Skocz do zawartości

SoundMagiC PL21 - Problem


Balsam1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku tygodni meczy mnie problem moich sluchawek , mianowicie : jedna sluchawka gra glosniej druga ciszej (prawie wgl jest nieslyszalny dzwiek). W mp3store nie uznaja mi gwarancji bo zgubilem paragon. Ktos wie co moglo sie stac ? Da sie to jakims domowym sposobem naprawic ? Jestem laikiem w tych tematach dlatego prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tego czasem na pierwszy rzut oka nie widać

 

bierzesz nakrętkę metalową z wody rozmownej wlewasz do niej mocno ciepłą wodę(ale bez przesady) i delikatnie dotykasz siateczką, cały syf spłynie a słuchawki będą dobrze grały. Uważaj tylko żeby woda nie dostała się do środka bo możesz uszkodzić swoje PL21.

 

Dziękuję wisisz piwo :)

 

a sprężone powietrze nie usunie lepiącego gluta z uszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

po co masz iść i czekać spróbuj mojego sposobu na 90% pomoże. Jak nie to wtedy pójdziesz.

 

Edit: jeżeli są usyfione woskowiną z uszu to i tak z serwisu wrócą nietknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego czasem na pierwszy rzut oka nie widać

 

bierzesz nakrętkę metalową z wody rozmownej wlewasz do niej mocno ciepłą wodę(ale bez przesady) i delikatnie dotykasz siateczką, cały syf spłynie a słuchawki będą dobrze grały. Uważaj tylko żeby woda nie dostała się do środka bo możesz uszkodzić swoje PL21.

 

Dziękuję wisisz piwo :)

 

a sprężone powietrze nie usunie lepiącego gluta z uszu :)

 

Heh nie wiem czy to dobry pomysl ^^. Moze po prostu sie przejde do mp3store. Sluchawki maja dopiero ok. 5 miesiecy myslisz ze tak szybko by sie to zapchalo ? A z dnia na dzien coraz ciszej graja :(.

Edytowane przez Balsam1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki maja dopiero ok. 5 miesiecy myslisz ze tak szybko by sie to zapchalo ?

Przy odrobinie "szczęścia" można w ten sposób załatwić słuchawki za jednym podejściem.

Zrób co kolega radzi bo bardzo prawdopodobne, że ma rację.

 

Ta , a jak cos sie stanie to odkupujesz ok ? :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Heh nie wiem czy to dobry pomysl ^^. Moze po prostu sie przejde do mp3store. Sluchawki maja dopiero ok. 5 miesiecy myslisz ze tak szybko by sie to zapchalo ? A z dnia na dzien coraz ciszej graja :(.

 

Ludzie zapychają słuchawki w 2 tygodnie zależy kto jak czyści uszy i kto ile produkuje wydzieliny. I tak jak przedmówca napisał można załatwić je nawet jednym strzałem widzę to czasem po testowych słuchawkach, szczególnie że SoundMAGIC'i mają krótką odległość między filtrem z siatki a końcem tipsa.

 

Bez paragonu nic nie zdziałasz w sklepie. Niestety jest on konieczny do realizacji gwarancji a jeżeli masz zasyfiony filtr to tak jak pisałem odeślą je nietknięte.

 

Skąd jesteś może z Wrocławia? Jeżeli przypadkiem tak to moge ci to zrobić jak się boisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem czy to dobry pomysl ^^. Moze po prostu sie przejde do mp3store. Sluchawki maja dopiero ok. 5 miesiecy myslisz ze tak szybko by sie to zapchalo ? A z dnia na dzien coraz ciszej graja :(.

 

Ludzie zapychają słuchawki w 2 tygodnie zależy kto jak czyści uszy i kto ile produkuje wydzieliny. I tak jak przedmówca napisał można załatwić je nawet jednym strzałem widzę to czasem po testowych słuchawkach, szczególnie że SoundMAGIC'i mają krótką odległość między filtrem z siatki a końcem tipsa.

 

Bez paragonu nic nie zdziałasz w sklepie. Niestety jest on konieczny do realizacji gwarancji a jeżeli masz zasyfiony filtr to tak jak pisałem odeślą je nietknięte.

 

Skąd jesteś może z Wrocławia? Jeżeli przypadkiem tak to moge ci to zrobić jak się boisz.

 

Z ww-a ;). Dobra moze jutro sprobuje do tego podejsc.

 

@edit i znow nie zrozumiales ;). Napisalem ze najwyzej zaplace ;}.

Edytowane przez Balsam1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mniej inwazyjnie możesz spróbować patyczek higieniczny nasączony spirytem ale nie wiem czy to będzie tak skuteczne jak ciepła woda.

 

Heh nie wiem czy to dobry pomysl ^^. Moze po prostu sie przejde do mp3store. Sluchawki maja dopiero ok. 5 miesiecy myslisz ze tak szybko by sie to zapchalo ? A z dnia na dzien coraz ciszej graja :(.

 

Ludzie zapychają słuchawki w 2 tygodnie zależy kto jak czyści uszy i kto ile produkuje wydzieliny. I tak jak przedmówca napisał można załatwić je nawet jednym strzałem widzę to czasem po testowych słuchawkach, szczególnie że SoundMAGIC'i mają krótką odległość między filtrem z siatki a końcem tipsa.

 

Bez paragonu nic nie zdziałasz w sklepie. Niestety jest on konieczny do realizacji gwarancji a jeżeli masz zasyfiony filtr to tak jak pisałem odeślą je nietknięte.

 

Skąd jesteś może z Wrocławia? Jeżeli przypadkiem tak to moge ci to zrobić jak się boisz.

 

Z ww-a ;). Dobra moze jutro sprobuje do tego podejsc.

 

@edit i znow nie zrozumiales ;). Napisalem ze najwyzej zaplace ;}.

 

nie wyczyszczą ci słuchawek nawet za kasę ;) zresztą próbować możesz...

 

tak btw pracuje w MP3Store ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ciepła woda dotykasz tylko delikatnie siatki, żeby był minimalny kontakt z wodą. Trzymasz kilka sekund i powinno spłynąć jeżeli jest zatkane. Nie odwracaj słuchawki sitkiem do góry żeby woda sie nie dostała do środka, wytrzyj chusteczką albo ręcznikiem papierowym. Powinno pomóc. Jeżeli nie to masz uwalony kabel innej opcji nie widzę, chociaż jeżeli ona gra tylko cicho i przy poruszaniu kablem nie ma różnicy to na bank masz zatkany filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest :)). Dobra jutro zrobie tak jak mowisz , wielkie dzieki za odp. 3m sie

 

Pozdrawiam.

 

ciepła woda dotykasz tylko delikatnie siatki, żeby był minimalny kontakt z wodą. Trzymasz kilka sekund i powinno spłynąć jeżeli jest zatkane. Nie odwracaj słuchawki sitkiem do góry żeby woda sie nie dostała do środka, wytrzyj chusteczką albo ręcznikiem papierowym. Powinno pomóc. Jeżeli nie to masz uwalony kabel innej opcji nie widzę, chociaż jeżeli ona gra tylko cicho i przy poruszaniu kablem nie ma różnicy to na bank masz zatkany filtr.

 

Nalalem wody do zakretki po "rozmownej wodzie" , zamoczylem dotykajac delikatnie jedynie siatki i pomoglo :). Dzieki wielkie ;] , a myslalem ze sluchawki juz sie co najwyzej nadaja do takiego konteneru pod moim blokiem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

elo Panowie.

sorry za odświeżenie zakończonego wątku, ale zgłaszam się tu z identycznym właściwie problemem, więc nie będę się bawił z nowym tematem.

mianowicie w moich pl50 też jedna słuchawka gra dużo ciszej od pewnego czasu. gwarancja już minęła, więc próbuje się siłować z tym domowymi sposobami i średnio mi to wychodzi. byłem wprawdzie w serwisie mp3store i tam też doradzili mi zeby "przeczyścić" kanał gorącą wodą. tak zrobiłem; nawet kilkakrotnie słuchawki stały w tej wodzie po kilka minut ale nic to nie zmieniło(oczywiście zanurzałem tylko końcówkę, żebyście mnie tu nie posądzili o głupotę i kąpiel całych słuchawek ;)).

słuchawka dalej gra cicho, przy poruszaniu kablem brak zmian, więc wygląda na zapchany kanał.

w tej sytuacji zwracam się do Was, macie może jakieś inne genialne rady które mogą rozwiązać problem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności