Skocz do zawartości

jak podłączyć głośniki


grasak

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem głośniki creative a520 5.1 był trzy kabelki, jeden czarny, drugi zielony i pomarańczowy, powtykałem z tyłu komputera do odpowiednich miejsc kolorami zmieniłem w realtek zey były 6ch głośniki no i wszystko jest dobrze, jak włączam muze z windows media player to grają wszystkie głośniczki, ale jak wejde na youtuba to już 3, jak to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które 3 Ci grają z YouTube? Pewnie dwie przednie satelity i sub, zgadza się?

 

Bardzo możliwe, że WMP konwertuje Ci sygnał stereo do 5.1, czego YouTube już nie robi. Odtwarzając sygnał stereo na zestawie 5.1 nie oczekuj dźwięku przestrzennego, wszak w strumieniu bitów, który przetwarza karta muzyczna jest informacja tylko o dwóch kanałach (stereo). No chyba, że masz włączoną software' ową konwersję do 5.1.

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, przecież tylko od dekodera 5.1 zależy ile głośników zagra

 

w zależności od karty dźwiękowej i sterowników może grać ilekolwiek:

- przednie stereo

- przednie strereo i centralny

- przednie stereo i woofer (jeśli w sterownikach jest "przekierowanie basu")

 

i tak dalej...

 

... ustawienie "6 kanałów" w sterownikach ma tylko jeden cel - mówi systemowi że jeśli oryginalne źródło ma 6 kanałów to można je odtworzyć w całości bo jest 6 głośników :)

 

to dekoder (np. DPL) odpowiada za "fajny efekt kiedy z byle stereo z YT grają nagle wszystkie głośniki" :)

 

choć zdarzają się i prostsze rozwiązania jak przykładowo dublowanie przedniego stereo na tylne (wtedy nie ma efektu "otoczenia dźwiękiem")

 

innymi słowy polecam lepszą kartę dźwiękową, albo programowy dekoder jak SRS Audio Sandbox (przechwytuje wszystko pomiędzy komputerem a karatą dźwiękową i nakłada odpowiednie efekty - od equalizera, przez efekty SRS aż po właśnie dekodowanie dowolnego dźwięku do 5.1)

 

oczywiście - gdyby nie chodziło o YT - wystarczyło by włączyć odpowiednią opcję w dekoderze audio (np. AC3filter czy ffshow audio)

 

można również kupić zewnętrzną kartę dźwiękową USB ze sprzętowym dekoderem (np. Creative X-Fi Mod 5.1 - nie wiem czy taka jest dokładna nazwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności