Skocz do zawartości

Clip+/Clip Zip czy Nationite N2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu posprzedawałem moje iPody i inne playery bo uznałem, że poza domem i tak muzyki nie słucham. Teraz jednak trochę się zmieniło więc potrzebuję jakiegoś przenośnego grajka. Dosłownie dziś chciałem jechać po clipa+ (bo mały i tani, z Zipa zrezygnowałem bo nie wiadomo jak będzie z dostępnością i ceną - 150zł jest raczej nierealne) ale przypadkiem natknąłem się na tego Nationite. Kosztuje wprawdzie 2x więcej niż clip+ (pewnie Clip Zip będzie kosztował podobnie), ale playera nie kupuje się codziennie więc byłbym w stanie trochę dołożyć gdyby naprawdę było warto. Słucham głównie klasycznego rocka i ciężkiego metalu (black, death, progresywny), czasami trochę elektroniki (Prodigy) abo industralu (NIN), słuchawki to ww. cal! (do domu) i soundmagic PL11 (wyjściowo). Muzykę mam głównie w formatach bezstratnych, ale jakieś mp3 też się trafią (a tu z Nationite może być problem bo podobno wyciąga wszelkie niedoskonałości)... Ludzie narzekają trochę na niski poziom głośności w clipie ale może to nie będzie aż taka przeszkoda...

Teraz trochę o preferencjach dźwiękowych: lubię wyrazisty bas, ale raczej niski i kontrolowany, dominujący ale niezalewający reszty pasma. Gitary muszą mięsiście rzęzić ;) . Perkusja też musi być wyraźnie zarysowana, brzęk talerzy to jest to!

W sumie to, co zaoszczędziłbym na Clipie+ mógłbym przeznaczyć na SuperLuxy HD681, ale to chyba Nationite będzie się lepiej z nimi zgrywał i przede wszystkim wydajniej je napędzał... Ot, takie moje dywagacje ;)

Proszę o pomoc w wyborze, w sumie pytanie brzmi: czy warto dopłacać do N2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem mojego Fuze na rzecz N2. ludzie mówią, że warto. czy tak jest, okaże się najpóźniej jutro, bo player już do mnie jedzie.

 

jedyne, na co narzekają użytkownicy N2, to obsługa i wyświetlacz, który ponoć poza warunkami domowymi jest nie do użytku (piszę to, co przeczytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zapytam inaczej: czy warto dokładać tę drugą stówę do N2 (clip+ - 100zł, N2 - 200zł)?

i jeszcze jedno: może mi ktoś krótko porównać brzmienie ipoda video a clipa+ i N2? ipod z cal! miał dla mnie za mało basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności