Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki do clip+


zyfy

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję słuchawek dokanałowych do 200 zł.

słuchawki będą do sansy clip+ (niezakupionej jeszcze - czytaj dalej)

słucham głównie alt.rock'a i indie

zależy mi na jakości, choć nie chcę dźwięku sterylnego/analitycznego; nie lubię gdy jest zbyt dużo góry, gdy dźwięk jest zbyt piskliwy, to po prostu boli głowa...

 

jak napisałem wyżej, nie zakupiłem jeszcze odtwarzacza, więc jest możliwość przekonania mnie do czegoś innego z podobnej półki cenowej

jedyne co skreśla odtwarzacz, to brak wyświetlacza... jako shuffle to ja sobie mogę radia posłuchać i być mile (lub nie) zaskoczonym tym co "leci"

 

[na serio... e2 jest super fajny i w ogóle, ale nie ;)]

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, nie ma czegoś takiego jak słuchawki pod jeden gatunek. to, że komuś grają fajnie w jakimś repertuarze nie znaczy, że tobie w tym samym też się będą podobać, to bardzo subiektywny temat. co do charakterystyki to nie podałeś w sumie żadnej, jedynie to, żeby nie były zbyt analityczne i nie sybilizowały. z tego co wiem, to nuforce'y pasują do tego opisu, z neutralnym clipem powinno być przyjemnie. do głowy przyszły mi jeszcze klipsche x1/s2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nie jestem obeznany w tych tematach, bazuję głównie na recenzjach...

kiedy spotykam się ze zdaniem, że ich najlepsze przeznaczenie jest do elektroniki typu techno itp, to wydaje mi się, że nie będzie to zbyt dobre dla mojego gustu...

jeżeli charakterystyką słuchawek jest głównie bas tłumiący resztę, to wydaje mi się, że nie są raczej odpowiednie do rock'a

 

oczywiście nie zamierzam kierować się tylko tą jedną recenzją... może zbyt szybko wyrobiłem sobie o nich opinię...

 

jeżeli twierdzicie, że to dobre połączenie...

 

słuchał go ktoś w ogóle?

bo pojawiają się stwierdzenia typu: "z tego co wiem", "wydaje mi się" sugerują, że są to jedynie przypuszczenia..

 

edit: a co sądzicie o clipie z s-jays? i co jesteście mi w stanie powiedzieć o samych s-jays?

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słucham głównie rocka alternatywnego i mocniejszych brzmień. NE700 będą dobrym wyborem ale nie wiem czy akurat do Clipa. Niby na rockboxie i tak sobie wszystko możesz wyrównać. A-jays bym odradzał ze względu na budowę i dość słabej wytrzymałości kabel/wtyk.

Może złap za 200zł K370 z komisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem sybilują, w dodatku mają nikomu nie potrzebny mikrofon.

A-jays 3 też sybilują, dopóki nie założysz pianek.

Zainteresuj się jeszcze Brainwavz M2 - rewelacja i moim zdaniem grają lepiej niż NE700 mniej "V" bardziej równo z miękkim nieprzesadzonym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby się Brainwavz M2 sprawdziły z Cilp+?

wnioskuję, że słuchałeś i Brainwavz M2 i ne-700x... z jakimi odtwarzaczami?

 

i czy mógłbyś pokierować mnie na jakieś polskie recenzje tych słuchawek?

*podobno mają małą scenę

Nie ma polskiej recenzji bo jeszcze jej nie napisałem ;)

Mam u siebie M2 jeśli jesteś z warszawy to zapraszam na testy.

 

Jak dla mnie one nie mają małej sceny, a na pewno scena nie jest mniejsza od tej z NE700. IMHO jest nawet lepiej kreowana bo nie gra z jednego punktu.

 

EDIT: Jeśli chodzi o samo brzmienie M2 mają więcej ciepełka, są bardziej gładkie w brzmieniu, zaletą są zdecydowanie lepsze wysokie tony które nie mają tej ostrości co NE700. NE700 mają więcej niskiego basu, który miejscami może być po prostu przesadzony. Mają też mniej średniego basu - dla niektórych zaleta. Dla mnie M2 są mniej natarczywe niż NE700, spokojniejsze i dlatego stawiam je wyżej niż 700tki

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje wszystkim za pomoc, jednak, niestety, jestem zmuszony odlozyc ten zakup o miesiac :/

 

piotrus-g, bardzo licze sie z Twoim zdaniem, jednak jest duzo wiecej ludzi, ktorzy sluchali ne700x. Mam nadzieje, ze za miesiac bedzie wiecej info o Brainwavz M2, a Ty w tym czasie napiszesz ich recenzje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

reaktywacja

powracam do planów zakupu odtwarzacza

 

wszystko pozostaje jak wcześniej

odtwarzacz sansa clip+ (jeżeli chcesz polecić inny, chętnie przeczytam twoją opinię)

budżet na słuchawki ~200zł (doki)

muzyka: głównie rock, alt. rock, indie, czasem też metal czy hardstyle, ale głównie to te pierwsze.

 

"zależy mi na jakości, choć nie chcę dźwięku sterylnego/analitycznego; nie lubię gdy jest zbyt dużo góry, gdy dźwięk jest zbyt piskliwy, to po prostu boli głowa..."

 

 

czekam zarazem na stare propozycje (potwierdzenia iż to dobry wybór) jak i nowe (może coś się pozmieniało przez te prawie 2 miesiące)

 

i od razu zaczynam: piotrus-g, zrecenzowałeś już te Brainwavz M2? A może pojawiły się gdzieś jakieś informacje o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przetestowałem jeszcze w pełni bo mam do przebrnięcia przez wszystkie BrainWavz.

M2 to raczej ciepłe słuchawki, więc do Clipa tylko jeśli szukasz czegoś cieplutkiego i łagodnego. Bez ostrości.

M2 mają fajny bas, milszy od NE700. Mniej ostre, ale równie daleko sięgające wysokie tony.

 

Ogólnie rzecz biorąc M2 to takie łagodniejsze wydanie NE700 dla osób które szukają mniej loudnesu a jednak cały czas ciepłego grania.

 

Samą recenzję planuje napisać w tym nadchodzącym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

temat trochę odkopuję, bo spadł już na 6 stronę, a problem wyboru jest wciąż aktualny i chętnie wysłucham (przeczytam) opinię kogoś jeszcze ;)

 

przypomnienie:

słuchawki do clip+ do 200 zł

muzyka to głównie indie i alt. rock, jednak nie tylko, więc mile widziane, żeby słuchawki tolerowały i inne gatunki :)

zależy mi na zachowaniu jakości muzyki i czerpaniu z niej szeroko pojętego "fun'u".

 

mój obecny faworyt to Brainvawz M2, lecz wciąż o nich mało informacji.

 

tak więc, szczególnie proszę o głos osoby, które miały styczność z tymi słuchawkami (najlepiej w połączeniu z clip+), a także tych, który wolą odwieść mnie od pomysłu kupna tych słuchawek i chcących zaproponować coś, ich zdaniem, lepszego ;)

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz te M2 i nie wymyślaj, bo co ktoś ci coś poda to szukasz jakiegoś problemu. Nie znajdziesz tu wielu osób, które miały styczność z M2, bo to dość nowy gracz na naszym rynku. Poza tym w tym budżecie ciężko o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności