Skocz do zawartości

Sony MHC-GTZ3i


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 3 dni temu byłem na impressce gdzie była zawalista wieża. Sprawdziłem w siecie i jest to Sony MHC-GTZ3i... 2.1 i 700wat. Dźwięk był piękny, dynamiczny i soczysty - tak samo jak bas. Imprezka się nakręciła prze niej świetnie. No i tu moje pytanie... czy to naprawdę ma 700 Wat? Pisze, że ma 2x130 + 135 Wat ... Grało to pięknie...

 

Co raz bardziej myślę o zakupie jakiejś mocnej wieży i niestety jestem nieco rozczarowany moimi prywatnymi głośnikami. Mam Logitechy Z5500 - kupione były przede wszystkiem do filmów, gier a muza to na trzecim miejscu i to widać!

 

Muzyki słucham w trybie Stereo x2 czyli 62Waty x4 + 188Wat Suba = 438Wat. W porównaniu do tej wieży Soniacza... Sony ma czystszy dźwięk, dynamiczniejszy bass i ogólnie nazwał bym go potęgą. Soniacz grał głośno a miałem wrażenie, że nie męczy się wcale. Moje Z5500 przy muzyce się męczą.

 

Robiłem kiedyś duża imprezę na dużej sali z moimi głośnikami. Wszystkie głośniki były wlączone czyli 500Wat RMS no i muza z kompa - dawało to radę ale wydaje mi się, że ten Sony lepiej by zagrał.

 

Jak to jest? Owszem owszem, ten Sony swoje kosztuje bo ponad 1k złotych ale sprzęt przedni. W ogóle to nie wiedziałem, że wierze aż tak się rozwinęły technologicznie... jakieś wejścia USB, Walkman podpięty a i pewnie mojego Ipoda gdzieś bym tam umieścił. A na dodatek tyle Wat... ile to nie wiadomo bo jedni piszą, że 700 a przy wyróżnieniu 2*130+135 więc sam nie wiem. Moja ostatnia wieża miała 2*60Wat RMS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700W to może to ma w PMPO. Estradowy zestaw o tej mocy to już urywa głowę i ten sony jeśli chodzi o ciśnienie nie dorównuje takowemu sprzętowi. Za cenę 1000zł i preferencje dźwiękowe jakie nam opisałeś domyślam się ze Altusy 110 były by dla Ciebie w sam raz. Nie jest to sprzęt grający dobrze ale głośno i z funem czyli chyba to czego oczekujesz bo nagłaśnianie sali sprzętem Creativa to trochę pomyłka...ale gra się na tym co się ma ;) Do Altusów jakiś solidny wzmak np. Onkio Integra za 300zł i masz granie jak talala ;] i takie choinkowe wierze Sony mogą się schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wierza Soniacza to fajna jest - barzo multimedialna - mnóstwo wejść itp. Faktycznie te 700Wat to może być PMPO. Różnie się słucha... na co dzień w miarę cicho i z dobrą jakością... Jak jest impra to byle głośno ryknęło :) No i tu moje zażenowanie... Z5500 to 505Wat RMS vs. 438 niby nie dużo ale jednak. Poza tym to Sub od Logów jest prawie 2x większy. A ten dźwięk Soniaczy był jakby lepszy i głośniejszy... Przecież te Waty RMS coś chyba oznaczają? Te kina domowe np. Samsung mające 1000Wat RMS nawalają jak głupie...

 

określenie "ciśnienie"... może to i o to mi chodzi :D

 

 

Ogólnie rzecz ujmując to Logitechy Z5500 to dużo mocy RMS, fajna jednostka sterująca, dźwięk bardzo dobry ale nie wiem czemu na nagłaśnianie imprez w duzych salach się nie nadają a co już mówić o imprach na otwartej przestreni...

 

2 tygodnie temu byłem w tej samem sali na imprezie... no i był jakiś właśnie wzmacniacz i dwa głośniki... to była dopiero masakra - ani głośności, ani jakości ani basu. te głośniki to nie były plastiki typu: Sony. tylko cos a'a te Altusy tj. z tej ligii...

 

 

Zakładając, że chcę stworzyć sobie takie swój własny zestawik imprezowy... Altusy te mają za mało Wat bo tylko po 70... te 400Watt to chyba absolutnie minimum , co nie? Źródłem byłby laptop/ komórka/ipod/mp3/ boombox z MP3 i pilotem?

Czego mi potrzeba? Chciałbym to tanio załatwić.

Jakiś wzmak, 2 głośniki i tyle? Jakie koszt?

 

Kurcze... to jakoś inaczej z tymi zestawami stereo wygląda...

PIONEER CS-701 190Wat a wyglądają na wypasione... tylko ta cena... 600zł i dzień do końca. Pójdą za 750zł. jak nic. Do tego jakieś Onkyo wzmak...

 

PS. Ku wyjaśnieniu... Rozumiem i wiem, że słuchanie mp3 128 na takim sprzęcie z odtwarzacza mp3 firmy Manta mija się z celem :D Ja słuchałbym np. formatu APE albo FLAC z mojego Toucha... no i oczywiście płyt CD Audio.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale po pierwsze to widzę bajzel w twojej wypowiedzi. Po pierwsze do czego chcesz ten sprzęt: estradowy czy domowy pokroju HiFi, dwa: kasa, trzy: stereo czy 2.1. Waty bardzo mało świadczą o mocy sprzętu, wystarczy pogadać z ludźmi, którzy siedzą w oldach (np. Sony lub Technics ale made in Japan). albo lampach. Co do "jakichś tam Altusów" to bym ostrożnie się wypowiadał bez odsłuchu. 110 już sobie radzą z nagłośnieniem a co dopiero 300. Potem to już tylko półka estradowa. Wiesz jak chcesz bajery typu USB, BT czy inne świecidełka to Sony jak najbardziej ale jakość i moc to nie bardzo tutaj idzie w parze, ale do domu i na imprezki małe da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chcę coś do nagłośnienia np. garażu, sali czy jakiejś domówki na dworze.

2. Kasa: no właśnie pytam o to :)

3. 2.1 czy 2.0 to nie wiem.

 

Takie Sony fajnie sprzyja imprezom - każdy co ma, to podpina i heja :)

 

Ale z drugiej strony to na takich Altusach można wycisnąć fajną jakość.

 

No a ja dalej nie wiem dlaczego tak bardzo spodobał mi się dźwięk, bas, dynamika i soczystość Soniaczy względem Z5500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności