Skocz do zawartości

Nowy Firmaware Dla Ifp


Rekomendowane odpowiedzi

Fakt jest... pozowle sobie przytoczyc liste poprawek:

1. Couldn't select the first file of VOICE or TUNER folder

2. Recorded file caused errors (Strange folder is created or recorded file is corrupted.)

3. Doesn't sound with Metal EQ and Xtreme EQ.

4. Displayed broken images on the menu.

5. Displays "+" even the folder has no subfolders.

 

Szczegolnie interesujacy jest pkt 4. ... w zasadzie za wyjatkiem 5 nie mialem wymienionych problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

by uaktualnic firmware dla odtwarzacza z firmware typu UMS, skopiuj odpowiedni dla twojego modelu plik o rozszerzeniu .hex do glownego katalogu odtwarzacza, po czym wejdz do: general/firmware upgrade i wybierz "yes". upewnij sie ze bateria ma wystarczajaco duzo pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

chcialem tylko dodac, ze dzisiaj na www.iriver.com ukazala sie informacja, ze to jest juz oficjalny firmware. nic tylko sciagac i aktualizowac firmware'y w waszych ifp-ach. mnie to jednak nie dotyczy, bo mam imp-a. :)

 

elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

by uaktualnic firmware dla odtwarzacza z firmware typu UMS, skopiuj odpowiedni dla twojego modelu plik o rozszerzeniu .hex do glownego katalogu odtwarzacza, po czym wejdz do: general/firmware upgrade i wybierz "yes". upewnij sie ze bateria ma wystarczajaco duzo pradu.

Wlasnie tak robie *.hex lezy w root, wybieram general, f-u, yes... a pozniej co mam zrobic.. czekac, czy potwierdzic YES naciskajac kursor do dolu, czy dluzej przytrzymujac NAVI ????? HELP !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka ten nie bladzi... geoli wyjasnienia... obecnie jest dostepnyvh (tzn. mozna pobrac) kilka wersji firmware oznaczonego jako 1.0c. Ja osobiście jestem w posiadaniu co najmniej trzech, wszystkie sa do ifp 190TC, ale o dziwo tylkko jedna pasuje, bynajmniej nie jest to ta dostepna na miedzynarodowym sajcie :)

Musze przyznac, ze na chwile sie wkurzylem, jak odtwarzacz po upgrade wyrzucil "file error", czy cos podobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo wrzucam do gl katalogu w odtwarzaczu wygenerowany plik .hex bateria wsadzona nowka wybieram opcje generat upgrade przesowam na "YES" i jak klikne to nic sie nie dzieje a na wyswietlaczu nadal jest uprage "yes?" "No?" heh wiec wgralem sofcik 2.01 upgrade bez problemow ! !?! a teraz jak juz mam music menagera i probuje uprage przez ten programik to wyskakuje info "cannot open the firmware file " hmmm dziwne ! !

 

tak jak by byl to soft od np lodowki :):))))) i nie mogl go rozpoznac dodatkowo jak sie generuje hex file to wszystkie poprzednie mialy format mniej wiecej XX1XXXXX.hex a ten ma XX3XXX.hex moze cos tu jest nie tak .. niewiem :) moze kolega ktory wgral ta wersje z jakiegos innego zrodla poda to zrodlo co by wszyscy mogli sie cieszyc nowym sofcikiem ? :)

 

 

 

 

aaaaaaaaaaa wlasnie sie udalo w chwili gdy to pisalem sciagalem jeszcze raz soft do 190 z iriver.com i teraz poszlo <_<))))) ale nie wiem czy pojdzie z ver1.0B do 1.0c ja robilem z 2.01 do 1.0c i dziala :angry:)) :blink:

pozdr!

/me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

XX1XXXXX.hex a ten ma XX3XXX.hex moze cos tu jest nie tak

 

z tego wynika ze poprzedni firmware byl dla odtwarzaczy z serii 1xx (np 180, 195) a ten drugi jest dla serii 3xx (np. 380, 395). odradzam takie eksperymentowanie, poniewaz mozesz uszkodzic swoj odtwarzacz. prosze zawsze uzywac firmware przeznaczonego do konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze zawsze uzywac firmware przeznaczonego do konkretnego modelu.

Hej,

 

Mysle ze kazdy na to uwaza (oby :) )

 

A ja i tak twierdze, ze z wypuszczeniem 1.0c byla jakas "skucha". Jak ktos chce moge mu podeslac dwa

IFP-1XXTC.HEX (nawet pliki generujace *.HEX) - dla 190TC, z tym ze maja one rozne wielkosci

 

2003-06-10 18:19 1 254 912 IFP-1XXTC.HEX

2003-06-10 19:43 1 283 870 iFP190TC-UMS10c.exe

oraz

2003-06-09 11:11 1 281 024 IFP-1XXTC.HEX

2003-06-10 19:43 1 283 870 iFP190TC-UMS10c.exe

Ciekawe, pliki zrodlowe niby tego samego rozmairu, a wyniki rozne :)

 

Wiec jak nawet ktos pobral plik do "swojego" odtwarzacza, to moze sie okazac ze bedzie musial "walczyc" z errorem na wyswietlaczu :)

Powodzenie i udanej bitwy !!!

 

PS. Ten mniejszy jest lepszy ... bo dziala ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ja rownierz sciagnolem plik dla swojego modelu ! a po wygenerowaniu byl jakis shit moze ktos na sajcie irivera sie machnol nie wiem ! wiem ze teraz dziala tylko hmmm w sumie gajne to ums ale ! skoro nie moge zmieniac listy utworow (albo przynajmniej nie wiem jak i nie moge nadawac nazw stacjom radiowym to troche erkhm tak dziwnie mogli by dorzucic opcje co by music menager widzial odtarzacz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj (2003-06-11) na forum iriver international znalazlem cos takiego:

Dear iFP users!!

 

Please read the below instruction very carefully before upgrade from UMS Firmware V1.0b to 1.0c.

You might have the same bugs from V1.0b?fter you upgrade to V1.0c without formatting the player before use.

 

Please back up your data before firmware upgrade and format the player after firmware upgrade.

Below instruction is the recommended way.

 

< Instruction >

1. Please download the right firmware again from DOWNLOAD section.

2. Back up your data.

3. Format with "FAT" as the file system and "Quick Format".

4. Copy the firmware file (xxxxxx.hex) to the root folder of the Removable disk (your iFP player) on your PC.

5. After firmware upgrade, format with "FAT" as the file system and "Quick Format".

z pierwszego punktu tej wypowiedzi wynika, ze ten sam firmware zamieszczony wczesniej musial byc jakis wadliwy i dopiero teraz jest poprawiona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dzieki Mum1n, pozwole sobie przetlumaczyc Twoj post, dla tych co nie znaja angielskiego:

 

Drodzy użytkownicy iFP!!

 

Prosze bardzo uwaznie przeczytac ponizsza instrukcje przed uaktualnieniem firmware UMS z wersji V1.0b do 1.0c.

Moga wystapic pewne bledy przy aktualizacji z wersji V1.0b, jesli aktualizacja do V1.0c nastapi bez uprzedniego sformatowania odtwarzacza.

 

Prosimy wykonac kopie bezpieczenstwa danych zawartych w odtwarzaczu przed uaktualnieniem firmware, po czym sformatowac go, gdy aktualizacja sie zakonczy.

Polecamy ponizszy sposob:

 

< Instrukcja >

1. Prosze sciagnac wlasciwa wersje firmware z dzialu DOWNLOAD.

2. Wykonac kopie bezpieczenstwa danych.

3. Sformatowac odtwarzacz w systemie plikow FAT oraz wykonac "Quick format" (szybkie formatowanie).

4. Skopiowac plik z firmware (xxxxxx.hex) do glownego katalogu odtwarzacza iFP z komputera PC.

5. Po zakonczeniu aktualizacji sformatowac ponownie w systemie plikow "FAT" po czym wykonac "Quick Format" (szybkie formatowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo!

 

nie ma za co... zapomnialem tylko wczesniej napisac, ze to byl post oficjalnie opublikowany przez iriver, ale kazdy kto zagladnal na oryginalny post chyba to zauwazyl. dobrze, ze to przetlumaczyles, bo ja chodziaz rozumiem tekst w oryginale, to wole sie nie podejmowac takich zadan. nie jestem najlepszy z jezykow obcych, niestety. zycze wam wszystkim szczesliwego i dlugiego uzytkowania waszych ifp-ow. elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem upierdliwy, ale nadal śmiem twierdzić, że przez jakiś czas była dostępna wadliwa wersja 1.0c (instrukcja, wedle której postąpiłem, a którą tu przytoczyliście w dwu wersjach językowych - chwała wam za to :) - była dostępna od początku).

 

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, dobrze że nic złego się nie stało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności