Skocz do zawartości

CF Mod w iPod 5.5G Video


IceGustPL

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę się tak nie napalać na kartę, nigdzie nie pisze ze to sandisk, tylko grafika. Opis się liczy nie grafika :)

Sandisk jest jedną najczęściej podrabianych kart pamięci, fejków od cholery !!!!

 

No i brak gwary :/ a już widzieliście czym jest gwarancja. Ale tak niech ktoś kupi i sprawdzi czy ma 128gb i transfery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę się tak nie napalać na kartę, nigdzie nie pisze ze to sandisk, tylko grafika. Opis się liczy nie grafika :)

Sandisk jest jedną najczęściej podrabianych kart pamięci, fejków od cholery !!!!

 

No i brak gwary :/ a już widzieliście czym jest gwarancja. Ale tak niech ktoś kupi i sprawdzi czy ma 128gb i transfery :D

Ja kupiłem dla sprawdenia ile fejka w fejku, jak dojdzie, to sprawdzę, zawsze jest te parę dni na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przejściówki SD-CF faktycznie działają? O_o da się to wpakować do iPoda? czy dopiero testujecie? (sorry, ale nie jestem na bieżąco...)

pytanie pozakonkursowe, iPod 4G jest niewymieniany bo jest niewymieniany, czy miał zupełnie inny dysk?

Nie pamiętam wszystkich modeli nadających się do tych modów, odwiedź stronę Tarkana, sporo jest tam wyjaśnione.

Zawsze możesz tez do niego napisać z zapytaniem, na pewno odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odwiedź stronę Tarkana, sporo jest tam wyjaśnione

 

tak na szybko zauważyłem tylko że w sklepiku nie ma nic podpisanego "działa z iPodem 4G", stąd moje pytanie...


w szczególności nawet link http://www.tarkan.info/20121226/tutorials/ipod-and-sdhc-sdxc-cards potwierdza że "wszystkie jego wspierane iPody" to 5G i nowsze...


... a szkoda, bo wstępnie zależało mi akruat na 4G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, ipod 4g ma taki dysk? O_o to chyba już mam taki adapter bo do laptopa potrzebowałem, muszę sprawdzić w szufladzie :D

 

... chyba że kształtem nie będzie pasował (ten który mam ponoć ma kartę montowaną "do góry nogami")


zdaje się ten po lewej mam, to chyba taki?

 

adapters.jpeg

 

http://www.daniel-boehmer.de/thinkpad-cf/


[dopisek] jednak nie taki... wezmę sobie tego z allegro na zaś, thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego specjalnego powodu, po prostu ostatnio lepszej oferty nie widziałem (140zł), dobrze gra z KPP i ma monochromatyczny wyświetlacz (tylko nie wiedziałem że podświetlenie tak wali w nocy po oczach, nie ma regulacji)


oczywiście bateria w najlepszym przypadku "wykazuje pewne anomalie" ;) a dysku jeszcze nie sprawdzałem, ale działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem tak zajęty słuchaniem do późna w nocy że już mi się nawet nie chciało instalować RB :D


... ale jak najbardziej mam w planach RB, w skali czasu nie chce mi się bawić z iTunes...


[update] jest już RB, pierwsze co to przeskanował dysk, wykrył pliki jeszcze z iTunes, odtworzył jeden po czym się zawiesił i wszystko co mogę zrobić to oglądać menu, nie mogę dostać się do bazy utworów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/adapter-karta-cf-ii-sd-sdhc-sdxc-extreme-gb-i5015723150.html

 

http://allegro.pl/adapter-zif-ce-dysk-1-8-do-cf-ipod-dell-d420-d430-i5015723316.html

 

ten adapter zakupił

 

 

Adaptery mu przyszły, pozostało na kartę czekać. Jak wszystko razem zadziała, to mamy sprawnego SD moda w cenie 160 zł za 128 GB :)

Ciekawe czy to zadziałało z tym niebieskim adapterem. Ja się przymierzam do niego, żeby na aliexpress zakupić. Z opisu wynika, że wspiera udma i działa jako cf typ II. Problem tylko może być z grubością adaptera i tym, że niektóre tańsze adaptery obciążają taśmę dysku. Przynajmniej według Tarkana. Tylko, że on promuje swój adapter i nic poza tym nie poleca za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie mi proszę listę kart CF do iPoda .32 GB. W jednym mam teraz x233 Pretec ale te są drogie. Myślę nad CF Modem iModa. Tak,tak, nie pozbywamy się iPoda, przynajmniej iMod 5G będzie u mnie... ;)

Ktoś tu pisze o ADATA..

 

Jaki byłby koszt tego moda SD-CF z kartą 64 GB, zakładając zakup przejściówki u Tarkana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ADATA x533 sprzedałem i nadal śmiga bez problemu gdzie kingston 64 x233 się krzaczył.

Preteca odradzam bywały problemy. Kingstone na CFki ma fajną gware na inne pamięci przenośne już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baj de łej, linkowałem z allegro ofertę (godzinka do końca): http://allegro.pl/show_item.php?item=5019723838

Spytałem gościa jakiego ma moda. Odesłał zdjęcia i dopisał, że adapter do SD koniecznie niebieski, nie czerwony. A karty sandiskowe taki mod ma łykać bezproblemowo.

4957373333.jpg

adaptercfzif 1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baj de łej, linkowałem z allegro ofertę (godzinka do końca): http://allegro.pl/show_item.php?item=5019723838

 

Spytałem gościa jakiego ma moda. Odesłał zdjęcia i dopisał, że adapter do SD koniecznie niebieski, nie czerwony. A karty sandiskowe taki mod ma łykać bezproblemowo.

Ha, to jest właśnie ten gostek, który brał ode mnie kartę CF :) Kiedyś kupiłem od niego ipoda video 5.5G 80GB w bardzo ładnym stanie i za przyzwoite pieniążki, wyszło chyba 280 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności