Skocz do zawartości

Uszkodzony pałąk SRH750DJ


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety gdy kuzyn wpadł na weekend uszkodził moje shure. Zapewne rozciągnął słuchawki na boki ściągając je...

Pęknięcie jest w miejscu gdzie muszla obraca się we wszystkie strony, w najbardziej podatnym miejscu.

Oba przetworniki są sprawne, słuchawki odtwarzają muzykę prawidłowo.

 

Kleić ? Czym ? Super glue tu chyba nie wystarczy.

Kupić nowy pałąk ? Chyba nigdzie nie dostane osobno do tych słuchawek.

Kupno innych słuchawek również z przetwornikiem 50mm a następnie podjąć się próby przeszczepu przetworników ? Tutaj raczej bym potrzebował osoby która by mi z tym pomogła w poznaniu ale tu już najmniejszy problem.

 

Proszę o pomoc, doradzenie co mogę jeszcze zrobić z tymi słuchawkami

 

Zdjęcie0453.jpg Zdjęcie0455.jpg Zdjęcie0456.jpg Zdjęcie0459.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdę sie może dziś do budowlanego i zobaczę co tam mają. Jak się nie będzie trzymać to pozostanie poszukać innych słuchawek na przeszczep. Ciężko znaleźć tanie słuchawki z przetwornikami 50mm , zamknięte. Tylko żeby kupić takie aby po raz kolejny coś się nie złamało. http://www.showtechnika.pl/NUMARK_Sluchawki_PHX-299.html nie są super tanie ale nic innego nie znalazłem w niższej cenie. Najlepiej by odpowiadały chyba XB700, dobrze wykonane, zamknięte i będą w końcu wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko nie zdziw się jak się dźwięk zmieni. Sama muszla ma też znaczenie jako środowisko akustyczne :) z tym klejem to jedź do hurtowni- broń boże castoramy, obi itp bo Ci kit wcisną. Poszukaj jeszcze producenta klej w swojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie powstrzymałeś bo miałem zamiar iść do sklepu typu castorama :P . Co do zmiany dźwięku to wiem o tym i się obawiam. Na ile się zmieni, żeby się nie zrobiła z tego jakaś "kupa" .

 

Najwygodniej by było złapać element który potrzebuje z taśmy produkcyjnej i zamienić z ułamanym :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też małym wiertełkiem wywiercić dziurkę w zawiasie- z jednej i drugiej strony. Wsadzić coś metalowego/drewnianego by to wzmocniło konstrukcje. Papierem ściernym pościeraj trochę powierzchnie by lepiej złapało. Potem odtłuścić i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwykła kropelka tego nie chwyci? Ostatnio klamkę w lodówce kropelką złapałem i mimo że się za nią szarpie to się trzyma reszty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

daj znac jak skonczysz kleic i wzmacniac ten palak, chcialbym zobaczyc efekty.

 

Azahiel ma racje, wstaw cos tam do srodka i sklej dwuskladnikowa epoksyda, akrylem czy czyms rownie wytrzymalym - to powinno juz trzymac ;)

przemyslowe kleje sa bardzo ok, ale u mnie w miejscowosci krucho z dostepem do nich... w sklepach budowlanych powinno cos sie znalezc.

 

te sluchawki w mojej wyobrazni sprawialy wrazenie pancernych, a tu widze podobnie jak w k518 - przekrecisz muszle w innej osi obrotu i zostaje ona w rece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności