Skocz do zawartości

audio do pokoju 20m2


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :)

Przyszedł czas by zmienić stare i nienajlepsze audio domowej roboty na coś lepszego. Do dyspozycji mam ok 1000zł. Muzyki słucham głownie z komputera ale nie ukrywam że zwykły odtwarzacz cd/mp3 też by się przydał. Dlatego zastanwiam się nad miniwieżą lub jakimś uzywanym zestawem wzmacniacz plus monitorki. Póki co wpadły mi w oko dwa zestawy:

-diora

-m-audio

 

 

Oba mi się podobają jednak mają wady. Diora ma przyzwoitą moc powinna wystarczyć na pokój 20m2, ale ponoć brak jej basu, a słucham głównie muzyki typu trance więc jest to spora wada. Z kolei M-audio ma subwoofer ale boje się że nie starczy mu mocy żeby grać w takiej wielkości pokoju. Jestem praktycznie laikiem jeżeli chodzi o sprzęt audio więc proszę o pomoc w dokonaniu wyboru między tymi dwoma zestawami lub o jakieś inne ciekawe propozycje. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozejrzyj się za modelami Yamahy. Nowe serie Pianocrafta są też w wersji micro.

np. http://allegro.pl/najtaniej-wieza-yamaha-piano-craft-e330-24h-i1797699710.html

Polecam poczytać o Pianocraftach ;)

Edytowane przez axis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej zrezygnował z mini wieży.

kupił normalny wzmacniacz, polecam Denona jakiegoś starszego, dobry stosunek cena do jakości.

o kolumnach nie wiele powiem, polecam jakieś zagraniczne używki np. qadrala

subów nie polecam mulą dźwięk masakryczne w większości przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Altusy robią wg opinii bardzo wielu zaznajomionych z tematem jedynie "dużo hałasu". Ja bym się obejrzał raczej za czymś innym.

Pianocraft fajny sprzęt, ale do muzyki trance... No nie wiem, ja jakoś tego nie widzę zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie Altusy wyglądają jak kolumny typowo na imprezę a nie do codziennego użytku. Przeczesałem allegro i wpadły mi w oko 4 zestawy kolumn :

- Quadral

- Magnat

- Tannoy

- Heco

Tylko teraz pytanie które lepiej zagrają i jakiego wzmaka do tego ;)

Edytowane przez asot450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Microlab Solo7c + jakaś dobra karta dźwiękowa do kompa i powinno być ok.

Sam posiadam Solo7c i kartę Audiotrak Prodigy HD2 w pokoju nieco większym niż twój i jest jak dla mnie bardzo dobrze. Teraz planuję jeszcze wymianę op-ampów i będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qadrali trzeba szukać w modeli ze średniej półki bo są też marketowe i te nie grają za dobrze.

łatwo rozpoznać wysoki model kolumn głośniki-wysokie tonony na wstegach (tak to się chyba piszę)

góra jest wtedy bardzo przyjemna.

ja polecam poczekać i kupić z wysokiej półki nie koniecznie znanego w Polsce;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym szukał głośników za jakieś 600zł to wolałbym je dać do zrobienia albo kupić jakąś okazję używaną. Mój kolega ma firmę robiącą głośniki - nie wiem w jakich cenach ale robi fajne projekty i na pewno zagra to lepiej niż jakaś tania lipa ze sklepu. Zazwyczaj robi głośniki do klubów ale może prywatnie też to możesz spytać jakbyś chciał;)

 

http://tnaaudiodesign.blogspot.com/

 

Ewentualnie może jak jakiś mały zestaw to Onkyo CS-545 zagrałoby nieźle... bo Altusów 110 to tak jak koledzy pisali - robią tylko hałas.

Edytowane przez edi7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w polsce firma bodajże tempest labolatory nie jest znana.

była aukcja kiedyś na allegro i poszły za 350 zł a na ebay to 400 ale euro trzeba dać.

słuchałem ich niestety cicho ale niesamowite wrażenie na mnie zrobiły.

scena bardzo była zróżnicowana po prostu nie chciało się tego sprzętu wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc trochę się zmieniło, między innymi trochę skurczył się budżet i biorę miniwieżę m-audio, bo nie bardzo mam czas na szukanie wzmaka i kolumn. Jakby ktoś był ciekaw jak gra niech pisze na priv. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności