Skocz do zawartości

iPad 2/Xoom/a500 zamiast podręczników


Kartez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, 50% iPhonów i tak nie widziała iTunesa na oczy poza aktywacją. Ewentualną muzykę już teraz można kupować bezpośrednio z poziomu telefonu. To, że ty z tymi argumentami się nie zgadzasz to nie ważne, bo konsumenci już teraz wyrażają swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to odeszliśmy strasznie od tematu tabletów/laptopów :)

Ja w każdym razie jestem po stronie Androida, z powodu dostępu do aplikacji - na iPhone znalazłem raptem kilka fajnych, a na Androidzie śmigają bez problemu Heroesy 2 (nieprzerobione), Quake 3 i Baldur's Gate, a także całkiem użyteczna nawigacja, mogąca spokojnie konkurować z dedykowanymi urządzeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 50% to nie do końca tak. Statystyka dotyczyła synchronizacji z iTunes, a przede wszystkim chodziło o połączoną z nią autoarchiwizację, czyli backup.

 

Btw, argument o przydatności aplikacji z Marketu w porównaniu do tych z AppStore to zart, prawda?

Edytowane przez UnHomme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aplikacje można instalować poza marketem, bezpośrednio z apk, bez roota (odpowiednika jailbreaka)

2. Nigdzie w AppStore nie udało mi się znaleźć aplikacji do blokowania transferu, żeby nie przychodziły bajońskie rachunki nie wiadomo skąd (miałem tak na Ukrainie i w Niemczech). Dopiero Cydiia, po wielu bojach jako tako pomogła. W Android Markecie aplikację działającą bezbłędnie znalazłem natychmiast.

3. Żeby ściągać filmiki z youtube na iphone musiałem odwołać się do Cydii. A w markecie jest kupa aplikacji załatwiających to od ręki.

4. Na przykładzie 2 gierek: na iphone chodzą okrojone Heroes 2 z beznadziejnym sterowaniem i brakiem widoku zamku. Heroesy z Android Market są idealną kopią tych z PC.

Quake 3 demo w ogóle nie egzystuje w AppStore a wersja z Cydii nie nadaje się do grania - nie udało mi się nigdy zabić nawet jednego bota.

Quake 3 z Androida jest pełną wersją i śmiga aż miło - udało mi się przejść 7 pierwszych map.

5. GemRB - port Infinity Engine w pythonie = Badlur's Gate 1/2, Icewind Dale 1/2, Planescape Torment. Kto zna tytuły, będzie zachwycony, kto nie, niech żałuje.

(niepewne)6. Nawigacja z marketu. Ta z gps dorównuje urządzeniom dedykowanym, ta od googla działająca wedle sieci ma sens tylko koło hotspotów, ale jest. Po prawdzie to nie wiem czy jest coś na iphone, wiem, że parę lat temu nie było...

 

Steve Jobs może sobie mówić, że na AppStore jest kilka razy więcej aplikacji niż na Android, ale w AppStore dominują aplikacje powielone - 10 kolnów jednej, robiących to samo. Dotychczas nie zdarzyło mi się nie znaleźć w Markecie czegoś przydatnego co istnieje w AppStore, a przecież ipoda i iphona używałem ponad rok.

No ale może jestem jednostkowym przypadkiem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na andku też jest wiele powielonych aplikacji. Co do gier- chybiasz, akurat większym połaciem gier może się pokazać iOs. gry dobre na andka zaczynają się dopiero pojawiać... co do reszty- to są dwie inne polityki- to tak jakby się sprzeczać gdzie są lepsze gry na xboxie czy ps3 :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo zrozumiałem to o iso(to jakiś standard?).

ani xboxa, ani ps3 nie mam, ale wiem, że na androidzie jest dużo większa dowolność we wgrywaniu tego co się chce, a więc potencjał jest dużo większy, no i hm,

gry dobre na andka zaczynają się dopiero pojawiać

serio, jest ktoś w stanie wskazać coś lepszego od Quake 3 czy Baldur's Gate na komórkę? Babrałem się z GTA:Chintown Wars, Monopoly, Doomem, N.O.V.A czy Draculą ale to wszystko nie miało nawet startu do BG...

 

a 3 dni temu pelya wrzucił do marketu heroes 3, tyle, że jeszcze niezbyt stabilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo zrozumiałem to o iso(to jakiś standard?).

ani xboxa, ani ps3 nie mam, ale wiem, że na androidzie jest dużo większa dowolność we wgrywaniu tego co się chce, a więc potencjał jest dużo większy, no i hm,

gry dobre na andka zaczynają się dopiero pojawiać

serio, jest ktoś w stanie wskazać coś lepszego od Quake 3 czy Baldur's Gate na komórkę? Babrałem się z GTA:Chintown Wars, Monopoly, Doomem, N.O.V.A czy Draculą ale to wszystko nie miało nawet startu do BG...

 

a 3 dni temu pelya wrzucił do marketu heroes 3, tyle, że jeszcze niezbyt stabilne

 

źle napisałem, chodziło mi o iOs.

co do gier- dajesz same rpg praktycznie i typowe takie gry, a co z wyścigami ostatnio wyszły fajne, ogłaszane najlepsza grafiką jak na razie na iOs.

 

Zresztą o czym tu gadać, to tak jakbym miał Cię przekonać że jednym słusznym kolorem jest zielony. Kwestia gustu.

 

ps. akurat w GTA: CW- najlepiej gra się na Nintendo Ds, resztę sprzętów się nie umywa, jak wykorzystali potencjał dwóch ekranów i stylusa.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nigdzie w AppStore nie udało mi się znaleźć aplikacji do blokowania transferu, żeby nie przychodziły bajońskie rachunki nie wiadomo skąd (miałem tak na Ukrainie i w Niemczech). Dopiero Cydiia, po wielu bojach jako tako pomogła. W Android Markecie aplikację działającą bezbłędnie znalazłem natychmiast.

 

może dlatego nie znalazłeś, że nie szukałeś w iPhone'owych settingsach:

- od 2.0 jest ustawienie "blokuj transfer danych w roamingu"

- od 4.0 jest dodatkowe ustawienie "blokuj transfer danych"

 

(niepewne)6. Nawigacja z marketu. Ta z gps dorównuje urządzeniom dedykowanym, ta od googla działająca wedle sieci ma sens tylko koło hotspotów, ale jest. Po prawdzie to nie wiem czy jest coś na iphone, wiem, że parę lat temu nie było...

 

podnosisz tylko poziom dyskusji przyznając się że nie masz pojęcia o czym mówisz :)

 

w appstore jest automapa, tomtom, navigon, darmowy navigon dla klientów sieci era (teraz pewnie t-mobile) i ze dwadzieścia innych aplikacji (mają osobną kategorię "nawigacja" w appstore)

 

kiedyś nie było z bardzo specyficznego powodu - apple początkowo zabroniło umieszczania w appstore nawigacji jako programów "od których może zależeć ludzkie życie" (= polegasz na nawigacji w specyficznych warunkach), potem (już dawno) się to zmieniło...

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Żeby ściągać filmiki z youtube na iphone musiałem odwołać się do Cydii. A w markecie jest kupa aplikacji załatwiających to od ręki.

 

to jest bardzo specyficzne zastosowanie, z tego co się orientuję powód jest prosty - ToS YT na to nie pozwala...

 

punkt 5B ToS: "[...] You shall not download any Content unless you see a “download” or similar link displayed by YouTube on the Service for that Content. You shall not copy, reproduce, distribute, transmit, broadcast, display, sell, license, or otherwise exploit any Content for any other purposes without the prior written consent of YouTube or the respective licensors of the Content. [...]"

 

a Apple raczej nie chce mieć na pieńku z Google/YT, podczas gdy android marketu nikt nie pilnuje, więc aplikacje są usuwane dopiero kiedy ktoś dostanie C&D

 

poza tym jak sam mówiłeś aplikację można pobrać zupełnie spoza marketu (nawet płatną), więc nie da się tego skutecznie ścigać...

 

... więc tak na prawdę argument o lepszych aplikacjach sprowadza się "lepsze dla moic specyficznych (nie zawsze legalnych) zastosowań", bo ani pobieranie filmików z YT ani granie w nielicencjonowaną kopię HoMM2 nie jest zgodne z ToS/EULA :)

 

 

ale jaki to argument? gier opartych o unity engine nie ma aż tyle... a te które są i grałem nie były jakieś rewelacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, dla mnie komórka nie jest po to, żeby grać w porty gier komputerowych.

 

na komórce nie da się grać w porty gier komputerowych bo:

- minimum to 640x480 a komórki tyle nie mają

- nawet jak mają to musisz ślepić

- nawet jak zaczniesz ślepić to musisz mieć stylus, bo palcem nic nie klikniesz, a stylusa nie ma :)

 

grałem w port OpenTTD na iPhone'a i powiem tylko że:

- gra jest tak ******sta jak zawsze

- ekranik jest stanowczo zbyt mały

- nic nie można kliknąć bo nie dość że paluchem jest ciężko trafić, to cały interfejs został pomniejszony (sic!) żeby się zmieścił na ekranie

 

Ja tak samo mysle, wole za ta cene 6310i

 

geez... jakby nie cena to sam bym kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> ale jaki to argument? gier opartych o unity engine nie ma aż tyle... a te które są i grałem nie były jakieś rewelacyjne :)

Przecież pisałem, że to nie argument.

 

Co do legalności - mam oryginalne płytki z h2,q3,bg i pst, nie czuję się w jakikolwiek sposób oszustem a i chyba nasze prawo nie zakazuje piracenia czegokolwiek pod warunkiem nie rozpowszechniania; tak więc nie mam wątpliwości ani prawnych ani moralnych. Podobnie z TubeMate z marketu.

 

Nvm. Kwestia gier rzeczywiście może zależeć od gustu, aplikacji może również, ale chyba zgodzicie się Panowie, że Android, z uwagi na większą powszechność (Android już rok temu funkcjonował w większej ilości sprzedanych telefonów), większą ilość firm produkujących telefony działające pod tym systemem i większą łatwość w testowaniu aplikacji, ma większy potencjał rozwojowy (w kwestii aplikacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> ale jaki to argument? gier opartych o unity engine nie ma aż tyle... a te które są i grałem nie były jakieś rewelacyjne :)

Przecież pisałem, że to nie argument.

 

Co do legalności - mam oryginalne płytki z h2,q3,bg i pst, nie czuję się w jakikolwiek sposób oszustem a i chyba nasze prawo nie zakazuje piracenia czegokolwiek pod warunkiem nie rozpowszechniania; tak więc nie mam wątpliwości ani prawnych ani moralnych. Podobnie z TubeMate z marketu.

 

Nvm. Kwestia gier rzeczywiście może zależeć od gustu, aplikacji może również, ale chyba zgodzicie się Panowie, że Android, z uwagi na większą powszechność (Android już rok temu funkcjonował w większej ilości sprzedanych telefonów), większą ilość firm produkujących telefony działające pod tym systemem i większą łatwość w testowaniu aplikacji, ma większy potencjał rozwojowy (w kwestii aplikacji)?

 

to że ktoś wrzuca system gdzie popadnie to marketing nie rozwój. Nie mówiąc o tym że cały anbdroid to jedna wielka beta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na większą powszechność (Android już rok temu funkcjonował w większej ilości sprzedanych telefonów), większą ilość firm produkujących telefony działające pod tym systemem i większą łatwość w testowaniu aplikacji, ma większy potencjał rozwojowy (w kwestii aplikacji)?

 

nie ma, bo do dziś tylko 5% czy ileś tam doczekało się aktualizacji do wersji 2.3, zaś część osób jeszcze na 1.6 śmiga :)

 

poza tym trzeba pamiętać że różne modele różnią się od siebie sprzętowo:

- a to nie mają fizycznej klawiatury

- a to mają inne wyświetlacze

- a to mają inny procesor/pamięć

- a to mają inny układ graficzny

 

etc.

 

w efekcie czego wersja na urządzenie A nie zadziała na urządzeniu B

 

samo google jest tą sytuacją przerażone i wie że już nic nie może zrobić z telefonami, ale w przypadku androdida 3.0 chce pewne rzeczy ustandaryzować przez umowy z producentami, dlatego nie mamy źródeł 3.0 - żeby znów się nie zrobiła tabletowa-androidowa wolna amerykanka :)

 

a potencjał rozwojowy androida skupia się głównie w chinach, na liniach produkcyjnych coraz kolejnych modeli "telefonów z androidem" :)

 

developerzy wolą wydać aplikację w appstore, choćby dlatego że użytkownicy sprzętu apple przyzwyczajeni są do płacenia za aplikacje... podczas gdy użytkownicy androida nie - np. ile sam masz aplikacji płatnych, ile aplikacji kótre posiadasz wyświetla reklamy i czy masz już aplikację blokującą wyświetlanie reklam? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poddaję się; tj dla mnie wciąż otwarty system, burdel i wolna amerykanka są bardziej rozwojowe niż ścisłe, wyznaczane przez Apple reguły, ale to pewnie kwestie ogólnego światopoglądu, no i nie czuję się na siłach próbować Was przekonywać.

 

na moje oko, porównując sgs taty i mojego, na 2.1 aplikacje chodzą identycznie jak na 2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu to są dwa światy które mimo że podobne, rządzą się własnymi prawami - w zależności od punktu widzenia, pomysłu czy strategii marketingowej okazuje się że lepszy jest albo iOS albo android

 

przekonywanie na siłę do własnego punktu widzenia ma tyle sensu, co nawracanie arabów na judaizm a żydów na muzułmanizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> ale jaki to argument? gier opartych o unity engine nie ma aż tyle... a te które są i grałem nie były jakieś rewelacyjne :)

Przecież pisałem, że to nie argument.

 

Co do legalności - mam oryginalne płytki z h2,q3,bg i pst, nie czuję się w jakikolwiek sposób oszustem a i chyba nasze prawo nie zakazuje piracenia czegokolwiek pod warunkiem nie rozpowszechniania; tak więc nie mam wątpliwości ani prawnych ani moralnych. Podobnie z TubeMate z marketu.

 

Nvm. Kwestia gier rzeczywiście może zależeć od gustu, aplikacji może również, ale chyba zgodzicie się Panowie, że Android, z uwagi na większą powszechność (Android już rok temu funkcjonował w większej ilości sprzedanych telefonów), większą ilość firm produkujących telefony działające pod tym systemem i większą łatwość w testowaniu aplikacji, ma większy potencjał rozwojowy (w kwestii aplikacji)?

 

to że ktoś wrzuca system gdzie popadnie to marketing nie rozwój. Nie mówiąc o tym że cały anbdroid to jedna wielka beta :)

Już android w wersji 1.6 działa b. sprawnie i nie ma mowy o crashowaniu, więc sam jesteś beta :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności