac mp3 i kabel od sluchawek.

 

A taka karte CF gdzie mozna zakipic i w jakiej cenie? Podlaczenie jej jest w miare proste?

 

I jak sie ma jakos muzyki na ipod Classic? Cieple dzwieki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CF mod polega na zastąpieniu HDD kartą CF.

Potrzebna jest do tego przejściówka HDD to CF.

Ceny kart CF można sprawdzić na Allegro.

Zrobienie CFmod-a najlepiej zlecić koledze Forza Lazio.

Przy okazji wymienić baterię na większą.

Kupić iPod-a 30gb (5g, 5.5g) bo jest cieńszy a karta i tak wejdzie.

iPod zdecydowanie nie jest ciepły, raczej neutralny ze wskazaniem na chłodny.

Jakość muzyki... dla mnie uwzględniając obsługę etc nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak chyba bede musial poszukac cos innego niz Ipod.

Karta CF 128GB kosztuje kolo 3 tysiecy na allegro. Wiec to jest ogromna suma.

Czyli ipod video by mial podobna jakosc do ipod touch 2G? Zimny dzwiek.. tez nie za milo by sie sluchalo.

 

A co myslicie o Microsoft Zune? 128GB pamieci ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie mówią, że ipod video jest zimny? Sam kiedys jak papuga tak powtarzałem, ale nie rozumiem. Nigdy, na żadnych słuchawkach, nie czułem na nim chłodu, najmniejszego. Nawet wysokich tonów ma niezbyt dużo, jak na grajka z tego 'chłodniejszego' bieguna.

 

Nie masz wiele opcji, Zune, albo którys iPod. Ew. jakiś J3 + karta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że na pewno nie jest ciepły :) Zresztą napisałem "...raczej neutralny ze wskazaniem na chłodny"

Ja za to na wielu słuchawkach odczułem brak "ciepła" iPod-a... jak widać kwestia indywidualna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ipod Classic gra tak jak ipod touch 2G, to w porownaniu do Cowon S9, ma on zimny dzwiek.

 

Pomysle jeszcze nad wymiana sluchawek ktore beda potrzebowaly mniej mocy, tym samym glosniej beda graly na ipodzie.

 

A co do J3, to drogo wyjdzie wersja 32GB + Karta 32GB.

 

Dzieki za Wasze rady ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ipod Classic gra tak jak ipod touch 2G, to w porownaniu do Cowon S9, ma on zimny dzwiek.

 

Pomysle jeszcze nad wymiana sluchawek ktore beda potrzebowaly mniej mocy, tym samym glosniej beda graly na ipodzie.

 

A co do J3, to drogo wyjdzie wersja 32GB + Karta 32GB.

 

Dzieki za Wasze rady ; ]

classic nie gra jak touch 2G.

 

 

KaDargo, wg mnie jest 'neutralny, delikatnie ocieplony'. To, że odczuwałeś brak ciepła wynika z faktu 'posiadania' większego ciepła przez inny odtwarzacz. Co nie znaczy, że video można nazwać chlodnym. Jest chłodniejszy od czegoś tam, większości. Takie porównania mają sens. Nie ma sensu natomiast umiejscawianie ciepłoty odtwarzacza bez punktu odniesienia. A nawet jeśli to robimy, to chyba nikt, w przypadku braku porównań do innych grajków, będąc przyzwyczajonym do dźwięku video, nie powie, że jest on zimny.

Jak go tylko odzyskam to jeszcze się upewnię w moich przekonaniach, muszę sobie przypomnieć jego charakterystykę.

 

Pozdrawiam,

wrq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel1609, i takei dyski moge kupic na allegro? To by mnie interesowalo bardzo.

Kupic IPod Video 30 GB i wlozyc ze 120GB.

 

A porownujac Video do Classic, jest roznica w jakosci? I cieple grania?

Bo ja wlasnie jestem przyzwyczajony do cieplych dzwiekow.

Ale przetestuje jeszcze Classic w mediamarkt, i poszukam pozniej Video. Bo mowicie ze gra glosniej ; )

 

Dzieki za Wasza pomoc ; )

 

PS: Ten IPod video uciagnie spokojnie SHURE SRH750Dj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak poszukasz to spokojnie znajdziesz taki dysk na allegro.

 

edit : coś takiego np.

 

http://allegro.pl/dysk-toshiba-mk1011gah-100gb-1-8-zif-i1890226646.html

 

http://allegro.pl/dysk-twardy-zif-1-8-100gb-toshiba-i1900653221.html

 

http://allegro.pl/dysk-120gb-1-8-zif-dell-d420-d430-xt-fvat-i1900698307.html

 

 

 

 

 

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec to moze byc kazdy dysk tylko ze musi sie miescic, tak?

 

Wielkie dzieki, bo bez Ciebie bym ich nie znalazl. Myslalem ze jakies specjalne musza byc.

 

I bede mogl w domowym zaciszu go wymienic, czy to jest jakos bardziej skomplikowane?

A jesli chodzi o pobor energi jak wlaze ten dysk, wiecej bedzie zjadal? Wiec moze baterie tez wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dysk albo bateria. Tam nie ma na to miejsca. Jednym z powodów robienia CFmod-a jest zrobienie miejsca na większą baterie i kondensatory iMod-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to musi to być dysk 1,8 cala ze złączem ZIF 40 pin. Inne nie wchodzą w grę. I raczej sam możesz taki dysk wymienić. Nie jest to strasznie trudne chyba, że wogóle nie masz takich zdolności. Pozdrawiam

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności