Skocz do zawartości

Unitra Tosca 303


galik019

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wygrzebalem w domu aplituner Tosca 303. Posiada on jakies walory muzyczne ? Moglbym go np. podlaczyc do Xonara DS, a dalej glosniki ? I co da mi ten sprzet ? Wzmocni sygnal, czy calkowicie zmieni brzmienie ? Pewnie zadawane przeze mnie pytania wydaja sie glupie, ale nic nie wiem o tego typu sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką Toscę : ) Z powodzeniem korzystałem z niej przez długi czas w towarzystwie gramofonu i głośników jakiejś niższej klasy. Problem może być jedynie z podłączeniem. Amplituner ma gniazda din 5. W moim egzemplarzu są tak wyrobione że wypadałoby je wreszcie wymienić.

 

Co do zmian w brzmieniu to powiem Ci że na wyjściu słuchawkowym można całkiem fajne efekty uzyskać : ) Na neutralnych pozycjach regulacji tonów słuchać że wzmacniacz dodaje mięsa (głównie dolnych rejestrów) i dodaje ciut lepszych wrażeń przestrzennych. Góra też brzmi ok. Nie chce mi się wchodzić w szczegóły dźwięku bo trzeba by na spokojnie potestować. Z grubsza jednak, skoro już masz sprzęt w domu, podłącz i sprawdź : ) Odpowiedajać w skrócie na Twoje pytanie - wzmocni i doda trochę smaczków. Całkiem dobrej jakości smaczków : )

 

Co do wyjść głośnikowych to niewiele jestem w stanie powiedzieć bo nie słuchałem Tosci na jakiś lepszych głośnikach niż jakieś tam stare, 20watowe kolumny Unitry. Mi się brzmienie zestawu podobało. Ciepło i przyjemnie : ). Jakie masz głośniki? Ciężko mi powiedzieć jaki jest sens wpinania ich między Twoje sprzęty... ; )

 

Pozdrawiam

Jar0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rówież posiadam ten polski amplituner stereofoniczny. Z kolumnami daje sobie rade całkiem nieźle, mimo tego iż ma on tylko 2x25wat lub 2x20wat (zależy od wersji) to spokojnie daje rade rozbujać kolumny o mocy 50 nawet 80wat. Pamiętaj jednak że kolumny muszą mieć po 8 ohm bo w innym przypadku uwalisz końcówki mocy (ale nie martw się koszt naprawy to ok.10zł).

 

Co do dzwięku tosca ma na stałe załączony kontur ( stałe podbicie niskich i wysokich tonów) ale muszę przyznać że dźwięk wydobywa się z tego naprawde bardzo przyjemny. Bass jest mega soczysty ,wysokie nie rozrywają bembenków.Jedyne na co uważaj to przestery tosca nawet ze stosunkowo mocnych kolumn potrafi wypluć membrany.Osobiście uważam że to dobry polski amplituner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności