Skocz do zawartości

Przedłużka jack


jabolewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że zepsuł mi się przedłużacz jack od ex-82, muszę znaleźć coś zastępczego. Biorąc pod uwagę skromny budżet zwróciłem uwagę na tą:

http://allegro.pl/k6-przedluzka-mini-jack-gn-wt-stereo-1-0m-f-vat-i1511122546.html

 

Jest to najtańszy towar, czy jest on godny polecenia? Nie jestem audiofilem, ale czy powoduje ona duże szumy i zniekształcenia? Czy bedzie to odczuwalne przy dokach sony ex-082? Jak z trwałością?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako towar jest on godny wszystkiego, tylko nie polecenia :)

 

jeśli używałeś jakiś czas oryginalnej przedłużki sony, reakca tylko po wzięciu do ręki (nawet nie po używaniu) będzie mniej-więcej taka:

 

"omfg wtf?! co to za szajs, to ma być przedłużka?! to chyba jakiś kiepski żart?!"

 

innymi słowy:

jakość wykonania - żadna (za 1zł nie będę się nawet wysilał opisem jaka to jakość)

wygoda używania - żadna (sztywny kabel, całość może być ciężka, nie ma mechanizmu blokowania wtyczki w gniazdku jak w sony, ostre kanty i spoiny będą zaczepiały się o ubranie i drapały)

jakość dźwięku - może skończy się na okazyjnym przerywaniu i złamaniu kabla, może też okazać się że będzie niesprawna od nowości, trochę jak loteria

 

jak chcesz to kup - to tylko złotówka :)

 

potem napisz czy miałem rację, czy może jednak nie...

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie gniazdo jack dałeś tak w ogóle?:)

Wylutowałem z płytki po jakimś grajku takie małe plastikowe. Przylutowałem druty i przykryłem całość kilkoma warstwami termo, coby stworzyła prowizoryczną obudowę. Wyszło całkiem schludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/przedluzacz-do-sluchawek-typ-mini-jack-3-5mm-sony-i1513496963.html

 

Ale kosztuje prawie połowę wartości exów 82, no i do tego wtyczka jest kątowa, więc szybciej się zużyje (będzie się kręcić).

 

Te zaś są zapewne podróbami:

http://allegro.pl/przedluzacz-sony-do-sluchawek-3-5mm-3-5mm-mdr-ex-i1506149312.html

 

 

 

 

Są jakieś inne alternatywy? Przedłużka robiona samodzielnie będzie chyba kosztować co najmniej 20 zł.

Edytowane przez jabolewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mówiąc szczerze to mam wątpliwości czy to naprawdę jest kabelek sony - oni nie używają tak udziwnionych wtyczek O_o

 

i nie, nie ma alternatywy poza okazyjnie kupioną oryginalną przedłużką sony, albo zrobioną samodzielnie

 

[edit] bo dodałeś coś do posta - te które opisałeś jako oryginalne wyglądają na podróbki, te białe które opisałeś jako nieoryginalne wyglądają bardziej jak moja przedłużka sony (a mam oryginalną, kupioną jako resztki ze zniszczonych słuchawek, kiedyś miałem taką samą do EX71)...

 

nie opłacało by się sprzedać EX82 za połowę ceny i kupić nowe z przedłużką? :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności