Skocz do zawartości

[ifp-99x] Rozne Pytania


Homzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem (mimo wszystko chyba szczesliwym:)) posiadaczem iRivera IFP-995, jednakze mialbym kilka pytan do innych osob:

 

1. Gdy w Menu -> Display -> Back light mam wlaczona opcje sec/min, to gdy ekran sie wylaczy (nie przyciemni tj. nie bedzie podswietlenia), aby przelaczyc piosenke musze kliknac joystick 2 razy, za pierwszym razem wlacza sie jedynie podswietlenie... Jesli zas ustawie Back Light na Always (nie sec/min), to wowczas ekran sie nie wylacza, wszystko dziala normalnie, czyli wystarczy jeden klik - Wy tez tak macie?

 

2. Ile czasu dziala Wasz iRiver? Przy podawaniu wynikow, prosilbym rowniez o informacje na temat poziomu glosnosci, wybranego equalizera i podswietlenia

 

I czy jesli bateryjka byla dlugo nieuzywana, to mogla sie nieco zuzyc (choc pewnie to glupie pytanie...)? Jesli tak, to czy ponowny proces formatowania moglby nieco pomoc? I moze ktos sie orientuje, ile kosztuje nowy akumulator i czy mozna go w ogole jakos zdobyc (serwis?)

 

3. Jakie macie transfery przy przegrywaniu plikow? Bo IFP-99x ma rzekomo USB 2.0 Hi-Speed, czyli powinno byc ok. 10MB/s, tymczasem ja mam USB 1.1 czyli 1MB/s... Kabelek mam USB 2.0, w komputerze tez porty USB 2.0... Dziwne:(

 

4. Czy mieliscie w zestawie ladowarke sieciowa? Jesli nie, to czy mozna ja gdzies dokupic? A moze pasuje ta z modelu np. IFP-59x? Ponadto, z tego co czytalem na stronach iRiver.com, to niby wlasnie tylko IFP-59x mialy ladowarki sieciowe, a wszystkie inne tylko ladowanie USB... Ale w specyfikacji na jednej ze stron znalazlem, ze jest ladowarka...

 

No i czy te iRivery wystepuja w roznych wersjach? Bo widzialem wersje w pudelku oraz w blistrze...

 

-- OFFTOPIC --

Jakie sluchawki lepiej kupic - Creative EP-635 czy Sony MDR-EX71SL?:)

 

To na razie tyle, dziekuje za wszelkie (p)odpowiedzi... Mam nadzieje, ze wiadomo o co mi chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mimo wszystko chyba szczesliwym:)

 

ja bym się bardzo cieszył :]

 

> musze kliknac joystick 2 razy

 

tak, jest tak specjalnie... np. chcesz tylko podejżeć i zapamiętać tytuł piosenki której słuchasz... wtedy kliknięcie czegokolwiek spowodowałoby jakąś akcję - a to podgłośnienie, a to zmianę utworu etc.

 

a tak możesz kliknąć coś i tylko podejżeć tytuł (czy godzinę na zegarku) :)

 

> Ile czasu dziala Wasz iRiver

 

ja miałem iFP-599T - działał dwa dni po 8h dziennie i jeszcze się nie wyłączał ale ładowałem bo zostawała ostatnia kreska ';]

 

iFP-900 powinien działać dwa razy dłużej (teoretycznie :) )

 

> I czy jesli bateryjka byla dlugo nieuzywana, to mogla sie nieco zuzyc

 

pytanie nie jest głupie... baterie litowe zużywają się w takim samym tempie używane co nieużywane... chyba że podczas "nieużywania" rozładuje się kompletnie (poniżej 3.5V)... wtedy się po prostu szybko niszczy :(

 

> powinno byc ok. 10MB/s

 

nawet odtwarzacze z dyskiem twardym tyle żadko wyciągają ;) najszybszy flash to monololith - ponoć 6MB/s

 

transfer rzędu 1MB/s jest normalnym i wbrew pozorom dobrym wynikiem... najnowsze odtwarzacze iriver (seria T) i iAUDIO "wyciągają" 2MB/s

 

> Czy mieliscie w zestawie ladowarke sieciowa?

 

do iFP-599T miałem... i jeżeli taką zdobędziesz to będzie ona pasowała do iFP-900 :)

 

w praktyce ta ładowarka ładowała właśnie przez USB :) więc możesz zrobić tak:

 

- kupić na allegro "zasilacz USB" (taki co ma gniazdko USB)

- podpiąć normalny kabel USB do odtwarzacza a z drugie strony podpiąć do zasilacza

- i masz ładowarkę USB :)

 

> No i czy te iRivery wystepuja w roznych wersjach

 

wersje europejskie są tradycyjnie w pudełkach, wersje amerykańskie w blistrze... zawsze tak było :)

 

> Jakie sluchawki lepiej kupic - Creative EP-635 czy Sony MDR-EX71SL?

 

tyle odpowiedzi ile uszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, jest tak specjalnie... np. chcesz tylko podejżeć i zapamiętać tytuł piosenki której słuchasz... wtedy kliknięcie czegokolwiek spowodowałoby jakąś akcję - a to podgłośnienie, a to zmianę utworu etc.

 

Domyslam sie, ale w ifp-500 tego nie bylo... i dziwi mnie, ze akurat jak ustawie sobie back light na always to nagle ekran sie nigdy nie wylacza (tylko nie jest podswietlony), ale wtedy dziala jedno klikniecie...

 

>ja miałem iFP-599T - działał dwa dni po 8h dziennie i jeszcze się nie wyłączał ale ładowałem bo zostawała ostatnia kreska ';] iFP-900 powinien działać dwa razy dłużej (teoretycznie :) )

 

No wlasnie ja sie przesiadlem z ifp-590 na 995 i dziala ok. 18 godzin... Nie mowie ze to zly wynik i mam swiadomosc ze te reklamowane 40 godzin to jest przy jakichs glupich warunkach, ale zastanawia mnie czy nie powinno byc lepiej... a zastanawia mnie to dlatego, iz nabylem odtwarzacz uzywany i nie wiem czy bateria w nim nie szwankuje przy takim wyniku... chyba ze te 40 godzin to jedynie chwyt marketingowy...

 

> transfer rzędu 1MB/s jest normalnym i wbrew pozorom dobrym wynikiem... najnowsze odtwarzacze iriver (seria T) i iAUDIO "wyciągają" 2MB/s

 

no tak, tylko niby kabelek jest Full Speed czyli powinien wyciagac te kilka MB/s... 1MB to wyciagal mi juz ifp-590 na usb 1.1 ; i to mnie martwi wlasnie... czy nie kupilem jakiegos wadliwego egzemplarza (odtwarzacza albo kabla)

 

> Czy mieliscie w zestawie ladowarke sieciowa?

 

> do iFP-599T miałem... i jeżeli taką zdobędziesz to będzie ona pasowała do iFP-900 :)

 

na pewno? bo nie chcialbym uszkodzic baterii... a mam wlasnie ladowarke of ifp-500... co do baterii to mam zle wrazenia, kiedys uzylem nieoryginalnego kabla mini USB i bylo po baterii... dlatego wolalbym uwazac...

 

w praktyce ta ładowarka ładowała właśnie przez USB :) więc możesz zrobić tak:

 

> kupić na allegro "zasilacz USB" (taki co ma gniazdko USB)

 

takie cos - http://www.allegro.pl/item110369546_ladowa...yjscie_usb.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja mam dylemat. Czy dokonywac rezurekcji mojego starego nomada czy kupic sobie flashowego irivera do nagrywania z radia, ale zalezy mi na jak najnizszej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo... ta ładowarka z allegro ma takie same parametry (zasilania) jak każdy normalny port USB :) a jednocześnie takie same parametry jak ładowarka od iFP-500...

 

innymi słowy ładowarka od iFP-500 to to samo co widzisz na allegro z wmontowanym na stałe normalnym kablem USB ;]

 

co oznacza że ładowarka z allegro, ładowarka od iFP-500 i port USB są sobie równoważne, z punktu widzenia ładowania odtwarzacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transfer powinien wynosić maksymalnie 2MB/s (teoretycznie oczywiście) - wynika to z szybkości pamięci flash zamontowanej w odtwarzaczu... kabel może być w teorii bardzo szybki, ale cały transfer jest tak szybki jak najwolniejsze ogniwo

 

a co do ładowarki od iFP-500

 

... nie boisz się ładować iFP-900 podłączając go do kompa? tak samo nie boisz się podłączyć iFP-500... więc nie przesadzaj że zasilanie iFP-500 różni się czymkolwiek od zasilania iFP-900 ;] w końcu ładuje się oba przez takie samo USB... zasilacz jest więc uniwersalny (w sensie że sa się nim naładować zarówno iFP-500 jak i iFP-900)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transfer powinien wynosić maksymalnie 2MB/s (teoretycznie oczywiście) - wynika to z szybkości pamięci flash zamontowanej w odtwarzaczu... kabel może być w teorii bardzo szybki, ale cały transfer jest tak szybki jak najwolniejsze ogniwo

 

No moze, choc teraz sa i duzo szybsze Flashe:) ; Tylko mnie wkurza, ze mialem dysk usb 2.0 to bylo 25-30MB/s, stad tez moje rozczarowanie, gdyz na ifp-500 mialem bardzo podobny transfer... wiec tak jakby roznicy nie bylo...

 

... nie boisz się ładować iFP-900 podłączając go do kompa? tak samo nie boisz się podłączyć iFP-500... więc nie przesadzaj że zasilanie iFP-500 różni się czymkolwiek od zasilania iFP-900 ;] w końcu ładuje się oba przez takie samo USB... zasilacz jest więc uniwersalny (w sensie że sa się nim naładować zarówno iFP-500 jak i iFP-900)

 

Ale tu mam oryginalny kabelek i wiem, ze byl dolaczony do tego zestawu... A tak jak np. zmienili zasilanie baterii to moze byc lipa, jedynie z tego powodu wynikaja moje obawy... No i ze zlego doswiadczenia (opisane wczesniej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał, ale nie wiem czy jeszcze ma (albo czy ta osoba zagląda jeszcze na forum...)

nie pamiętam kto to miał iFP-900... O_o

melduje, ze ciagle mam ifp-995 i zagladam na forum... ale chyba na wszystkie pytania juz odpowiedzieliscie?

No moze dodam z wlasnych doswiadczen, ze bateria trzyma jednak dluzej niz 18godzin. Laduje srednio raz w tygodniu i na tym jednym ladowaniu:

- nagrywam z radia okolo 10 godzin, a nagrywanie zzera pradu od cholery

- odslu****e to (volume 10 na sluchawki, pod audio 15 i w samochodzie 24), a niektore audycje dwukrotnie z wyszukiwaniem fragmentow

Chociaz chyba nigdy nie zdarzylo mi sie rozladowac baterii tylko sluchajac, bez nagrywania, to oceniam ze te 30godzin spokojnie wyciaga i zawsze tak bylo, a mam go juz... 18 miesiecy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, gra 18 godzinek, glosnosc 10-15... Najbardziej mnie zastanawia, ze bateria trzyma 3 kreski jakies 12 godzin, a pozniej kolejne kreski schodza cholernie szybko - co moze byc tego przyczyna?

 

TomPL - i jak u Ciebie z transferami? Bo ja mam max. 1MB zapis i z 1,5MB odczyt... A w koncu to niby USB 2.0

 

I jakby co ladowarka od ifp-500 dziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wzialem stoper do reki i tescik zrobilem:

WinXP, transfer za pomoca IMM, 2 pliki o objetosci lacznej 469,7MB

Czas transferu: 4min50sek co daje okolo 1,6MB/s

Czas jest identyczny dla transferu w obie strony: z i do playera."

zobacz calosc tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=2366

 

i tak musi byc bo pamieci zastosowane w iriverach sa wolne

 

a i tu radze poczytac:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...l=usb+2\.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to ja czasami mialem transfer 500-1000kB/s... Przy odczycie tylko wyrobilem wlasnie 1,5MB... Dziwne...

 

I czy tez masz tak, ze pierwsza kreska ze wskaznika baterii dziala Ci cholernie dlugo, a pozniej te 3 ostatnie znikaja duzo duzo szybciej (po godzinie kazda? pierwsza dziala kilkanascie godzin)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności