Skocz do zawartości

T10 Czy T30 , Co Wybrać, Jaka Szybkość ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z wyborem między modelami T10 i T30 ( 1GB pamięci)... Cena T30 na allegro z wgranym od razu UMSem to 343 zł, natomiast T10 to około 450 nawet w sklepie. Za T10 przemawia kolorowy wyświetlacz, choć szczerze mówiąc ten bajer mi zwisa. Oba zasilane są AAA, więc i tak muszę się w ładowarę zaopatrzyć.

Zakładam , że jeśli to będzie T10 to z miejsca ładuję firmware UMS. :rolleyes:

I teraz pytanie... właściwe istotną dla mnie sprawą byłby szybkość odczyt/zapis. W jednym wątku czytałem, że T30 na UMS osiąga 3,5-4MB/s, co nie jest złym wynikiem, aczkolwiek gorszym niż najtańszy pendrive.

A ktoś wie jak sprawa się ma z T10 ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie, T10 zasilany jest baterią AA (pakuszkiem, gra więc dłużej), a T30 faktycznie baterią AAA...

 

co do "szybkości", to bezpiecznie jest założyć że wszystkie odtwarzacze serii T mają tą samą - z tego co pamiętam mój T10 wyciągał 2.5-3MB/s O_o

 

a co do UMS-u to odkąd iriver pozwala na to oficjalnie, to "UMS wgrany od początku" nie jest argumentem "za", bo zmiana jest szybka i bezpieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji T10 gra na jednej baterii zdecydowanie dluzej. Do T10 mozesz w minukte bez problemow wgrac firmware ums, zatem nie jest to zaden argument jak napisal KHRoN. Wgranie 1 giga muzyki na T10 trwa doslownie kilka minut - nigdy nie mierzylem ale nie trwa to dlugo. Sa na forum debaty jaki player wybrac - poszukaj przeczytaj i zdecyduj. Jako posiadacz T10 bardzo go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy to nie była próba przekonania na siłę do T10... T10 od T30 tak naprawdę różni się tym że gra dłużej (na baterii którą łatwiej i taniej można kupić), oraz brakiem line-in. Bo kolorowy wyświetlacz to tylko detal...

 

inna sprawa że jak gra dłużej, to jest po prostu wygodniejszy w praktycznym użytkowaniu... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy wyświetlacz to żaden argument, bo nie chodzi o kupno telewizora. Odtwarzacz mp3 typu iriver T10 jest do odtwarzania muzyki, a nie do zdjęć i filmów, więc po co tu kolorowy wyświetlacz? Tylko niepotrzebnie pożera energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy uwazaja, ze kolorowy jest czytelniejszy. inna sprawa, ze w dzien nie potrzeba podswietlenia jak masz monochromatyczny i mozna w efekcie nie uzywac podswietlenia w ogole. no ale t10 przebija t30 pod tym wzgledem tak bardzo, ze ktos musialby ciagle sie bawic tym wyswietlaczem w t10, zeby dzialal krocej niz t30.

pamietam jak pierwszy raz przeczytalem o t10, ze ma cos takiego w ogole sie pojawic. myslalem, ze zwariuje jak zobaczylem, ze ma te 53h na jednej baterii. dla mnie to zawsze jedna z najwazniejszych rzeczy. t20 mnie pod tym wzgledem stresowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy wyświetlacz to żaden argument, bo nie chodzi o kupno telewizora. Odtwarzacz mp3 typu iriver T10 jest do odtwarzania muzyki, a nie do zdjęć i filmów, więc po co tu kolorowy wyświetlacz? Tylko niepotrzebnie pożera energię.

 

Tak jest to argument tym mocniejszy, iz T10 dziala bardzo ktrotko na jednej baterii;)

Ludzie dajcie spokój z tym pozeraniem energii - wiecej energii pochlonelo chyba pisanie o jego enegrochlonnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca : )

Ja uwazam kolorowy wyswietlacz za wade... i to nie z powodu pradozernosci, lecz przez to ze w sloneczny dzien nie idzie sie niczego z niego odczytac... i gdyby nie jego dluga praca na paluszku, i imo ladniejszy wyglad, wzialbym t30..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy wyświeltacz to dla mnie duży plus. Oprócz tego, że ładnie się prezentuje to jest niezwykle praktyczny, szczególnie dla osób noszących okulary - czytaj czytelniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności