Skocz do zawartości

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, ale w takim razie czym sie roznia te sluchawki od oryginalu i czy w takim razie moge oskarzyc sprzedajacego o sprzedawanie podrobek, bo w aukcji napisal ze sa w 100% oryginalne. Zauwazylem tez ze w komentarzach sprzedajacego sa same pozytywne komentarze kupujacych te sluchawki przede mna. Czyzby ci wszyscy ludzie rowniez dali sie nabrac? Zastanawia mnie to poniewaz nie sa to juz sluchawki z najnizszej polki i zwyczajnemu uzytkownikowi starczylyby te dolaczone do zakupionego odtwarzacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo wielu kupuje podróby epek... niestety :/. A dlaczego? Chęć oszczędzenia i bycia bardziej cwanym od innych...

 

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7990&st=10

 

Trochę niżej na tamtej stronie jest pełno zdjęć porównawczych (oryginały vs. podróbki), a cechy charakterystyczne podróbek:

- brak pudełka i gwarancji

- asymetryczny kabel

- 'L' plug

- gumki zamiast silikonów

- mniej matowy kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Maja przyjsc do mnie prawdopodobnie w poniedzialek, jeszcze ich nie widzialem ale wnioskuje ze sa to podroby a takich nie chce napewno i zamierzam je zwrocic...

Nie wiem jeszcze czy mam to zglosic na policje czy zazadac od niego calkowitego zwrotu kosztow. Domyslam sie, ze sprawa na policji bedzie troche trwac i wcale nie jestem taki pewien czy przyniesie jakies rezultaty. Wiem, ze chce zwrotu wydanych na sluchawki pieniedzy oraz przesylki w obie strony. Bo nie zamierzam byc stratny nawet o 1zl na nieuczciwej tranzakcji, bo sprzedajacy zapewnial ze sa one w 100% oryginalne co mija sie z oczywista prawda, jesli producent nie oferuje w sprzedazy takich sluchawek w wersji OEM.

Mam do was jeszcze jedno pytanie:

Czy moze spotkaliscie sie juz czyms takim i jesli tak to co byscie mi radzili i jak konczyly sie takie sytuacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj załatwić sprawę ze sprzedającym, jeśli to nie pomoże, to przez 'władze' allegro, w ostateczności przez policję... dokładnie w takiej kolejności :). Dużo już było takich przypadków, ale w takich sytuacjach wiele zależy od sprzedającego, więc nie ma za bardzo po co patrzeć na inne podobne akcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stalem sie szczesliwym posiadaczem sennheiserow. kupilem 3 miesieczne uzywki za 75 zl. czyli zostalo jeszcze 9 miechow gwarancji. sluchawki w idealnym stanie. jeszcze sie okazalo, ze sprzedawca mieszka 10 kilometrow ode mnie. czyli nawet zle na tym nie wyszedlem. wrazenia z odsluchu jak najbardziej pozytywne, ale trzeba podbijac basy.

 

przy epekach nie ma takiej koniecznosci :]

 

w CX300 też nie, chyba że w muzyce szukasz wyłącznie basu albo jeżeli masz podróby :ph34r: Bo bas jest.

 

 

każdy ma inne odczucie co do basów. słuchaweczki mam podłączone do pilota w moich creative'ach a tam po prostu zawsze mam bas na jakies 30%, i w sennheiserach to jest mało i trzeba podbijać w playerze. ale potencjał maja - nie da sie ukryć. nie zniosłem głośności jaką na nie dałem do testów. myślałem, że mi urwie łeb :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podróbek to moje zdanie jest takie, że jeśli nie dostałeś na produkt faktury VAT to jest prawdopodobieństwo, że masz podróbki. Nawet jeśli masz gwarancję - sprzedawcy tak się wycwanili, że dają gwarancję na zasadzie wymiany zepsutych podróbek na działające podróbki (i tak im się to opłaca, bo parę podróbek można dostać za 4funty) hucznie obwieszczając, że jest gwarancja 12mc. Biorąc pod uwagę olbrzymia ilość podróbek (nawet wersji BOX) nie zdecydowałbym się w tej chwili na zakup tego produktu bez faktury/paragonu i gwarancji, najlepiej od oficjalnego dystrybutora

 

Dzięki @nfsu za podpowiedź. Jeśli nie spodoba mi się brzmienie EP-630 i KOSS Spark Plug to kupię Ultimate Ears super.fi 3 na ebayu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem polecam sprzedawce piokom i jego aukcje bo na 99.9 % kupilem oryginaly (moze robia juz podroby ktore niczym, nawet brzmieniem sie nie roznia :P) a i paragon i gwarka na 24 m-ce tez :D No i najwazniejsze ze graja tak ze na max regolacji to nie da rady ustawic bo moze łeb urwac :P

 

http://allegro.pl/item163118596_box_slucha...uper_cena_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem polecam sprzedawce piokom i jego aukcje bo na 99.9 % kupilem oryginaly (moze robia juz podroby ktore niczym, nawet brzmieniem sie nie roznia :P) a i paragon i gwarka na 24 m-ce tez :D No i najwazniejsze ze graja tak ze na max regolacji to nie da rady ustawic bo moze łeb urwac :P

 

http://allegro.pl/item163118596_box_slucha...uper_cena_.html

Tez kupilem epeki na tej aukcji :) zobaczymy co z tego wyjdzie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem polecam sprzedawce piokom i jego aukcje bo na 99.9 % kupilem oryginaly (moze robia juz podroby ktore niczym, nawet brzmieniem sie nie roznia :P) a i paragon i gwarka na 24 m-ce tez :D No i najwazniejsze ze graja tak ze na max regolacji to nie da rady ustawic bo moze łeb urwac :P

 

http://allegro.pl/item163118596_box_slucha...uper_cena_.html

Tez kupilem epeki na tej aukcji :) zobaczymy co z tego wyjdzie ;>

 

na 99.9 % dostaniesz oryginały (zawsze zostawiam 0,01 % :P ) i jezeli wczesniej miales jakies slabe nie markowe sluchawki tak jak ja to badziesz niesamowicie zadowolony. Gwarantuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...:

Pazuzu: Box jest. I w zasadzie tylko na tej podstawie można tą aukcję oceniać, bo nie podano innych mogących potwierdzić oryginalność właściwości. Tym nie mniej jeszcze nie widziałem podróbek w oryginalnych pudełkach :).

 

TaZzMaN: Podałeś linka do sklepu. Trudno żeby sprzedawali słuchawki nieoryginalne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tam jeszcze raz, poczytałem i wygląda na to, że ulubiony.pl to tylko swego rodzaju pośrednik, a nie bezpośredni sprzedawca (z regulaminu: '1. Platforma www.ulubiony.pl – prowadzona przez firmę MBBC Sp. z o.o. pod adresem www.ulubiony.pl serwis internetowy służący prezentacji, sprzedaży, promocji, realizacji transakcji zakupów, pośrednictwa i reklamie.'). Warto więc dokładnie przeglądać ofertę i dzwonić przez złożeniem jakiegokolwiek zamówienia, by sprawdzić co i jak :). Przykładowo- te epki sprzedaje tak naprawdę 'komputer.ulubiony.pl', to jest podane w ofercie, w rubryce 'sklep'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item163194679_creati...ylko_54_99.html

 

nie wiem czy był ten link lub czy coś o tym sprzedawcy, zagubiłem się w gąszczu postów.. wink.gif

 

54,99 za epki?? ani slowa o gwarancji od producenta, zdjecia jakies sa, wiec moze ktos oceni czy to moga byc oryginaly??

huh.gif

 

a na drugiej sprzedaje za 59.99

http://www.allegro.pl/item162037963_creati...o_59_99zl_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum przeczytalem cos takiego:

 

"Wg mnie to oryginał, świadczy o tym chociażby jakość wykonania. Z doświadczenia wiem, że epki można bardzo łatwo uszkodzić podłączając je do taniego sprzętu grającego, który niekoniecznie spełnia podstawowe parametry na wyjściu słuchawkowym (np. takie małe radyjka sprzedawane w sklepie dla idiotów - podłączenie kończy się śmiercią słuchawek). Być może właśnie coś takiego kiedyś zrobiłeś i dlatego grają słabo."

 

Mam 2 pytania:

 

1. Czy to prawda ze slaby sprzet moze mi spieprzyc sluchawki?

 

2. Przerobilem sobie moj zestaw sluchawkowy w Sagemie MY X6-2 na gniazgo MiniJacka, zeby telefon spelnial role odtwarzacza MP3 i myslalem o zakupie EP 630, no i teraz przeczytalem to i nie wiem czy potencjalnie moj telefon moglby uszkodzic te sluchawki, nie chce wyrzucac siana w bloto... :(

 

Prosze o pomoc

Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności