Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Baj de łej, linkowałem z allegro ofertę (godzinka do końca): http://allegro.pl/show_item.php?item=5019723838

 

Spytałem gościa jakiego ma moda. Odesłał zdjęcia i dopisał, że adapter do SD koniecznie niebieski, nie czerwony. A karty sandiskowe taki mod ma łykać bezproblemowo.

 

 

To super, zaraz zamawiam ten adapter :woot:

 

są jeszcze gdzieś do iPoda 4G? albo pasują baterię z innych iPodów?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=iPod+classic+4G+bateria&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0113

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można połamać kartę, ale ok, pewnie dlatego że karty CF mają - tak ogólnie - mniejsze zastosowanie (poza specyficznymi obszarami - pro lustrzanki, podpinanie zamiast dysku etc.)... przykładowo w większości nowych laptopów nawet żeby chcieć je użyć na swap-a, to nie ma ich gdzie wetknąć...

 

ciekawostka - w mediaekspercie koleś w ogóle nie wiedział o jakie karty chodzi kiedy zapytałem o CF ("chyba jeszcze takich nie widziałem"), jak powiedziałem "że to takie trochę większe, można by SD do nich włożyć" to pokazał mi microSD z adapterem na duże SD :>


... anyway zastanawiam się czy warto w ogóle pchać się w karty CF, bo jeśli już coś warto brać, to - jak się okazuje - tylko tego transcenda -_-


[dopisek] dobra, nie mam już pomysłu, chciałem najpierw poużywać karty CF w starym laptopie a potem ewentualnie w iPodzie... wychodzi na to że warto kupić albo transcend za 200zł (generalnie działa dobrze, ponoć sama się przełącza w tryb dysku) albo pretec za 50zł (działa ale dość powoli, najwyżej za tą cenę można wyrzucić...)


... za te same 50zł można mieć adapter CF-SD, tylko jak to działa, jak z prędkością? do iPoda pewnie nie ma to większego znaczenia, ale do laptopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka - w mediaekspercie koleś w ogóle nie wiedział o jakie karty chodzi kiedy zapytałem o CF ("chyba jeszcze takich nie widziałem"), jak powiedziałem "że to takie trochę większe, można by SD do nich włożyć" to pokazał mi microSD z adapterem na duże SD :>

 

Ja też kiedyś chciałam w Avansie kupić czytnik cf i facet nie miał pojęcia o co chodzi. Po dłuższej chwili się domyślił...

 

zaglądałem ostatnio za kartą CF i OMG... nie dość że coraz trudniej dostać (albo przynajmniej odnoszę takie wrażenie), to jeszcze ceny są nieludzkie...

 

... transcend 32gb za niecałe 200zł O_o 16gb poniżej 100zł to technologia sprzed X lat O_o

 

A po co ci coś lepszego niż 266x? To w zupełności wystarcza. Classicowi 5g też stuknie 10 latek w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khron: jeśli chodzi o karty CF, to wg mnie najlepiej kupić używkę od kogoś sprawdzonego na forum. Bo nówki to faktycznie drożyzna. A te karty się ponoć nie psują, więc nie muszą mieć gwarancji (pod warunkiem, że od kogoś zaufanego). Retter miał jakieś CFki na sell.


edit: a np. takie coś nie pójdzie w ipodzie? Cena jak za darmo i można zwrócić, jakby była popsuta czy cóś:

http://allegro.pl/karta-cf-32mb-canon-compactflash-card-i5048272730.html

 

ło ludzie, ale walnąłem, to mega a nie giga ;DDD

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co się z nią stało - początkowo wyglądało, że została odratowana więc sprzedałem ale koleś zgłosił że mu wywala rockboxa, sypie błędami, itp. Wróciła do mnie i już nic z nią nie mogłem zrobić - Winda nie była w stanie zamontować ani sformatować - linuch też jej nie montował a GParted pokazał trzy partycje, dwie o nieznanym formacie(pod Windowsem pokazywało partycję RAW) i ponad 50GB nieprzydzielonego miejsca z którym nic nie można było zrobić.

 

Karta poszła do zwrotu z tytuły niezgodności towaru z umową - zobaczymy co tam ludki w sklepie wymyślą.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci coś lepszego niż 266x? To w zupełności wystarcza. Classicowi 5g też stuknie 10 latek w tym roku :)

 

tylko dla iPoda bym się nie przejmował, ale bardziej zależy mi na "biednym ssd" do starego laptopa (X40) :) okazuje się że używam go więcej niż się spodziewałem, więc na dniach dostanie nową klawiaturę, 1GB ram i... może może właśnie "biedne ssd" :) (już wypróbowałem adapter na karcie CF 1GB, nawet działa)

ciekawe czy kontroler karty CF jest w stanie obsłużyć overprovisioning O_o

Poczekaj z zakupem aż wróci moja CFka z wymiany, odsprzedam z jakimś rabatem :D

 

jak mam się potem użerać z wymianą jako drugi klient to podziękuję ;)

drugi właściciel znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z zakupem aż wróci moja CFka z wymiany, odsprzedam z jakimś rabatem :D

 

jak mam się potem użerać z wymianą jako drugi klient to podziękuję ;)

drugi właściciel znaczy...

 

To tylko taka luźna propozycja, ja i tak ją sprzedam a do kogo pójdzie, to już mnie specjalnie nie interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma sens taka zabawa ? CFki nie wytrzymują jako biedny dysk, to już lepiej kup ssd 40gb na morele czy co tam znajdziesz na aledrogo.

 

Pracują w marketach dlatego że są tak inteligentni i nie było miejsca gdzie indziej ... są inteligentni i inteligentni (co jak nie ma ikony drukarki na pasku zadań to nie można drukować FAKT AUTENTYCZNY).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem się w nocy że nowe (to był i tak wpis sprzed paru lat) karty CF mogą mieć niewielki overprovisioning, podobnie jak "konsumenckie" dyski SSD, za to w przeciwieństwie do dysków SSD nie są w stanie skorzystać z celowo pozostawionej (niespartycjonowanej) końcówki dysku - choć były to wpisy bez źródeł

 

kupiłem sobie na allegro z "oficjalnego sklepu kingston" kartę CF 16GB 266x ultra (mają jeszcze ekono 4 i 8GB oraz uber-ultra 16 i 32GB)


kosztowała 69zł czyli niewiele więcej niż byle pretec ;p ponoć sama ma się przestawić w tryb dysku więc super, dodatkowo zrobiłem w nocy test wydajności dysku w laptopie i okazało się że jest UDMA5 i ledwo wyciąga 17MB zapisu i odczytu...


... a do iPoda - jeśli kiedyś w nim ta karta wyląduje - nigdy nie będę potrzebował nawet takiej wydajności, bo pewnie do tego czasu znajdę płyty/FLAC-i i skompresuję wszystko ponownie do opus@~128kbps


(swoją drogą, poczytałem ostatnio o opus, robi ogólnie dobre wrażenie choć ludzie mówią że czasem sobie nie radzi i słychać moment kiedy przełącza się między wewnętrznymi kodekami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - utwór zajmuje mniej

 

nie mówię przecież o jakośco do archiwizacji, tylko do urządzenia przenośnego... a opus ponoć ma być przeźroczysty przy 128kbps (jak każdy format przed nim ;P )


dzięki temu oszczędzasz miejsce i ilość wczytań utworów do ram-u odtwarzacza...


... a opus ponoć jest dość zoptymalizowany do odtwarzania na urządzeniach przenośnych, więc ma nie być takiej sytuacji jak kiedyś przy vorbisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w tym temacie z racji aktywności modderów:

Czy iPody Video czy Classic z grubszymi plecakmi miały może większe baterie? Moja już dosyć mocno wyeksploatowana, a z racji strasznie poharatanych pleców (pierwsze otweiranie iPoda nozem kuchannym :P ) wymieniłbym już oba komponenety.

Generalnie jaka jest największa pojemnośc akumulatorów pakowanych w Jałbuszka dyskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... a opus ponoć jest dość zoptymalizowany do odtwarzania na urządzeniach przenośnych, więc ma nie być takiej sytuacji jak kiedyś przy vorbisie...

 

tak żeby tylko dokończyć wątek - jednak jest taka sytuacja jak przy vorbisie, przy niższym bitrate interfejs rockboksa na ipodzie przestaje być responsywny, przy wyższym ponoć rockbox się wiesza (nie sprawdzałem, już nawet mi się nawet nie chciało widząc jak się 128kbps odtwarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bateria-ipod-video-classic-apn-616-0412-nowa-i5014782211.html

 

850 mAh brzmiałoby jak gruby Classic, jak rozumiem nie jest to ściema i coś takiego jest warte brania?

 

Też mnie to ciekawi czy tam jest rzeczywiście 850mAh. Pewnie jest jakiś mniej lub bardziej magiczny sposób na sprawdzenie tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertyza jest droższa niż produkt. Powiem tak kup wypróbuj powiedz :) bo ktoś to musi zrobić.

Jak chcesz sam to sprawdzić jak to się ma. Akurat baterie applowskie są całkiem niezłe, tylko kosztują sporo...

 

Ale powiem przykład mam ładowarkę procesorową każdy kanał oddzielnie, firmowe aku 2500mAh wyciągałem z nich 3000-3600Ah ze sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności