Skocz do zawartości

Wieża - pok.15 m2 ( cena ok. 2 tys. zł.)


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum - witam wszystkich serdecznie!

 

Mam pytanie/prośbę do użytkowników,aby polecili mi jakiegoś "gotowca" do pokoju o wymiarach 15m2. Wstęny budżet to ok.2tys.zł. Słucham gitarowego grania, głównie klasycznego rocka. Jakiś czas temu bardzo zainteresował mnie ten Philips:

 

http://pulse.philips.com/blog/2010/06/09/philips-continues-its-heritage-audio/

 

Może ktoś posiada ten model? jakieś opinie?

 

Ewentualnie jakieś inne typy....

 

Za każdą rzeczową radę, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niedawno podobny dylemat - trochę większy pokój, ale podobny budżet i muzyka.

 

Po przejrzeniu wielu for i recenzji wybrałem Denona D-M38 i powiem szczerze, że jak na razie spełnia moje oczekiwania w 100%, a może i nawet więcej.

 

Brzmi świetnie, bardzo czysto, oczywiście to subietktywna opinia, ale gitary brzmią tak jak zawsze chciałem żeby brzmiały - mają jakąś taką lekko mid-basową podbudowę, która dodaje im wykopu w rockowym graniu. Śpiew czasami brzmi tak, jakby wokalista stał 2-3 metry od Ciebie, świetne wrażenie. Z wad to mogę powiedzieć, że może to nie być najlepszy wybór do każdego rodzaju muzyki - basu czasami minimalnie brakuje, ale to tylko w gatunkach na nim głównie bazujących - jak hip hop - do rocka i metalu powinno być w sam raz, jazz także brzmi fenomenalnie. Kolejną wadą dosyć znaną jest stopniowanie głośności - trochę zbyt duże skoki są - tak, że np. na wieczorne słuchanie poziom 10 jest trochę za niski, a 11 trochę za wysoki (mieszkam w bloku) ;) No i podobno są jakieś lekkie szumy gdy podkręci się equalizer (szczególnie na słuchawkach), ale tego nie stwierdziłem, bo nie jestem aż takim detalistą i dopóki nie zauważę to tematu dla mnie nie ma :)

 

Sprzęt jako taki zaskakuje (małymi) gabarytami, ale nie sugeruj się tym, bo o ile nie jesteś maniakiem burzenia murów, to ta wieżyczka potrafi grzmotnąć potężnie - ja słucham w pułapie 9-15 skali potencjometru (max chyba 40), w sklepie sprawdzałem przy 20 było już naprawdę głośno.

 

Z innych sprzętów polecnane są Yamahy Pianocraft, ale z racji tego, że słuchałem tylko przez chwilę w sklepie, to nie będę się wypowiadał.

 

Ja bym na Twoim miejscu udał się do jakiegoś większego sklepu, Saturna, Euro, czy Media Markt i tam osłuchał kilka z nich. Dodam, że moją nabyłem w Saturnie - szedłem tylko przetestować opcje a na miejscu lekko zdziwiony zobaczyłem, że mają tę wieżę za 1399 zł, gdzie w sklepach internetowych jest od 1329 w górę, przy czym większość nie ma jej na stanie i trzeba czekać kilka dni.

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rzeczową odpowiedź. Ostatnio słuchałem kilku m-wież w dużym sklepie, niestety nie było wśród nich modelu który wymieniłeś. Poszukam i sprawdzę. Zależy mi na opinii z odsłuchu w warunkach domowych, bo w sklepie, z wiadomych względów wrażenia są różne. Tymczasem, jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności