Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne na zewnątrz i do domu


mowo

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek :)

Jakiś czas temu podczytywałam sobie forum, podczytywałam i na gwiazdkę narzeczonemu sprawiłam prezent: Sennheiser HD380 PRO. Wszystko byłoby super, bo chłop szczęśliwy, ale głupia baba też musiała posłuchać. No i wpadłam. Moje biedne, wysłużone 518Dj jakoś zmarniały w oczach: bo basu jakoś mniej kontrolowany, bo scena a właściwie jej brak, bo szczegółów mniej, bo komfort noszenia nie ten.

Teraz chcę coś sobie sprawić i nie mam pojęcia w którą stronę uderzyć.

Słuchawki nauszne głównie do chodzenia po mieście (na izolacji aż tak bardzo mi nie zależy - w końcu dobrze słyszeć nadjeżdżające auto żeby jakoś do tej 30stki dociągnąć ;) ). Za to chciałabym żeby brzmiały podobnie do 380HD... no i żeby scenę miały choć w połowie tak szeroką.

Słucham głównie z iPoda Classica: rock, symphonic metal, heavy metal, gothic rock, poezja śpiewana... a i czasami muzyka klasyczna się trafi.

Dobrze by było żeby można było i w biurze słuchać (też z Classica)... a w domu podpięte do Xonara D2X.

Najważniejsze kryterium: Dio musi naprawdę dobrze na nich brzmieć :P!

Budżet do 400 zł (no chyba,że mnie coś zachwyci to może coś z oszczędności wysupłam, ale wtedy to pewnie narzeczony mnie z domu wykopie ;) ).

 

Wtej chwili na liście potencjalnych ofiar mojego zakupu są:

- AKG 450

- AKG 540

.... i lista się kończy :/

O tych drugich niewiele wiem, bo recenzji jakoś mało na googlu się znalazło więc jakby ktoś mógł coś doradzić to chętnie posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według @Rolandsingera do K540 potrzeba amplifikacji bo ze źródeł przenośnych brzmią płasko i sucho ale nie słuchałem ich.

Co do k450 nie wydaje mi się żeby to był duży step forward... Ładny bas ale bardzo ciemno takie jakieś specyficzne brzmienie.

No a słuchaj, czemu nie sprawisz sobie drugiej pary hd380, dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K 540 grają z playera kluchowato, męczącym basem i trochę piszczącą górą. W dodatku jako słuchawki półotwarte nie są nastawione na izolacje a przede wszystkim na wygodę. Moim zdaniem są przeznaczone głównie to użytku domowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to widzę, że w takim razie K540/K450 odpada.

@ Starfish: Co do drugiej pary hd380 to w sumie już o tym myślałam. Tylko zastanawiałam się, czy nie będzie to troszkę dziwnie wygladać chodząc po ulicy z czymś takim na głowie :P. Chociaż z drugiej strony zdarzało mi się wyglądać dziwniej. ;]

Nawet już grzebałam po googlu czy by nie było dobrze jakiegoś wzmacniacza do nich podpiąć żeby to z classiciem jeszcze lepiej brzmiało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K540 odradzam, ta ich "delikatnie" wycofana średnica to jakieś nieporozumienie. Nie grają podobnie do HD380 Pro. Średnica HDków jest wręcz krzykliwa, za to w AKG tragedia. Nie wiem jak się można zachwycać tymi słuchawkami...

To tak ku przestrodze.

Nie, to nie są złe słuchawki, ale to inna szkoła grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luk@s za przestrogę :). Teraz już wiem, że będę się od nich trzymać z daleka ;].

 

Edit: Zła kobieta zamówiła HD380. Oj, niedobra ja!

Edytowane przez mowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności