Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Czy ktos mnie przyjmie?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Nie bardzo wiedzialem, gdzie ten temat umiescic, ale rozchodzi sie o sluchawki, wiec mysle, ze tu bedzie ok.

 

Postanowilem rozpoczac faze odsluchow i jedyny problem polega na tym, ze nie mam gdzie i czego odsluchac...

Szukam kogos, kto uzyczy sprzetu na terenie Krakowa. Najbardziej zalezy mi na nastepujacych sluchawkach:

 

Sennheiser hd600/650

Beyerdynamic dt 880

Grado 225/325

 

Oczywiscie chetnie poslucham tez innym modeli wartych uwagi w tej klasie cenowej oraz sluchawek, ktore graja podobnie do w/w, a sa np........ drozsze:D

 

Oprocz tego, chcialbym sie dowiedziec, czy ktores z w/w modeli mozna odsluchac w sklepie w Krakowie. Maila do mp3store napisalem i czekam narazie na odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem markety to jest ostatnie miejsce do odsłuchu tej klasy sprzętu którego szukasz..Tam można "odsłuchać" mini -wieżę za 250zł.

Potrzebujesz spokojniejszego miejsca a przede wszystkim możliwości podłączenia sprzętu z którym będą współpracowały słuchawki.

 

Wyjścia masz dwa:

-znaleźć osobę prywatną która posiada przynajmniej jedną parę z poszukiwanych modeli i takiego kontaktu spróbuj poszukać na forum tutaj:

http://www.audiostereo.pl/

-iść do normalnego salonu audio który posiada coś z tego czego szukasz ,może tutaj ?

http://www.studiopro-hifi.pl/sluchawki.html

Ze znalezieniem podobnych miejsc myślę ze nie będziesz miał problemu ,wszak Kraków to nie pustynia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż nic... przynajmniej daje to jakiekolwiek pojęcie o słuchawkach. "Poważne sklepy z miejscami odsłuchowymi" raczej niechętnie pozwalają przypadkowej osobie z ulicy na rozsiadanie się i słuchanie dowolnie wskazanego modelu słuchawek - bo prawdopodobieństwo że taka osoba kupi potem takie słuchawki jest minimalne (to mówię a propo tego, że kiedyś osoby w wieku "pogimnazjalnym a przedstudenckim" skarżyły się, że sklepy nie chcą dać im posłuchać drogich słuchawek, nie wiem w jakim wieku jest bartek618 ale po stylu wypowiedzi zakładam że nawet jeśli nie trafiłem to niewiele się pomyliłem).

 

I żeby nie było - sam kiedyś tam "w wieku studenckim" próbowałem właśnie w krakowie posłuchać tego i owego... i nie udało mi się NIC posłuchać właśnie z powodu o którym mówiłem - może sprawiałem złe wrażenie, a może od razu wiedzieli że i tak nic nie kupię :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzies czytalem, ze sklep hifi reference w Krakowie zostal zlikwidowany.

Porozgladam sie jeszcze za jakims inny sklepem. Jezeli jakis znacie, to podajcie.

Pozdrawiam

 

KHRoN, trafiles. Mam 17 lat. Do tej pory sluchalem raczej tanich modeli w mp3store. Raz wybralem sie do Saturna i spytalem, czy moge odsluchac HD 280, a pani popatrzyla sie na mnie jak na glupka i powiedziala, ze te sluchawki kosztuja przeciez 600zl.

Edytowane przez bartek618
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Mam 17 lat. . Raz wybralem sie do Saturna i spytalem, czy moge odsluchac HD 280, a pani popatrzyla sie na mnie jak na glupka i powiedziala, ze te sluchawki kosztuja przeciez 600zl.

 

I znów masz dwa wyjścia:

-iść z kimś starszym

-mieć gotówkę w ręku.

Trochę żartuję ale faktycznie może z tym być problem bo sprzedawcy już w drzwiach oceniają potencjalnego klienta.Znam to z autopsji gdyż spędziłem na odsłuchach wiele godzin.

Cóż niewiele Ci mogę pomóc mimo że mam HD 600 i HD 650 ale też od Krakowa -ponad 400 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam sie nad czyms takim. Kazdy klient ma prawo zwrocic towar bez podania przyczyny w ciagu 10 dni. Moze w razie braku mozliwosci odsluchu, kupie sluchawki i ostroznie wyprobuje je w domu, by w razie niezadowolenia zwrocic. Sprzedawca nie moze sie nie zgodzic, bo prawo stoi po mojej stronie.

 

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..

 

w przypadku Grado to chyba sensu nie ma po podobno po wygrzaniu grają zupełnie inaczej.

poza tym to trochę mało czasu na przetestowanie słuchawek.

wszystkie słuchawki (nawet hi end) posiadają wady i zalety których nie jest w stanie się wychwycić w 10 dni, takie moje zdanie ;-)

na początku nie będziesz zwracał uwagi na wiele detali potem zaczniesz to jest naturalne, i nikt temu chyba nie zaprzeczy.

Edytowane przez Skubej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami nie mamy jeszcze jak w USA (chyba że już się coś zmieniło to mnie poprawcie) i 10 dni jest tylko przy zakupach na odległość, ale sprzęt można zwrócić jedynie w stanie takim, w jakim go otrzymujemy - nieużywanym. Np. zrywając plombę z opakowania drogich słuchawek jest już po ptakach.

 

A w mediamarkcie/saturnie przy zwrocie z jakiegoś tam powodu nie otrzymujemy gotówki, tylko bon na inny sprzęt dostępny w sklepie... więc koniec końców i tak pieniądze zostają u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kazdy klient ma prawo zwrocic towar bez podania przyczyny w ciagu 10 dni.

 

 

Co o tym myslicie?

 

Myślę że rację mają Skubej i KHRoN .

Tutaj szybki odsłuch raczej nie wchodzi w grę .Trzeba poświęcić trochę czasu na odsłuch bo są tego warte .Nic na chybcika.

Raczej nie wyjmiesz słuchawek bez zostawienia śladu na opakowaniu więc to "prawo klienta" w wielu przypadkach nie znajduje zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, ze 10 dni to malo, a jezeli zdecyduje sie na odsluch u kogos, to nie bede przeciez miesiac tam siedzial. Zreszta mysle, ze zestawiajac ze soba roznie grajace sluchawki, bede umial okreslic, ktore najbardziej mi pasuja.

 

Wiecie z kim z Krakowa, moglbym sie w tej sprawie skontaktowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni to mało na zapoznanie się ze słuchawkami wyciągniętymi prosto z pudełka. Poza tym po naruszeniu oryginalnego opakowania, nie możesz zwrócić słuchawek (czytaj: nie możesz zwrócić używanego sprzętu). Co więcej, 10 dniowy okres zwrotu dotyczy tylko zakupów przez internet (nie kiedy pójdziesz po słuchawki do sklepu a z końcem tygodnia je odniesiesz i powiesz że te już posłuchałeś i chcesz inne, albo zwrot pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podpowie Ci na co zwracać uwagę, w zależności ile jesteś osłuchany z jako takim sprzętem, będziesz słyszał te różnice bardziej bądź mniej.

można spróbować nic to nie kosztuje.

 

główne cechy słuchawek usłyszysz. np które mają mocny bass a które nie,ale każdy czynnik wpływa na ogólna ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos, kto uzyczy sprzetu na terenie Krakowa. Najbardziej zalezy mi na nastepujacych sluchawkach:

 

Sennheiser hd600/650

Beyerdynamic dt 880

Grado 225/325

 

@bartek618 jakby Ci się chciało przejechać do NT to zapraszam, mam HD650, Beyery Dt880, GRADO Rs1 (sr325is mogę pożyczyć od kupla na jeden wieczór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za propozycje. Jak nie uda sie w Krakowie, to chetnie skorzystam z twojej propozycji. Dzieki!

 

Otrzymalem odpowiedz od mp3store w Krakowie. Moge odsluchac u nich HD650. Calkiem mile zaskoczenie, myslalem ze nie poslucham u nich niczego "drozszego". Cos na dobry poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Bylem dzisiaj w Krakowskim mp3store na odsluchu HD 650. Warunki byly jakie byly, ale pan zrobil wszystko, zeby sluchalo sie przyjemniej.

 

Sluchawki byly niewygrzane i szly z iPoda. Mimo to zmiotly moje HD380 pod kazdym wzgledem. Siedzialem tam 2 godziny i nie moglem sie nadziwic. Nie bede nawet opisywal co bylo lepsze, bo bylo doslownie wszystko.

 

Jednak nie zabraklo zlych stron. Po pierwsze zawiodlem sie scena, a moze nie tyle sama scene sluchawek, co moim wyobrazeniem na jej temat. Myslalem, ze sluchawki otwarte tej klasy maja niewyobrazalnie wielka scene i tu troche rozczarowanie. Scena w porownaniu do Hd 380 jest duzo lepsza (malo powiedziane), ale to ta sama scena. Nie doswiadczylem rewolucji.

 

Sluchawki graja zbyt ciemno. Basu jest zbyt duzo, znacznie wiecej niz na hd380, a ipod nie jest cieplym zrodlem. Moze to przez niewygrzanie, mam nadzieje. Najwiekszej rewolucji doswiadczylem w perkusji. Poprostu genialna, szczegolnie talerze i inne cykania, ale czasem byly zbyt ostre. Tez mam nadzieje, ze to kwestia rozgrzania, a moze dlatego, ze w hd380 gory jest malo i nie jestem przyzwyczajony. Oprocz tego brakowalo mi troche "superowosci" w instrumentach detych. Bass byl genialny, perkusja i pianino tez, a instrumenty dete nie zrobily tak duzego wrazenia. Nie wiem, czy to przez sluchawki, czy nagranie. Oprocz tego w piosenkach Ronny-ego Jordan-a brakowalo mi gitary. Bylo jej o dziwo mniej niz na HD 380.

 

Sluchawki moglbym kupic, gdyby nie ilosc basu (genialnego tak w ogole). Ponawiam prosbe o mozliwosc odsluchu ma terenie Krakowa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz naprawdę szeroką scenę i mniej basu to polecam Beyerdynamic dt 880 pro tylko od razu mówię że one grają jaśniej niż wszystkie senki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności