Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że nie znam się zbytnio na słuchawkach to mam do was 2 pytania:

1. Jaka jest różnica w jakości dźwięku i tłumieniu otoczenia między słuchawkami nausznymi, a dokanałowymi?

2. Jakie słuchawki nauszne polecacie do 350 zł ? Bardzo zależy mi na tłumieniu otoczenia i jakości dźwięku ! Trochę niższym priorytetem, ale też ważnym jest komfort - żeby były wygodne, żeby uszy nie bolały i żeby ucho się nie pociło. Chciałbym, aby były zamknięte, ale żeby nie miały takich wielkich nauszników (czy jak to się tam nazywa). Wielkością coś podobnego do tego: http://www.google.pl...s:0&tx=51&ty=40 i tego: http://www.google.pl...iw=1440&bih=766 .

Słuchawki mają być kompatybilne z Samsungiem Galaxy S i9000.

Czy te wyżej wymienione słuchawki grają gorzej od takiego typu słuchawek ?: http://www.google.pl...s:0&tx=53&ty=65 Jeśli nie to spoko, bo te ostatnie jakieś takie za duże są :P

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nausznych: jeśli chcesz małe muszle przy zachowaniu opowiedniej izolacji będziesz musiał się liczyc z mniejszą wygodą. Zazwyczaj jest tak, że im większy nacisk uszu(na małżowiny) tym lepsza izolacja. W większych słuchawkach(rzadkośc jako portable, jednak niektorzy tak chodzą, choćby w CAL!) lepsza izolacja niekonecznie idzie w parze z mniejszym komfortem, bo pady nie opierają się na uchu, tylko głowie(malżowina jest cała w środku).

350zł to dużo, będzie w czym wybierać...tylko trzeba wiedziec czego oczekujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam :)

Szukam słuchawek nausznych do 350 zł. Zależy mi na jakości dźwięku, tłumieniu otoczenia i komforcie. Proszę o składanie propozycji.

 

edit1: Co powiecie na Senki HD 380 Pro ? Dobre są ? I czym różni się wersja Pro od tej nie-Pro ?

edit2: Są jakieś słuchawki w cenie do 350 zł, równie dobre co senki 380 Pro, o wyglądzie bardzo podobnym do senków HD 205 ?

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różnią pro od nie pro ? nie wiem. Ale wiem, ze dobre opinie tyczą się tych Pro.

hd205 nie są wokółuszne, opierają się na małżowinach. A same słuchawki też niezbyt dobre...

Co jeszcze w tej cenie ? coś mi się wydaje, ze ktos kiedyś polecał senki px 360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma HD380 "nie-pro". Pełna nazwa modelu to HD380 Pro. ;) Powiem tak, wygodne. Pewnie trzymają za łeb. Nie cisnie w ucho ale trzyma za szczękę i wokół ucha. Zalety: izolacja (im lepiej złapie tym fajniej grają), wady: jednak jakiś nacisk jest. Czasze są na tyle duże że tylko nietoperzowi by uszy nie weszły. Grzeją... owszem.

No i teraz najważniejsze, maja wypchnięty środek, schowaną górę i midbas. Jak od razu Ci się nie spodobają to albo się pobawisz EQ i polubisz je (jak ja) albo sprzedasz... grają dziwnie. Nie źle tylko dziwnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD518 są otwarte. To typowo domowe słuchawki. I chyba nic bardziej niż HD205 podobnego do HD415 nie znajdziesz. A przynajmniej ja nie widzę w ofercie na stronie Sennheisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz używać nausznych jako portable? (bo inaczej, nie wiem po co ci izolacja)

 

 

 

1. Jaka jest różnica w jakości dźwięku i tłumieniu otoczenia między słuchawkami nausznymi, a dokanałowymi?

To zależy jakie słuchawki chcesz porównać... customy za 5000zł mogą grać podobnie do nausznych za 4000zł :rolleyes: .

 

A izolacja jest lepsza w dokach.

Edytowane przez marcin286
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD518 są otwarte. To typowo domowe słuchawki. I chyba nic bardziej niż HD205 podobnego do HD415 nie znajdziesz. A przynajmniej ja nie widzę w ofercie na stronie Sennheisera.

A z jakiejś innej firmy - dobrej ? A te HD 438 to dobre są ? Lepsze od 380 Pro ?

Chcesz używać nausznych jako portable? (bo inaczej, nie wiem po co ci izolacja)

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej sobie odpuść, w Lato, nawet wiosnę ugotujesz sobie uszy. A przy okazji Galaxy jest trochę za słaby, do napędzenia HD380Pro.

Lepiej wziąć dobre doki.

 

Może coś z tego:

Eterny v1, Phonaki Audeo, AKG K370

 

Eterny są bassowe, ciepłe.

Phonaki to armatury, mają mniejszy bass, ale lepiej kontrolowany, analityczne brzmienie.

K370 powinny być czymś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej sobie odpuść, w Lato, nawet wiosnę ugotujesz sobie uszy.

Serio jest aż tak źle ? ;/ Bo skoro mam se ugotować uszy to chyba jednak lepiej te dokanałówki. Szkoda tylko, że słuch od nich się bardzo psuje.

 

Jak wypadają dokanałowe w porównaniu do nausznych (zamkniętych) ?

Edytowane przez pazday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na youtube nie ma flac :)

Bardzo dobrze izolują w zależności od modelu wiekszosc to jakbyś zakorkował sobie uszy :)

w shure se310 czuję się odcięty od otoczenia :)

słuchawki dokanałowe i nauszne inaczej prezentują dźwięk więc porównywanie jest troche na wyrost :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak kupisz oryginalną płytkę i zgrasz do FLAC jej zawartość :) jakość będzie najlepsza z możliwych a Ty będziesz miał satysfakcję, że wspierasz swojego ulubionego artystę :) Tym samym nie okradając go.. co w dzisiejszych czasach jest w zasadzie normą... :( Niestety większość woli iść na łatwiznę i ściąga pliki z neta w mp3.

 

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty to już swoją drogą :D też jakaś forma wsparcia :) a legalna płytka tak pięknie wygląda na półeczce :P:rolleyes: obok Twojego sprzętu grającego :)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności