Skocz do zawartości

Komputer Świat - Odtwarzacze MP3 nowej generacji. Krótki test 3 modeli


Azahiel

  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy test jest rzetelny?

    • Tak
      1
    • Nie
      40
    • Nie wiem
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Z wyglądu prawie nie różnią się od smartfonów, ale czy rzeczywiście oferują lepszą jakość dźwięku i czy warto w nie zainwestować? Nowoczesne empetrójki pod lupą.

Wśród miłośników słuchania muzyki poza domem są trzy różne poglądy na temat idealnego odtwarzacza. Pierwszy z nich jest minimalistyczny i przewiduje korzystanie z taniego, małego urządzenia, którego zaletami jest niewielka waga oraz długi czas pracy na bateriach. Drugi pogląd można nazwać praktycznym - do słuchania muzyki używamy komórki, którą i tak zawsze mamy przy sobie. Ostatnia koncepcja zakłada, że odtwarzacz musi być co najmniej tak samo multimedialny jak smartfon, pomieścić w pamięci całą naszą płytotekę, ale działać na bateriach znacznie dłużej niż telefon.

 

Jak ta ostatnia idea wypada w zderzeniu z rzeczywistością?

 

Przyjrzeliśmy się trzem nowej generacji odtwarzaczom MP3:

 

  • Cowon J3
  • Philips GoGear Muse SA2MUS16S
  • Sony NWZ-A846

(...)

 

Każdy z testowanych odtwarzaczy ma swoje zalety i wady. Sony oferuje bardzo dobry dźwięk, aktywną redukcję szumów, największą pojemność wbudowanej pamięci i wygodną obsługę. Cowon J3 ma bardzo dobrą funkcjonalność, ale traci sporo punktów z powodu przeciętnej jakości dołączonych słuchawek. Philips uzyskał nieco niższą oceną niż konkurenci. Nadal jest jednak bardzo dobrym i co nie mniej ważne znacznie tańszym odtwarzaczem.

 

1. miejsce

Sony NWZ-A846

 

  • duża pojemność wbudowanej pamięci
  • aktywna redukcja hałasu
  • bardzo dobra jakość dźwięku ze standardowymi słuchawkami
  • długi czas pracy na akumulatorze

  • brak obsługi niektórych popularnych formatów audio (FLAC, OGG)
  • wysoka cena

1/2. miejsce

Cowon J3

 

  • długi czas pracy na akumulatorze
  • bardzo bogate ustawienia brzmienia
  • wyjście HDMI
  • obsługa słuchawek Bluetooth

  • przeciętne brzmienie z dołączonymi słuchawkami
  • dołączone słuchawki po­zwalają uzyskać zbyt wysokie natężenie dźwięku-wysoka cena

3. miejsce

Philips GoGear Muse SA2MUS16S

  • łatwe sterowanie za pomocą panelu dotykowego
  • atrakcyjna cena
  • port HDMI
  • przyzwoite słuchawki o konstrukcji zamkniętej

  • dość słaba wydajność akumulatora
  • przeciętna jakość wyświetlacza

źródło: http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/odtwarzacze-mp3/2011/05/test-3-odtwarzaczy-mp3.aspx

 

Fajnie że jest Cowon J3 w tym zestawieniu i Sony, ale ogólnie kiepsko. Dobija fakt zdanie, że tylko Philips ma ekran dotykowy :D

Czyżby kolejny test sponsorowany?

Tabela-OdtwarzaczeMP3-Test-komputerswiat_pl-2011-BIG1.pdf

tabela-odtwarzaczemp3-test-komputerswiat_pl-2011-big1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywistą oczywistością" jest, że nie można po takich testach oczekiwać zbyt wiele. Jest w nim jednak kilka rzeczy tak piramidalnie głupich, że nawet taki szmatławiec, jak "Komputer Świat" powinien się wstydzić. Jeśli autor w każdym zdaniu podkreśla, że w tym teście chodzi głównie o jakość dźwięku, a w rezultacie testuje odtwarzacze na słuchawkach z zestawu, to ja nie wiem dla jakich idiotów on to pisze. Kolejna sprawa, Cowonowi dostało się za wysoką moc wyjściową! Autor ostrzega przed możliwością uszkodzenia sobie słuchu! Dalej, jeśli facet nie dopatrzył się w Cowonie J3 ekranu dotykowego, to chyba powinien zacząć brać jakieś leki. Tym bardziej, jeśli potrzebował instrukcji obsługi do opanowania interfejsu J3. Przyznaję, że interfejs J3 może nie jest najpiękniejszy, ale chyba już bardziej intuicyjny być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

powiedzcie mi jeszcze jedno, jakim cudem autor tamtego tekstu nie dopatrzył się widoku trybów odtwarzania? Chodzi o info czy player ma potarzać jedno, wszystkie, czy losowe itd. poza tym ekran nie dość ze AMOLED, to dotykowy ale POJEMNOSCIOWY!! dodatkowo możliwość powiększenia czcionek (jest suwak na dole), dodatkowo autor porównania nie dopatrzył się trybu wybieranie losowe X_x o zgrozo aż strach czytać takie bzdury, poza tym jak ktoś przede mną dobrze zauważył: dlaczego testowali to na stockowych słuchawkach? A nie lepiej odrobinę przetestować to na jednym i tym samym kawałku oraz takich samych słuchawkach? Coś mi się wydaje, że ktoś sporo zapłacił żeby ten test się ukazał. :/ pomijając już fakt ze to my mamy najniższą cenę obecnie dodatkowo jeszcze autor tekstu pominął info o tym, że odtwarzacz posiada czujnik położenia. Naprawdę słaby i podpłacony tekst jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A845, więc tu też mogę dorzucić coś od siebie. Informacje na temat czasu działania baterii są wzięte od Bogusia Wołoszańskiego. Mój A845 ledwo dociągał do 18 godzin, o czasie deklarowanym przez producenta, który został żywcem przepisany do testu, mogłem sobie jedynie pomarzyć. Należałoby także wspomnieć, że użycie funkcji redukcji szumów, skracało czas działania baterii o połowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa, Cowonowi dostało się za wysoką moc wyjściową! Autor ostrzega przed możliwością uszkodzenia sobie słuchu! Dalej, jeśli facet nie dopatrzył się w Cowonie J3 ekranu dotykowego, to chyba powinien zacząć brać jakieś leki.

1 internet for you! świetny komentarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za odświeżenie tematu, ale tak mi się przypomniało, że KŚ to profesjonaliści przy CDA. Ci drudzy testowali jakieś 2 numery temu Cowona, bodajże D3. I co się dowidziałem? Że to marna kopia iPoda Touch. Najlepsze w tym wszystkim jest w to, że o dźwięku nie napisano totalnie NIC. Po prostu im się nie spodobał, dostał 3 i tyle. Już chociaż mogli napisać, że gra fajnie/niefajnie. Ale nie, odtwarzacz muzyczny, a tam totalnie nic na temat dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jeśli za testowanie sprzętu, o którym powinno się mieć chociaż blade pojęcie, biorą się jaskiniowcy. Cowon D3 nie należy na chwilę obecną do najlepszych odtwarzaczy, głównie przez system, ale sprawa jest rozwojowa i kto wie, czy za kilka miesięcy nie będzie to jedna z ciekawszych opcji w swoim przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

OMG... Gorszego testu nie widziałem. Aby testować odtwarzacz to powinno się mieć chociażby 2 pary słuchawek, chociażby mieli jakieś Westony, czy nauszne Beyerdynamic to by zmienili zdanie. Tak czy siak wg mnie Cowon wygrał wg ich testu, bo ma same plusy, oprócz kiepskich słuchawek dołączanych do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak można testować jakość dźwięku w oparciu o słuchawki dołączone do zestawu. Rozumiem wszystko ale to nawet fuszerką nie można nazwać. KŚ to jest taka gazetka parafialna a nie źródło rzetelnej informacji dziennikarskiej. Szkoda tutaj pisać/mówić bo jaki ten test jest to każdy widzi. Już pomijam fakt, że czytelność tego jest znikoma to jeszcze w tych tabelach głupoty są popisane. Dlatego wszelkie tego testu sprzętu możemy traktować jako radosne "kaczki dziennikarskie" a nie coś nad czym możemy dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności