Skocz do zawartości

SE215 vs Mee CC51 ceramic


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakiś Admin lub Modderator przeniesie ten wątek do działu z recenzjami słuchawek, żeby tu nie "zaginął". ;)

 

A co do samego porównanie, to bardzo fajnie się czyta :) i oceny w skali od 1 do 5 też pomagają się zorientować jaki poziom reprezentuje dana para słuchawek.

 

dzięki, przeniesione

Edytowane przez kurop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie powyciągana średnia z brzmienia ogólnego. Niby remis a poszczególne oceny składowe inne. Czepialstwo wiem, ale warto to poprawić. Warto tutaj napisać, że model MEE posiada przetwornik dynamiczny o wielkości 6mm. Jest to prawdziwy maluszek. Kolejna rzecz, różnica w cenie. Mee można wyrwać za około 210 zł gdy Shure kosztują ponad 300 zł. Jakby nie patrzeć to 100 zł różnicy. Co do reszty bez zastrzeżeń.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra 4.25/3.25

Shure wiadomo nie podbijesz equalizerem nie posłuchasz za dużo góry. Podbić możesz, roll off zostanie. Talerzy brak ale ogólnie góra nie tragiczna, po raz kolejny powtórzę że dla mnie lepsza niż w IE8.

 

Chciałem tylko dodać, że chyba powinno być na odwrót - SE215 3.25, MEE CC51 4.25 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

oczywiście pomyliłem się, już poprawiłem

 

w ocenie ogólnej nie zliczam składowym tylko podaje ocenę wg mojej w miarę obiektywnej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Marcin, powiedz ty mi co ja mam zrobić. Tak zachwaliłeś te CC51, że nie wiem co brać, czy Audeo 112 czy CC51. Będę musiał o nich jeszcze poczytać.

Edytowane przez duran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

CC51 zagrają z wszystkiego ale do SE215 polecam chłodniejsze i jaśniejsze źródła.

 

Co do Audeo to na pewno technicznie wypadną lepiej niż CC51, będą bardziej szczegółowe, bardziej precyzyjne, wygodniejsze, scena też będzie w nich większa, ale będzie mniej dolnych partii, mniej funu. Ogólnie to zupełnie inny rodzaj słuchawek, ciężko je do siebie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że Phonaki grają bardziej górą i środkiem a bass to dodatek? Filtry tutaj nic nie pomagają? CC51 strasznie są podobne do Adiemów. Kurcze, szkoda, że nie znam nikogo z okolicy, kto by je posiadał. Z chęcią bym je przesłuchał. Zresztą to samo tyczy się Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

niestety M2 są mi całkiem obce.

 

A CC51 Filipa (Filaudio) spodobały mi sie na tyle że dzisiaj sobie je kupiłem w wersji z mikrofonem więc i pogadam sobie przez nie.

 

Mój nowy set outdoorowy:

 

ciepło na dworze/sport = CC51+SGS2

zimno na dworze/dom = Nocs NS300+SGS2 + opcjonalnie Maya U5

 

obydwa wg mnie wyborne patrząc na cenę słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niech się Sheep wypowiada, ja nie znam na tyle AKG ale słuchałem ich pare razy i generalnie wkurzało mnie w nich brak niskiego basu i natarczywa górna średnica/niska góra, była metaliczna i wręcz nieznośna.

 

Mam teraz nowe CC51p niewygrzane i słucham na innych tipsach i one jednak są troche cieplejsze niż je opisałem. Kwestia tipsów. Na stockowych są czystsze, bardziej neutralne, teraz założyłem bi-flange z m9 i skrajne pasma się bardziej narzucają ale nie są przesadzone. Generalnie miodzio, dawno juz nie wkręciłem się tak w żadne IEM'y jak w CC51, Shurki zresztą też.

 

Generalnie co pare tygodni zmieniam słuchawki na następne "bo coś" a te są w 100% wystarczające. Jak ktoś ma zamiar słuchać z SGS2 to gorąco polecam to połączenie, świetna synergia.

 

 

Również czekam na opinie MrSheep'a. Podejrzewam że będzie zadowolony. Póki co słuchałem ich ja, Pasiasty i RaSta. Wszystkim się podobają. Krz z kolei stwierdził że mu nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności