Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] dokanałowe do rock'a/metalu do 400 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym sobie sprawić dokanałowe słuchawki (będą to moje pierwsze doki) bo w pchełkach brakuje mi izolacji no i chciałem spróbować czegoś nowego:)

Muzyka to rock i szybki metal, także nie chcę słuchawek, które będą waliły basem i miały wycofaną średnicę. Bas powinien być pełny, tzn nie podobały mi się np hd380 z racji wycofanego midbasu. Fajnie by było, gdyby słuchawki nie gubiły się przy szybkiej muzyce (metalcore) no i gdyby średnica była ocieplona, bo mam zamiar ich słuchać z clip'em+ a przyzwyczajony jestem do średnicy irivera T10 (czyli słuchawki nastawione na wokal i gitary ale z dobrą separacją). Na słuchawki chciałbym przeznaczyć 400 zł, ale jeśli będzie warto to mogę dołożyć jakieś 50-100 zł. Jeśli clip+ ma być za słabym źródłem to zostanę przy T10 ewentualnie popatrzę za czymś innym (ostanio dużo pozytywnych opinii o S100 się pojawiło).

 

Z góry dzięki za propozycje.

 

to może doprecyzuję, że chodzi o słuchawki z dobrze wypełnioną średnicą, dobrą dynamiką no i takie, które kupię w kraju bo nie chcę kupować z ebaya czy mp4nation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio słucham k370 z clipem+ i ogólnie jest good. do "żywej" muzyki te słuchawki są "jak znalazł" ;) polecam. no ale jak masz znacznie większy budżet, to możesz poszaleć, zastanów się, czy na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem inwestować w sprzęt stacjonarny ale okazuje się, że w domu nie mam czasu słuchać, tylko w autobusie i w pracy także jak mam wydać kasę to już wolę żeby nie okazało się że mogłem dołożyć 100 zł i mieć coś dużo lepszego

 

poczytam o tych akg 370, nie wiem czy jest możliwość odsłuchu gdzieś we wrocku

 

dużo pozytywnych opinii wyczytałem o Phonak Audeo PFE 112, tylko nie wiem czy one nadają się do muzyki której słucham

no i w necie znalazłem tylko 1 sklep w ktorym mozna je dostac wiec to taki zakup w ciemno bo nie ma gdzie posluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak z tego co wyczytałem to Audeo nie są polecane do metalu, z kolei w akg 370 ponoć mikrofon psuje dźwięk i lepiej wymienić w nich kabel na inny, ale ja się nie znam na tym więc chyba rozejrzę się za czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no audeo, dba02 mogą okazać się pudłem w takiej muzyce. możesz poczytać o ue superFi 5 - choć jak według mnie ich cena jest z di*y. możesz również poczytać o shure'ach - choć nie jestem fanem ich brzmienia, są Jakąś alternatywą.

 

wracając do k370 i ich mikrofonu - nie wiem, kto takich bredni Ci nakładł do głowy, ale mikrofon nie psuje dźwięku ;) to że ma wspólną masę z lewym kanałem ma się nijak do dźwięku (póki nie korzystasz z mic). mniej inwazyjne, łatwiej, jednak dość chałupniczo ja sobie poradziłem z mic, i go po prostu wyciąłem (w jego miejsce wszczepiłem kawałek kabla od innych akg). porównując je z innymi k370 nie zauważyłem różnic, bo kurde, niby skąd one miały by być?

 

hm, no tak wszystko wydaję się ładne i barwne, jednak wizja kupna słuchawek za 250zł i ich pokrojenia dość przeraża. no cóż. dobrze by zatem było, żebyś mógł posłuchać kilku modeli w tej kasie i między innymi k370. to myślę, że mogłoby Cię przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałeś tych dba? jeśli nie, to spróbuj - może akurat by Ci się spodobały. nie ukrywam, że sam chciałbym je porównać z k370, bo spodziewam się, że mogą być lepsze pod względem SQ. eterny to kompletna pomyłka. k370 w rocku metalu grają o niebo lepiej. eterny są ciemne, ciepłe - w sam raz do elektroniki. do rocka są za wolne i za bardzo koloryzujące. miałem k370 i eterny w jednym momencie i słuchałem ich między innymi z fuze - no nie było szału w porównaniu do akg. eterny to bardzo dobre słuchawki, bardzo ciekawe, ale nie w tej muzyce. m2 nie znam, nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrue scl-2 spełniają praktycznie wszystkie Twoje wymagania. Mają dokładny bas, ani za dużo ani za mało. Grają bardzo równo, średnica wysunięta, bardzo wciągające wokale. Góra złagodzona, ogólnie słuchawki nie męczą przy dłuższym odsłuchu. Separacja na wysokim poziomie, wszystko jest poukładane, nic się nie wybija. Słuchawki wg mnie brzmią najlepiej z ciepłymi odtwarzaczami lub neutralnymi, bo mimo iż basu nie brakuje to brzmienie jest jasne. Jak dla mnie w metalu, rocku odnajdują się najlepiej. Z minusów to że są duże, dosyć gruby kabel i trzeba nosić z kablem za uchem. Dźwiekowo jak na 280zł prezentują się bardzo dobrze i jak dla mnie są dobrą propozycją dla tych, co chcą mniej "wyprane" brzmienie Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności