Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki dla Galaxy S


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie słuchawki dokanałowe do Samsunga Galaxy S ? Cena do... powiedzmy do 70zł. Najpierw chciałem NuForcy NE700X (200zł), ale stwierdziłem, że nie opłaca mi się wydawać tyle kasy na słuchawki, tym bardziej, że dla mnie dobre były nawet SE HPM70 (które były w standardzie z SE W890i) http://allegro.pl/li...=0&sg=1&order=t , warte 10-20zł :P Jednakże te standardowe samsunga są straszne... o wiele gorsze od tych SE.

Tak więc jakie polecacie dokanałówki dla Galaxy S na wzór Nuforców NE700X?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wygodne : tak

dobrze się trzymają : tak

izolacja : powyżej przeciętnej

 

dźwięk z podkreśleniem partii niskich i średnich, góra nieco wycofana jak na słuchawki za 50zł jakość rewelacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że izolacja jest tylko powyżej przeciętnej, bo to jest jedna z rzeczy, na których mi bardzo zależy, ale nie mogę narzekać,w końcu to słuchawki za 50 zł :P

Jest jeden problem. Otóż nie ma nigdzie w mojej okolicy sklepu mp3store, więc nie przetestuję se w nich tych słuchawek. Orientujecie się w jakich sklepach można posłuchać muzyki z doków? Byłem w media-markt, ale nie dali posłuchać. Bali się, że miodem im wysmaruję.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nigdzie poza naszymi sklepami raczej nie przesłuchasz. Izolacja powyżej przeciętnej gdzie przeciętną jest ep630/cx300 czyli dla kogoś kto nie zaznał potrójnych tipsów izolacja bdb. Myślę że porównywalna do SoundMagiców PL30. Za 50 nic lepszego nie kupisz więc możesz brać w ciemno, tylko nie kup przypadkiem wersji z mikrofonem bo z S'ką nie będą współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio tych cresynów i wypadły szajsowato :/

Dużo basu, mała scena... Trochę lepiej od epek, ale epki nie powinny być wyznacznikiem. Pod względem wygody ok (over the ear), ale z kolei kolega na nie narzekał. A może to ja po prostu za wiele oczekuję od słuchawek za 50zł ;)

 

Skoro stwierdziłeś, że nuforce za drogie to może coś ze średniej półki w granicach 100zł (sporo tego w komisie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

półka 50zł czyli mógłbyś je porównywać z PL10 i wspomnianymi Ep'kami mam wrażenie że jednak za dużo wymagasz za te pieniądze. Chociaż zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dobrze grający telefon chcesz kupić sluchawki za 50 zł? Moim zdaniem bez sensu. Chyba jedynie jakieś soundmagic np pl11 czy pl 10. Uważam że warto rozbierać i kupić coś lepszego choćby np a jays one.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

oczywiście że warto ja właśnie mam od Pasiastego Clipa+ i swojego SGS'a słucham na DBA i K520 i jest mi bardzo ciężko stwierdzić który mi się bardziej podoba wszystko zależy od konkretnego utworu... to chyba wystarczający powód dla którego warto inwestować w słuchawki do galaxy, chociaż nie twierdzę że Samsung nie ma wad. Pierwsza zasadnicza i największa bolączka to brak sensownego eq ale jako urządzenie all in one sprawdza się wręcz wybitnie. Wyciąga bardzo dużo z porządnych słuchawek i to najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasadnicza i największa bolączka to brak sensownego eq ale jako urządzenie all in one sprawdza się wręcz wybitnie. Wyciąga bardzo dużo z porządnych słuchawek i to najważniejsze

Proszę Cię...! A rockbox?

 

Ja swoim SGS napędzam SE530 i customy, ATH M50 też daje radę. Po odblokowaniu ma naprawdę duuuużo mocy.

Różnice między SGS a s:flo są dość nie duże, jak dla mnie do przeżycia. S:flo jest nieco cieplejszy i ma fajniejszy bas, SGS brakuje troszkę dołu, jest jaśniejszy o ostrzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie bawić się w modyfikacje, zainstalujcie z marketu PowerAMP i wgrajcie kernel z Voodoo sound - SGS zamienia się wówczas w odtwarzacz z wyższej półki!, jeśli nie modyfikujesz, wystarczy powerAMP ;)

 

Wracając do tematu. Mogę podwyższyć cenę do 100zł, bo słuchawki za 50zł nie bardzo pasują do takiego sprzętu :P Doradźcie coś w granicach tej ceny :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam zmodowanego i wydaje mi sie że eq z power ampa po uruchomieniu robi kupę z dźwięku coś a'la korektor z clipa+ bez rockboxa - wszystko gra ciszej i zaczyna zamulać. Z kolei galaxy tuner jest dosyć ograniczony, rockbox niestabilny więc pozostaje normal który mi tak naprawdę wystarcza chociaż czasem chciałbym coś pozmieniać.

 

Za 100 to bym celował na twoim miejscu w pl30 z SoundMagic - poczytaj recenzje, z używanych może NE-6 lub jak wolisz naturalny dźwięk to szukaj ADDIEMów ale bedą wymagały przejściówki z powodu niekompatybilnych pinów we wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

bardzo duża, te słuchawki grają zupełnie inaczej kiedy cresyny mają dużo basu i środka, PL30 są w miarę neutralnymi słuchawkami chociaż również są kolorowe. Posiadają na pewno większą, bogatszą scenę i szczegółowość. Właściwie pod każdym względem PL30 będą lepsze... poczytaj recenzję PL30 zobacz czy o takie brzmienie ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji wyczytałem, że smy mają za słaby bas, ale pewnie w moim odczuciu będzie super, skoro na tych SEowych słuchawkach za 10 zł był dobry xD Ale z drugiej strony na tych stockowych samsunga w ogóle go nie było...

A jak z tłumieniem w tych pl30?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ;) A jak wypada tłumienie otoczenia? To też jest bardzo ważne.

 

btw. Znalazłem taki post, który wydaje się być odpowiedni dla tego tematu:

Różne opinie można usłyszeć o słuchawkach marki a-jays, więc przemyśl wybór ;)

Z Twojego pułapu to jeszcze MEE M9.

A jeśli dołożysz ok 40 zł to masz Xears TD-III, ponoć lepsze o kilka klas ;)

 

 

Proszę o skomentowanie ;) Jak widać pojawiła się konkurencja dla tematowych plów. Tak więc a-jays, pl30, mee czy ewentualnie xearsy? Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem jak w temacie wiec nie bede zakladal nowego. Tyle ze ja poszukuje sluchawek do Omnii HD. Slucham glownie rocka i muzyki klubowej (wiem, dziwne polaczenie), mniej hip hopu. Nie zalezy mi na super mega bassie, dlatego interesowaly mnie sm pl30, ale stwierdzilem ze bass moze byc jednak za maly. Potem pomyslalem o mee m9 - tu z kolei obawiam sie o wysoki tony ktorych tak duzo slysze. Dodam ze sluchawek bede uzywal tez do biegania wiec powinny byc wytrzymale i dobrze lezec w uchu. Zalezaloby mi tez na przyzwoitej scenie i przede wszystkim ladnym i czystym wokalu. Niestety nie mam mozliwosci osobistego odsluchu na zadnych z tych sluchawek. Prosze doradzcie cos niezapoznanemu chlopcu ;)

Edytowane przez sqill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności