Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki do gier, najlepiej clip-on


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić słuchawki z dobrym pozycjonowaniem w przestrzeni. Na tyle, by w Prince of Persia dało się określić, gdzie pojawił się przeciwnik. Na dobrą sprawę mogą służyć wyłącznie do gier. Zamierzam je podłączyć do integry Realtek - Intel HD Audio z obsługą Dolby Home Theater. Im lżejsze i bardziej przenośne słuchawki, tym lepiej. Generalnie nie lubię słuchawek z pałąkiem, choć mogę zaakceptować. Nie mam określonej kwoty do wydania. Interesują mnie raczej najtańsze rozwiązania spełniające założone wymagania i oferujące zadowalającą jakość dźwięku. Ewentualnie value for the money dla przeciętnego użytkownika.

W sieci trafiłam na opinie, że przenośne Koss KSC75 mogą konkurować z klasycznymi nausznymi słuchawkami. Były porównywane z Koss'em UR40 i AKG K514. Czy rzeczywiście są na tyle dobre, żeby funkcjonalnie zastąpić zestaw 5.1? Byłby to wówczas najlepszy wybór.

 

Proszę również o propozycje innych słuchawek, szczególnie jeśli powyższe nie za bardzo się nadadzą. Wcześniej zwróciłam uwagę na lekkie słuchawki AKG (różne modele z cienkim aluminiowym pałąkiem) i Koss Porta Pro, ale również nie wiem, czy nadają się do precyzyjnego pozycjonowania dźwięku.

 

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek wypadałoby zmienić karte, bo ten Realtek gra do bani, miałem go w poprzedniej stacjonarce. UR40 i ksc75 z tego co pamiętam mają ten sam przetwornik, choć różnice z racji budowy pewnie będą. Więc chyba lepiej zostać przy głośnikach, bo one zagrają lepiej z integry, na słuchawkach dojdzie Ci szum i mało basu. Poza tym jak sporo grasz to wymiana karty wyjdzie Ci na plus, m.in przez obsługe EAX.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki są swoją drogą. Słuchawki miałyby służyć wyłącznie do gier z pozycjonowaniem dźwięku. Sprzęt ma być do laptopa, więc dobrze jakby dały radę na integrze - nie chcę dodatkowej przystawki. Zakup zewnętrznej karty to raczej ostateczność.

 

Najbardziej mnie interesuje, czy malutkie słuchaweczki rzeczywiście mogą zastąpić np. UR40 i pozwolić na lokalizację w stylu "z tyłu i lekko na lewo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to KSC75 powinny być dokładnie tym, czego szukam. Dzięki za pomoc :)

 

W PoPa grałam ostatnio tego najstarszego. Stworki spawnują się często za plecami, a na wyższych poziomach mają dodatkowo zdolność podcinania i przebijania parady. Przydaje się wiedza skąd nadciągną. ;) Choć przyznam, że w głównej mierze po prostu cieszy mnie dźwięk 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności