Skocz do zawartości

Plecak na codzień


microb1987

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi wymienić mojego wysłużonego Campusa, w związku z czym poszukuję plecaka do codziennego użytku, noszone w nim będzie wszystko, od ciuchów, butelek z piwem, sprzętu audio po konserwy rybne.

Wymóg musi być w miarę pakowny, ale na tyle zgrabny by mógł służyć jako bagaż podręczny do samolotu (55 x 40 x 20cm w Ryanair), a musowo kieszeń na laptopa.

 

W oko wpadły mi:

- The North Face Borealis

- JANSPORT Revolt

 

Jakieś doświadczenia z tymi pleckami lub samymi firmami?? Może warto zainteresować się czymś innym?

 

Aha chciałbym zmieścić się w 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja mam podstawowego Targusa o takiego http://allegro.pl/business-plecak-do-notebook-a-targus-bacpac-15-4-i1765809384.html (już drugiego, pierwszy mi ukradli) i jest ekstra. Skromnie wygląda, dobrze wykonany, kieszeń na laptopa (15,6 wchodzi bez problemu) wyjmowana. IMHO bardzo fajny plecak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jakby to ten tego powiedzieć, design trochę nie ten, aczkolwiek może być całkiem ciekawy ;) .

 

W moim przypadku możliwość pomieszczenia laptopa to dodatek, nie ma być to plecak stricte biznesowy.

Edytowane przez microb1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam North face model Quasar - ten Borealis ma chyba taką samą tą przednią kieszeń. Plecak generalnie sobie chwalę bardzo ale ta przednia kieszeń jest średnio wygodna. Niby ma tyle schowków a żeby cokolwiek znaleźć trzeba całą otworzyć. Moja dziewczyna ma plecak firma Pajak czy tam Pająk. Chyba ten model:

 

http://www.pajaksport.pl/Plecak%20Yellowstone_id-133.html

 

I jest właściwie super.

Jakbym miał wybierać z tych 2 co podałeś to brałbym north face;)

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że też byłem nastawiony na north face, ale wczoraj oba miałem równocześnie w łapach i jansport zrobił lepsze wrażenie, dużo lepsze szelki i same plecy, w środku bardzo podobne.

Ten pajak bardzo sympatyczny, jak u niego z pakownością?? Mieści laptopa 15,4" bez problemu??

 

Firma Deuter, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie??

Drogie to, ale plecak futura 28 jest genialny :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Pajak jest sporo pojemniejszy od mojego North Face - myślę że wejdą tam spoko 2 laptopy 15,6":P Właściwie to nie wiem który bym wybrał NF czy tego Pajaka. Ten Deuter też wygląda fajnie tylko ta rurka do picia to jakiś chyba pic na wodę i generalnie taki mocno rzucający się w oczy;) To do siebie mają takie plecaki jak ten Deuter czy North Face, że chyba są dość często kradzione:P

 

Co do tego Pajaka jeszcze - on mi się tak podoba bo jest właśnie taki bardzo pojemny a tego po nim nie widać - ma jakąś taką inną budowę że chyba ten dół jest lekko szerszy od góry a nie jak NF (taki kształt trochę wielkiego batona/tampona). Poza tym ma fajnie wykończone elementy - spód jest tak solidniej podgumowany niż w moim NF (tylko taki grubszy materiał). Ma fajne kolory mimo że w necie tego u mnie tak nie widać. W środku dużej kieszeni ma jeszcze taką saszetkę zapinaną przy górze. No po prosty bardzo fajny plecak.

 

Najlepiej by było jakbyś miał możliwość obmacać sobie te nosidła;)

 

aaa no i mojej dziewczynie udało się go kupić za jakieś mniej niż pół ceny bo była jakaś taka promocja że w sklepie on był przeceniony z bodajrze 389zł na 169zł albo jeszcze mniej. Pewnie mało się ich sprzedaje to promocje są dość często:P

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam model Revolt, ale poprzedni - nie wiem czy są takie same, ale na pewno bardzo podobne. Mam laptopa 13' i wchodzi bez problemu, ale nie jest luźno. 15 też na pewno wejdzie i laptopa będzie dobrze zabezpieczony. Oprócz laptopa wejdzie jeszcze sporo rzeczy - nie jest jakoś może bardzo pakowany, ale do codziennego użytku jak najbardziej. Mi już służy 3 lata i nie widać na nim śladów zniszczenia, a nie oszczędzałem go. Jedynie troche szwy na szelkach się przetarły i poszedł na gwarancje. W obecnym modelu już są inaczej szwy zrobione. Ogólnie jakość materiałów jest bardzo dobra i śmiało mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest test tego pajaka:

 

http://ngt.pl/234,pajak-yellowstone.html

 

Piszą tam, że to plecak wygodny dla wysokich osób - ja mam 185cm, ktoś tam miał 190cm i też sobie bardzo chwalił ale już jakaś niższa dziewczyna nie bardzo.

 

Szczerze jakbym miał teraz wybierać to chyba brałbym tego Deutera z tych co podałeś;) No oczywiście jak Ci nie szkoda kasy:P Tylko że to raczej plecak taki sportowy - ja tam swojego używam do jazdy na rowerze i na co dzień do noszenia rzeczy na uczelnię. Jak miałbym brać coś "do samolotu" to brałbym tego NF.

 

Ewentualnie jest jeszcze NF Surge.

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teścik pajak już czytałem ;) .

NF Borealisa chyba sobie odpuszczę, on ma dość mocno przylegający tył do pleców, co równa się wiecznie spocone plecy.

Nie wiem jak pajak by się spisał przy moim wzroście bo wieżowcem to ja nie jestem (180cm).

 

@Jini pozytywnie się wypowiada o jansporcie, a nie powiem na żywo zrobił na mnie wrażenie, zwłaszcza system wentylacji pleców, co jest ważne.

A Deuter... zakochałem się :P .

 

Najgorsze, że pajaka i deutera nie mam gdzie obadać ;/ .

 

Do samolotu NF... hmmm to dla mnie istotna sprawa, ze względu na wykonywany zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s4.thisnext.com/media/largest_dimension/6AC8874F.jpg mam taki niby ma kieszeń na lapka i szpanerskie szelki lecz jego wygoda jest taka sobie no chyba że tam wrzucisz 15, 20kg wtedy czuć te szpanerskie szelki

natomiast w pracy razem ze służbowym laptopem mam takiego targusa z początku topicu i jest wygodniejszy jak dla mnie wykonanie jego jak i jansporta jest dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę pochwalić plecakiem Berhaus cubic 20. Ma dożywotnią gwarancję i jest bardzo wytrzymały. Oddaję go teraz, po 5 latach na wymianę suwaków. Ma taki kształt, że wygodnie trzyma się w nim dokumenty A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 lata uzytkowalem plecak semi line, szwy trzymaja, zamki tez ok, ale mam zly nawyk noszenia na 1 ramieniu (przewaznie w plecaku przewala sie pustka i drobiazgi) i jedna szelka sie strasznie przetarla, gabka w srodku przestala istniec i zostal sam zewnetrzny material, wiec od jakiegos czasu rozgladam sie za czyms nowym na miasto tylko i wylacznie, ok 30l, laptopa nie posiadam wiec ryba czy ma kieszen czy nie (moze in the future... )

 

z jansporta wlasnie pasowalby mi revolt,

 

z NF alborz o taki (ten niebieski jest okropny) albo surge (tu cena nie ta...)

 

ten deuter futura 28 tez ladny, ale cena.. jednak chcialbym sie zmiescic w granicach 250

 

jakies inne pomysly? opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba padnie na revolt od jansport... wygrał w bezpośrednim porównaniu z borealisem od nf.

Deuter mnie kusi, ale chwilowo muszę przystopować z wydatkami.

Dam znać, jak się użytkuje, mam nadzieję, że się nie zawiodę ;) .

 

yeah, jak kupisz to powiedz jak wrazenia (choc pewnie i tak sie przejde do jansporta jak bede w wawie), ale na razie u mnie TNF alborz przoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notebook przetrwa upadek w takim Targusie 600?

Kumplowi przetrwał upadek z kanapy i to w samym pokrowcu nie włożonym do plecaka. Także chyba źle nie jest. Ja osobiście nie testowałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolt na pokładzie. Lenovo R61 15,4" wchodzi bez problemu (kto zna wie co to za kobyła ;) ), a jeszcze sporo miejsca na resztę gratów... jednak żadna 17"tka tu nie wejdzie.

Jednego czego mi brakuje to zapinanego na zamek wewnętrznego przybornika na drobiazgi.

Dzisiaj przyjdzie mu pomieścić sprzęt na base, w tym płetwy... zobaczymy, czy podoła ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolt na pokładzie. Lenovo R61 15,4" wchodzi bez problemu (kto zna wie co to za kobyła ;) ), a jeszcze sporo miejsca na resztę gratów... jednak żadna 17"tka tu nie wejdzie.

Jednego czego mi brakuje to zapinanego na zamek wewnętrznego przybornika na drobiazgi.

Dzisiaj przyjdzie mu pomieścić sprzęt na base, w tym płetwy... zobaczymy, czy podoła ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jansport przeszedł chrzest bojowy, czyt. przetrwał pierwszy melnaż :P . Flaszek wchodzi do niego co niemiara, szelki są dość szerokie co skutecznie redukuje odczuwalny ciężar pakunku.

Jedna uwaga, same szelki mają dość szeroki rozstaw i nie polecam plecaka dla ludzi "węższych" w barach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności