Skocz do zawartości

Napisy Do Filmu


Mundek38

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jakiej marki masz odtwarzacz kina domowego, ale generalnie musiałbyś napisy przekonwertować do .srt - programem o takiej samej nazwie jak rozszerzenie. musisz się jeszcze zorientować czy twój odtwarzacz ma w ogóle możliwość odtwarzania takich plików czy może soft lub kodeki musisz dograć. ale to już nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedx dla max4456 - konwersję napisów do .srt programem SubRip, a mój otwarzacz to JVC -zestaw kina domowego TH-S55; jeżeli mas coś do dodania to b.proszę - dziekuje za zainteresowanie się moim tematem.

ok, ale jaki masz model odtwarzacza? na tabliczce znamionowej powinno być wyszczególnione.

czyli subrip'em sobie robisz, też można, oczywiście.

 

edit: spróbuj może tutaj, skorzystaj z opcji "szukaj" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedx dla max4456 - konwersję napisów do .srt programem SubRip, a mój otwarzacz to JVC -zestaw kina domowego TH-S55; jeżeli mas coś do dodania to b.proszę - dziekuje za zainteresowanie się moim tematem.

ok, ale jaki masz model odtwarzacza? na tabliczce znamionowej powinno być wyszczególnione.

czyli subrip'em sobie robisz, też można, oczywiście.

 

Uzupełniam dane: z tabliczki DVD PLAYER Model No.XV-THS55

z instrukcji obsługi: odczytywane są pliki MP3, WMA, JPEG, MPEG-4: ASF,;.asf, DivX : DIV, div, AVI, .avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jak nagrasz film i plik z napisami do niego w formacie .srt lub .txt, to twój jvc odtwarzacz ich nie odtwarza. czyli musisz albo poszukać w necie soft do swojego odtwarzacza, który po wgraniu umożliwi ci odczyt takich plików (może na oficjalnej stronie jvc nawet), albo zrobić tak jak poleca login55555. albo w sumie może spróbuj nagrać w nero jako vcd (nigdy tego nie robiłem, więc nie mam pewności czy tak się da.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jak nagrasz film i plik z napisami do niego w formacie .srt lub .txt, to twój jvc odtwarzacz ich nie odtwarza. czyli musisz albo poszukać w necie soft do swojego odtwarzacza, który po wgraniu umożliwi ci odczyt takich plików (może na oficjalnej stronie jvc nawet), albo zrobić tak jak poleca login55555. albo w sumie może spróbuj nagrać w nero jako vcd (nigdy tego nie robiłem, więc nie mam pewności czy tak się da.)

muszę rozpocząć od poczatku- pytanie dot. wpisania napisów do filmu np. z internetu (na stałe) aby mozna by ten film z napisami zapisać na płycie DVD+Rw 4,7 GB i odtwarzać na odtwarzaczu kina domowego a nie tylko na komputerze. Ten problem mama do rozwiązania-propramy, które mi podpowiadano nie dają efektu końcowego- może możesz mi pomóc, bo jest to dla mnie pierwsza próba w tej kwestii-może się uda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę znaleźć za bardzo nic o odtwarzaczu jvc xv-ths55. jeśli już, to pokazuje się całe kino domowe.

tak jak pisałem - jeśli ci czyta filmy avi, mpg czy inne, ale nie czyta napisów w żadnym formacie, to musisz znaleźć w necie ulepszony soft do swojego odtwarzacza i go wgrać. albo inaczej i spróbuj może w nero czy jakimś innym programie zgrać do vcd albo svcd.

 

o resztę popytaj tu - http://www.videoaudio.pl/forum/

http://forum.divx.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W jaki sposób umieścić napisy do filmu na stałe, aby mozna bylo zapisać całość na DVD i odtwarzać na odtwarzaczu kina domowego? Czy jetAudio dokonuje knwersji napisow, o ktore pytam?

 

ten program zrobi to: Vso Convertxtodvd 2.0.15.136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

siemka

ludzie mam rewelacyjna wiadomosc dla posiadaczy pmp120.

 

Wlasnie dostalem w swoje rece ten rewelacyjny odtwarzacz i gdzies wyczytalem w necie nei wiem czy czasem gdzies nie na tym foum ze podobno czyta napisy do filmów w formacie SMI.

 

Szok wgralem film do Iriverka, do tego samego katalogu wgralem napisy w formacie SMI, oczywiscie napisy i film musza miec identyczna nazwe i odpalilem film, automatycznie załączyły sie napisy, czcionka rewelacja, wyrazna, poprostu szok, nie trzeba juz laczyc filmu z napisami bo czyta z osobnego pliku.

 

Gdzies tez czytalo ze mozna ustawic 2 polozenia napiso, tego jeszcze nie wyczailem ale dla chcacego nic trudnego.

 

Aha napisy idzie przekonwertowac na format SMI zwykłym playerem SubEdit, poprostu odpalamy napisy a potem a potem wchodzimy w PLIK, EXPORT i zapisujemy jako SAMI (SMI) i wszystko smiga

rewela

 

pozdro

 

aha mam oprogramowanie najnowsze 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek38-> skoro w specyfikacji podają, że odtwarza divx-y, to powinno czytać płytkę nagraną jako dane i tam wrzucasz film + napisy w formacie .txt(lub .srt) o takiej samej nazwie co film- wtedy wchodzi 6sztuk.

 

Znajomym którym nie odtwarza divx-ów konwertuję przy pomocy WinAVI VideoConverter +ffdshow(który dokleja napisy) i wtedy wchodzą 3 filmy po700mb na 1 płytkę Dvd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zly temat

 

temat jest napisy do filmu wiec jaknajbardziej na miejscu

nazwa tematu jak najbardziej - ok ale przeczytaj sobie treść postów w tym temacie to zrozumiesz że troszke nie na miejscu :)

 

Myślę, że jest wszystko na miejscu - tylko trzeba trzymać sie tematu, ktory brzmi :jak wpisać na stałe do filmu napisy w jęz.polskim, żeby mozna ten film z napisami odwarzać na odtwarzaczu kina domowego i ogladaćw telewizorze- oto jest cała kwestia, ktora mnie męczy, bo nie mogę, wg wskazań różnych mądrych ludzi, doprowadzić do końca (efektu końcowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wklejenie napisow do filmu zeby ci stacjonarka czytala to wyglada to tak:

 

Po pierwsze skoro masz dvd stacjonarne, ktore czyta divx to i czyta napisy, najlepszym rozwiazaniem w takim wypadku jest zapisanie napisow jako nie TXT tylko SRT co rowniez zrobisz w playerku SubEdit, do jednego folderu wrzuc film i te napisy w formacie SRT, oczywiscie film musi miec taka sama nazwe co napisy. Jeszcze sie niespotkalem zeby jakis stacjonarny odtwarzacz dvd nie odczytal napisow zapisanych w tym formacie, mi np w innych formatach stacjonarka nie czyta a jak zaczalem konwertowac SubEdit na SRT to czyta kazde napisy.

 

Po drugie jezeli juz chodzi ci o kwestie wklejania napisow do filmu to wg mnie najlepszy program to Vitrual Dub.

Musisz mniec ten program najlepiej wersja VirtualDub-1.6.11 i taki malutki dodatek textsub218.

 

Programy te pobierzesz tu:

VitrualDub i textSub : http://www.tvshows.yoyo.pl/download/virtualdub.rar

 

Wlaczysz VitrualDub, wchodzisz w FILE, nastepnie OPEN VIDEO FILE i dodajesz film ktory chcesz polaczyc z napisami.

 

Następnie Video, Filters, teraz wciskasz Add i wybierasz z listy program textSub, potem otwierasz napisy do tego filmu najlepiej zeby byly tak samo nazwane jak film, teraz wejdz sobie w STYLES a tam w FONT i ustaw wielkosc napisow np na 26, potem na dole APPLY i zatwierdzasz OK oraz reszte tez OK.

 

Teraz wchodzisz w VIDEO, COMPRESSION i wybierasz jakim kodekiem chcesz skonwertowac, najlepiej Xvid albo Divx5. Na koneic wchodzisz w VIDEO i zaznaczasz FULL PROCESSING MODE.

 

Na koneic wchodzisz w FILE, SAVE AS AVI i nadajesz nazwe filmowi oraz wskazujesz miejsce gdzie go zapisac.

 

To by bylo na tyle, moze wydaje sie trudne ale zobaczysz po pierwszym razie zaczaisz i nastepnie bedziesz to robil juz odruchowo w 2 minuty.

 

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności