Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Do domu (1100)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem synem Krecik'a.

 

Niedługo zbliżają się moje 18 urodziny. Moje obecne słuchawki to Shure SRH 440 i jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Nie jestem przekonany czy wydanie większej sumy pieniędzy nie będzie się mijało z celem.

 

Interesowały by mnie słuchawki do ceny około 1100:

 

Beyerdynamic DT 880 edycja 32 Om/ 600 Om

 

Beyerdynamic DT 880 Edition 2005

 

Mój obecny player to Sony NWZ-A829, zdaję sobie sprawę,że podłączenie takich słuchawek do playera przenośnego było by delikatnie mówiąc śmieszne.

 

Czy wzmacniacz byłby niezbędny? Jak by to dobrze zrobić,żeby się wszystko dobrze zgrywało. Co ewentualnie trzeba by było dokupić ?

 

Interesowało by mnie jeszcze , gdzie w warszawie była by możliwość odsłuchu tych słuchawek lub innych topowych modeli ?

 

Jeżeli istnieją linki z którymi musiałbym się koniecznie zapoznać to proszę napiszcie mi.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Michał.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy wydanie większej sumy pieniędzy nie będzie się mijało z celem.

Jakich gatunków muzycznych kolega słucha najczęściej? Może jak podasz czego słuchasz to będzie łatwiej coś konkretnego doradzić. Jeśli nie jesteś "BassHeadem" i lubisz dobry balans tonalny, liniowe granie i duży realizm oraz niezłą przestrzeń, szeroką scenę - Beyery DT 880 będą dobrym wyborem. Polecam wersję 600 Ohm która uchodzi za najlepszą wśród 880-tek (o ile masz czym taką napędzić) - można poczytać tu:

http://www.head-fi.org/forum/thread/429371/the-beyerdynamic-dt880-600-ohm-appreciation-discussion-thread

 

Czy wzmacniacz byłby niezbędny? Jak by to dobrze zrobić,żeby się wszystko dobrze zgrywało. Co ewentualnie trzeba by było dokupić ?

 

do wysokoohmowych słuchawek na pewno byłby niezbędny.

Z najtańszych rzeczy - hybryda lampowa od MicSzu, używany Moonlight lub Forum608 z nieco droższych - klon Lehmanna np. Lovely Cube (świetnie napędza 600ohm!) lub Matrix M-Stage, WBA HPA-03 Reference.

W tej kategorii cenowej są też inne ciekawe słuchawki:

AUDIO TECHNICA ATH-AD900, ATH-AD700, ATH-M50, Denon D2000, ultrasone hfi 780,

 

gdzie w warszawie była by możliwość odsłuchu tych słuchawek lub innych topowych modeli ?

 

Ponoć tu można posłuchać parę fajnych modeli:

http://www.media-centrum.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. (założyłem moje konto,bo do tego czasu przeglądałem jako anonim)

Swego czasu miałem akg k518 i do tego jeszcze podbijałem bass - teraz widzę w tym czystą esencję głupoty.

Teraz słucham na shurach 440 na płasko i jest dobrze.

Najbardziej zależało by Mi na szerokiej scenie, w pewnym sensie odseparowaniu gitary od perkusji i wokalu,tak aby możluwe było śledzić każde osobno oraz czysty i ladnie oddany głos wokalistki (czasami śpiew nawet "operowy "w tych zespołach co wymieniłem)

Gatunki to gothic rock, metal, nu metal

Zespoły to np: evanescence,witchin temptation,nightwish,disturbed,slipknot,linkin park,korn,dream theater...

Zakup 600 om wiązał by się z zakupieniem wzmacniacza,bo takowwgo nie posiada. Również zmuszony był bym do podania "surowego" dzwięku na wzmacniacz, czyli potrzebował bym rownież coś co odpali płyty/flaca itp.

Sklep na morcinka ?! Ta ulica jest 8 min na piechotę odemnie :D Postaram się przejżeć oferty wzmaxniaczy o których Pan napisał,ale nie teraz ponieważ piszę z telefonu. Pozdrawiam Michał

Edytowane przez Michal_93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 i D2000 rewelacyjnie spiszą się w tych gatunkach i nie są wybitnie trudne do napędzenia. Wzmacniacz oczywiście by się przydał ale nie ma tu aż takiej potrzeby jak w przypadku 600 Ohmówców.

Problem jest tylko taki że oba modele to słuchawki zamknięte, szczególnie M50 dość mocno grzeją w głowę. Do domu więc raczej słabo.

 

Być może jakieś planarne słuchawki były by ok albo jakieś elektrostaty? Do 1100zł chyba uda się wyrwać używane HE5 czy niższe staxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakieś planarne słuchawki były by ok albo jakieś elektrostaty? Do 1100zł chyba uda się wyrwać używane HE5 czy niższe staxy.

 

to też ciekawy pomysł!

 

Najbardziej zależało by Mi na szerokiej scenie, w pewnym sensie odseparowaniu gitary od perkusji i wokalu,tak aby możliwe było śledzić każde osobno oraz czysty i ladnie oddany głos wokalistki (czasami śpiew nawet "operowy "w tych zespołach co wymieniłem)

Gatunki to gothic rock, metal, nu metal

Zespoły to np: evanescence,witchin temptation,nightwish,disturbed,slipknot,linkin park,korn,dream theater...

 

weź też pod uwagę tańsze Beyerdynamic DT 990 pro 250ohm, które ze względu na solidną podstawę basową mogą Ci się jeszcze bardziej spodobać, a w tym budżecie możesz jeszcze się wyrobić z zakupem klona Lehmanna który znakomicie napędza DT 990 pro 250ohm! Jak będziesz w tym sklepie media-centrum to sobie koniecznie posłuchaj tych DT 990 pro 250ohm bo z tego co wiem to je tam mają w sprzedaży.

 

Wracając do kwestii różnic między poszczególnymi modelami Beyerdynamic z różnymi impedancjami - koniecznie poczytaj tu:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/513393/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności