Skocz do zawartości

przesiadka z irivera e10


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd używałam irivera e10. Jednak okazał się być niekompatybilny z akg k370. Co do nowego, liczę na radę.

 

Wymagane:

-czyste, ciepłe brzmienie; głęboki, miękki bas

-pojemność >8GB

-współgrający z akg k370

 

Bez znaczenia:

-waga/wielkość

-opcje dodatkowe (filmy, zdjęcia itp.)

 

Cena około 500zł.

 

Aktualne typy: iAudio 7, vedia v39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego E10 jest niekompatybilny z K370? Chodzi o wtyk? Opłaca Ci się kupować nowego grajka? Jeżeli lubisz iRivera to raczej radziłbym opracować metodę osiągnięcia kompatybilności obu sprzętów, a nie szukać nowego plejerka.

 

W każdym razie ani Cowon ani Vedia nie zagra Ci ciepłym i głębokim basem. Takie brzmienie prezentuje Samsung P3 i to na niego radziłbym zwrócić uwagę (przede wszystkim POCZYTAĆ).

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego E10 jest niekompatybilny z K370? Chodzi o wtyk? Opłaca Ci się kupować nowego grajka? Jeżeli lubisz iRivera to raczej radziłbym opracować metodę osiągnięcia kompatybilności obu sprzętów, a nie szukać nowego plejerka.

 

W każdym razie ani Cowon ani Vedia nie zagra Ci ciepłym i głębokim basem. Takie brzmienie prezentuje Samsung P3 i to na niego radziłbym zwrócić uwagę (przede wszystkim POCZYTAĆ).

 

Majstrowałam z przejściówką, ale w gnieździe cały czas się psuje i mam już dość naprawiania jej w kółko. Dlatego zdecydowałam się na zmianę odtwarzacza lub słuchawek. Stwierdziłam, że e10 to stary model, więc zaraz mogą się pojawić nowe problemy i poszedł na odstrzał. Jest inny sposób na zgranie e10 z k370 niż przejściówka (bez naruszania ich konstrukcji-gdybym zechciała sprzedać w razie kolejnych problemów)? Bo zdaje się, że gotowej przejściówki do nich, z odpowiednim wtykiem i gniazdem, nigdzie nie znajdę gotowej na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakiej konkretnie przejściówce mowa, ale przejściówka powinna być wtyczką z kawałkiem kabelka i gniazdkiem, a nie sztywnym kawałkiem plastiku siedzącym w całości w gniazdku - wtedy faktycznie łatwo jest uszkodzić samą przejściówkę albo nawet wyrwać gniazdko...

 

co prawda dostaniesz do tego gratis metr kabla, ale można znaleźć na forum/na allegro przedłużki do słuchawek Sony albo Sennheiser - mają bardzo małe wtyczki, dobrej jakości kabel etc. więc nie jest to nic typu "przejściówka za 2zł z allegro" która rozpada się od samego patrzenia

 

można też znaleźć przejściówki z krótszym kablem (np. 10cm), ale trzeba by takiej gdzieś poszukać - nie wiem gdzie można je od ręki dostać

 

... a poza tym zawsze zostaje możliwość zaizolowania lakierem najbliższego wtyczce pierścienia, jeśli to o ten problem chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno o grajka brzmiącego tak jak E10. Można powiedzieć, że jest to model legendarny i w zasadzie nie ma czym go zastąpić jeżeli chcesz zachować charakter brzmienia. Są inne stare iRivery, np. S10, U10, Clix, ewentualnie H100/300 (nie znam), które mogą brzmieć podobnie. Z nowych grajków chyba właśnie Samsung brzmi najbliżej tego co stare iRivery prezentowały. Możesz jeszcze poczytać o Nationite NaNite N2, ponoć gra ciepło i z wykopem.

 

Weronika, a to nie z Tobą gadałem w zeszłym roku apropos tej przejściówki? Może dałoby się ją jakoś przerobić, żeby była sztywna i mniej podatna na uszkodzenia? Co właściwie się w niej psuje? Przestaje łączyć, kabel się przeciera?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie przejściówka jest w naprawie, więc zdjęcia nie uda mi się zrobić. Prawdopodobnie zostanie dodatkowo usztywniona. Jak dotąd, z tego co wiem - a wiem niewiele, coś się psuło przy samym gnieździe, najprawdopodobniej rozłączało. W razie kolejnych problemów, czy któryś z was podjąłby się próby jej naprawy bądź wzmocnienia? :) Obawiam się, że zbyt wiele poświęciłam na skompletowanie tego sprzętu by teraz odpuścić, a pewnie jeszcze będę się z tym męczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O weronika, kope lat!

 

Dalej masz mojego zepsutego e10? :D

 

Zamień AKG na coś innego. E10 ostatnio chodzą tak tanio, że głowa mała. Z resztą AKG też nie mają tak dużego przebicia jak np Phonaki, czy a-jaysy.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty - tak, to ja :) Jeśli stracę cierpliwość do przejściówki to zwrócę uwagę na audeo, ale jeszcze z nią pomajstruję. Chyba, że masz ja w zasięgu i mogłabym przetestować? Jeśli różnica dźwięku byłaby warta ich kupna to bym się zdecydowała na zmianę. Hej rhalf, takich cenności nie szybko się pozbywa, a więc tak, jest nadal w mojej szufladzie :) Czyżbym w zeszłym roku narobiła aż tyle szumu, że dotąd mnie pamiętacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności